Coolomat – czy paczkomaty na żywność podbiją serca Polaków?


12.03.2021
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Coolomat – co to jest?
  2. Jak korzystać z Coolomatów?
  3. Dlaczego warto korzystać z Coolomatów?

Każdy z nas oswoił się już z ideą paczkomatów. To niezwykle praktyczne maszyny, które umożliwią odbiór przesyłek o dowolnej porze. Problem jednak w tym, że w tradycyjnych skrytkach nie da się przechowywać świeżej żywności. Stąd pomysł na Coolomaty, czyli paczkomaty z opcją chłodzenia. Sprawdźmy zatem, jak działają takie maszyny.

Coolomat – co to jest?

Coolomat to urządzenie do złudzenia przypominające paczkomat. Posiada liczne skrytki oraz panel sterowania, za którego pomocą otwieramy wybrane schowki i odbieramy paczki. Jednak Coolomat,
w przeciwieństwie do tradycyjnych paczkomatów, ma opcję chłodzenia. Dzięki temu można w nim przechowywać świeżą, a nawet mrożoną żywność. Innymi słowy, Coolomat to połączenie zwykłego paczkomatu z lodówką.

Standardowy Coolomat składa się z co najmniej 35 skrytek, z czego aż 21 pozwala na przechowywanie produktów w temperaturze nawet do -20°C. Oczywiście temperatura w skrytce jest dopasowana do artykułów, które zamówiliśmy. Nie musimy się zatem obawiać, że świeże warzywa czy sery zostaną zamrożone, zanim zdążymy je odebrać, a z kolei mrożonki zdążą się rozmrozić.

Dodajmy jeszcze, że Coolomaty czynne są 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jeśli nie masz czasu na zakupy w ciągu dnia, spokojnie możesz zamówić wybrane produkty przez internet i odebrać je wiele godzin później. Dzięki dopasowanej temperaturze w skrytkach z pewnością nic się nie popsuje.  

Zastanawiasz się, jak wygodnie odbierać produkty spożywcze o dowolnej porze? Sprawdź, czy Lodówkomaty od InPost podbiją serca mieszkańców Warszawy i Krakowa.

 

Jak korzystać z Coolomatów?

Korzystanie z Coolomatów jest bardzo proste. Jeśli kiedykolwiek miałaś okazję odbierać przesyłkę ze zwykłego paczkomatu, to i z tym sobie poradzisz.

Najpierw jednak musisz znaleźć sklep, który dostarcza zakupu spożywcze do Coolomatów. Z czasem nie będzie z tym żadnego problemu, ponieważ takich sklepów będzie coraz więcej, podobnie jak samych Coolomatów.

Sprawdź nasz ranking supermarketów internetowych i przekonaj się, który supermarket internetowy jest najlepszy.

Gdy wybierzesz już wszystkie produkty, które zamierzasz kupić w sklepie spożywczym online, wskaż odpowiednią metodę dostawy. W tym przypadku będzie to Coolomat, więc w kolejnym kroku wskaż maszynę, do której ma zostać dostarczone Twoje zamówienie. Następnie sfinalizuj transakcję. Jak tylko kurier umieści Twoje zamówienie w wybranym przez Ciebie Coolomacie, natychmiast dostaniesz odpowiednie powiadomienie. Od tego momentu będziesz mieć kilka bądź kilkanaście godzin na odbiór przesyłki.

Dodajmy jeszcze, że sam proces odbioru zamówienia z Coolomatu przebiega bardzo sprawnie. Wystarczy, że w panelu urządzenia wpiszesz kod odbioru lub zeskanujesz otrzymany kod QR. Następnie na ekranie urządzenia pojawi się informacja, w których skrytkach znajdują się Twoje produktu, a same skrytki otworzą się automatycznie. Teraz wystarczy zabrać zamówienie, zamknąć skrytki i zakończyć cały proces na panelu Coolomatu. I to wszystko. Zakupy odebrane.

Wyeliminowałaś z diety produkty odzwierzęce? Sprawdź nasz ranking sklepów ekologicznych z żywnością wegańską i wegetariańską.

 

Dlaczego warto korzystać z Coolomatów?

Coolomaty to świetne rozwiązanie, gdy masz ochotę na produkty z konkretnego sklepu, ale brakuje Ci czasu, aby udać się do niego osobiście. Jeśli tylko takie urządzenie znajduje się pobliżu Twojego miejsca zamieszkania czy pracy, możesz odebrać niezbędne produkty spożywcze bez nadkładania drogi, stania
w korkach czy szukania miejsca do parkowania.

Poza tym na odbiór zamówienia masz zawsze co najmniej kilka godzin, a do tego nie ograniczają Cię godziny, w jakich działa dany sklep.

Dodatkowo korzystając z Coolomatów unikasz tłumów w sklepie, bo zakupy spożywcze możesz zrobić przez internet.

Sprawdź czy i jak można zrobić zakupy spożywcze online w Biedronce.

Trzeba przyznać, że Coolomaty to bardzo dobra alternatywa dla dostawy zakupów spożywczych do domu oraz metody click&collect. Choć dostawa zakupów pod drzwi przez kuriera jest bardzo wygodna, to wymaga obecności w domu o określonej porze. A biorąc pod uwagę, że dostawcy często przyjeżdżają
z opóźnieniem, może być to niewygodne. Z kolei w przypadku metody click&collect i tak musisz osobiście stawić się w sklepie, aby odebrać zakupy. Natomiast Coolomat pozwoli Ci na odebranie zakupów spożywczych w dogodnej dla Ciebie porze. Do tego, jeśli liczba tych urządzeń będzie systematycznie rosła, na pewno do Coolomatów będziesz mieć bliżej niż do tradycyjnego marketu czy dyskontu.

 

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)