Biedronka online wystartuje jeszcze w 2019 r.?


04.04.2019
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Biedronka online zbliża się wielkimi krokami
  2. Biedronka online odpowiedzią Jeronimo Martins na zakaz handlu w niedzielę?
  3. Dlaczego lepiej byłoby kupować w Biedronce online?
  4. Czy sprzedaż online wyprze sprzedaż w supermarketach? Biedronka online lepsza od stacjonarnej?

Biedronka coraz poważniej zastanawia się nad rozpoczęciem sprzedaży produktów spożywczych przez Internet. Według wielu danych ma to nastąpić w najbliższej przyszłości. Tak wynika ze słów szefa Jeronimo Martins (właściciela Biedronki) – Pedro Soaresa dos Santosa.

Biedronka online zbliża się wielkimi krokami

Wiele wskazuje na to, że produkty spożywcze w Biedronce będzie można zamawiać przez internet. Co prawda nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, jednak szef Jeronimo Martins uważa, że taka innowacja przyniosłaby same korzyści. Uzależnione jest to m.in. od wyników sprzedaży internetowej przez sieć Hebe. Jeśli wartości będą stały na wysokim poziomie, wtedy też zakupy spożywcze w Biedronce będzie można robić online.

Robienie zakupów z dostawą do domu to coraz bardziej powszechne zjawisko na rynku spożywczym, ponieważ ludzie nie za bardzo mają czas, aby sami udać się do sklepu. Dzieje się to w sytuacjach, kiedy wracają późnym wieczorem z pracy i nie mają na to siły. Utrudnieniem jest też posiadanie sporej rodziny, trudno wtedy znaleźć wolny czas na codzienne robienie zakupów. Zdecydowanie lepiej jest je zamówić przez internet. Biedronka zauważa problemy swoich klientów i nie lekceważy ich potrzeb. Internetowy sklep spożywczy byłby sporym ułatwieniem dla osób w różnym przedziale wiekowym. W ten sposób można byłoby realizować zakupy z dostawą na terenie całej Polski.

Biedronka online odpowiedzią Jeronimo Martins na zakaz handlu w niedzielę?

Zakaz handlu w niedziele dotknął Biedronkę, ale też pozostałe dyskonty. Sieć supermarketów straciła na tym pod kątem finansowym. W ciągu roku zanotowano aż 21 dni handlowych mniej. Przez to sprzedaż w sklepach stacjonarnych zmalała o blisko 3 procent. Takie wyniki nie są zbyt zadowalające dla szefostwa Jeronimo Martins, więc prawdopodobnie odpowiedzą na to zjawisko wprowadzeniem sprzedaży internetowej.

Wiele osób nadal chce robić zakupy w niedzielę, ponieważ jest to dla nich jedyny wolny dzień od pracy. Wtedy mogą bez problemów udać się na zakupy, jednak nie jest to możliwe przez zakaz handluZakupy spożywcze przez internet byłyby więc rozwiązaniem tego kłopotu, jednak nie wiadomo czy do tego dojdzie. Zdaniem ekspertów nie jest to wykluczone. Być może jeszcze w 2019 roku Biedronka rozpocznie sprzedaż internetową własnych produktów spożywczych. Sklep spożywczy z dostawą miałby oferować praktycznie taki sam asortyment, jaki znajduje się w sklepach stacjonarnych. Nikt nie byłby więc na tym pokrzywdzony, a pracownicy nadal mieliby wolne niedziele.

Dlaczego lepiej byłoby kupować w Biedronce online?

Zdaniem wielu osób supermarket online byłby dużo wygodniejszą opcją. Robienie zakupów przez internet z dostawą do domu jest bardzo wygodne i niezbyt czasochłonne. Przysiąść można do tego w każdej wolnej chwili. Nie zwraca się uwagi na pogodę panującą za oknem, ale też nie trzeba martwić się o kolejki, które mogą pojawić się w sklepie. Wystarczy poświęcić kilka minut na złożenie zamówienia, a w wybrany dzień internetowy supermarket zajmie się kompletowaniem towaru i jego wysyłką do klienta. Supermarket z dostawą to bardzo cenione rozwiązanie na współczesnym rynku, na czym każdy może skorzystać. Biedronka online z pewnością dobrze przyjęłaby się wśród społeczeństwa.

Czy sprzedaż online wyprze sprzedaż w supermarketach? Biedronka online lepsza od stacjonarnej?

Niektórzy obawiają się o to, że sprzedaż online całkowicie wyprze sprzedaż w supermarketach stacjonarnych, jednak szansa na to są znikome. Istnieją osoby, które cenią sobie dyskont stacjonarny i to właśnie do niego udają się na zakupy. Biedronka online nic w tym przypadku nie zmieni, ponieważ starsze osoby raczej niechętnie odnoszą się do takich innowacji. Wolą samodzielnie udać się do sklepu, sprawdzić kupowany towar, porozmawiać ze znajomymi ekspedientkami, itd. Biedronka sklep internetowy na pewno będzie wygodną formą robienia zakupów, jednak supermarkety stacjonarne nie powinny na tym ucierpieć. Zawsze znajdą się osoby, które chętnie udadzą się na sprawunki spożywcze do dyskontu, ponieważ cenią sobie tamtejszą atmosferę. Poza tym mają pełną kontrolę nad robionymi przez siebie zakupami. Dostępność obu opcji byłaby więc tzw. złotym środkiem, ponieważ każdy klient znalazłby coś dla siebie.

Sprawdźcie jak supermarkety obecnie prowadzące sprzedaż online z dostawą do domu wypadają w naszym rankingu internetowych sklepów spożywczych.

Anna Piotrowska