Zakupy prosto do bagażnika! Carrefour Drive dostępny już w Polsce


01.07.2019
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Dlaczego zakupy spożywcze przez internet są tak popularne?
  2. Co powinniśmy wiedzieć o nowej usłudze Carrefour Drive?
  3. Jakie wady i zalety posiada internetowy sklep spożywczy?

Carrefour Drive to nowość na naszym rynku. Jest to możliwość zamawiania zakupów przez internet, a następnie ich osobisty odbiór w specjalnym punkcie w sklepie. Usługa ta ułatwia życie jak na razie tylko mieszkańcom Warszawy.

 

Dlaczego zakupy spożywcze przez internet są tak popularne?

Wiele osób wybiera zakupy spożywcze online ze względu na oszczędność pieniędzy i czasu. Nie musimy stać w korkach w godzinach szczytu, szukać miejsca do zaparkowania auta w zatłoczonym parkingu oraz przebijać się przez mnóstwo innych zakupowiczów w supermarketach. Do kupowania w sieci skłania też wygoda. Możemy wybierać interesujące nas produkty w domowym zaciszu, o każdej porze dnia i nocy. Niektórzy decydują się na zakupy spożywcze przez internet, ze względu na wyższe standardy higieniczne. Owoce i warzywa niewystawione na ekspozycje, nie są dotykane przez innych klientów. Nic dziwnego, że usługi takie jak Carrefour Drive stają się coraz bardziej popularne.

 

Co powinniśmy wiedzieć o nowej usłudze Carrefour Drive?

Zakupy z dostawą Carrefour Drive są już dostępne w Warszawie na Targówku oraz w Śródmieściu. Klienci, którzy składają zamówienie przez internet, otrzymują je bezpośrednio do własnego samochodu, parkując na specjalnym stanowisku. Pozwala to na swobodny wybór formy dostawy, w pełni dostosowanej do potrzeb klientów. Usługa ta jest niezwykle popularna we Francji, gdzie zdobywa rzesze zwolenników. Na francuskim rynku zakupy spożywcze z odbiorem w sklepie są dostępne w jeszcze bardziej rozbudowanym wariancie oraz także w supermarketach. Obserwując dynamiczny rozwój konceptu e-grocery w Polsce, możemy oczekiwać pojawienie się tej nowej usługi w kolejnych lokalizacjach.

 

Jakie wady i zalety posiada internetowy sklep spożywczy?

Zdecydowaną zaletą, wyróżniającą supermarket online z opcją odbioru zakupów w sklepie jest krótki czas oczekiwania na zamówienie. Zazwyczaj po 2-3 godzinach nasze zamówienie już jest zrealizowane i gotowe do odbioru. Korzystając z usługi Carrefour Drive nie musimy być obecni w domu w oczekiwaniu na doręczenie zamówienia, jak ma to miejsce w przypadku zakupów z dostawą do domu. Możemy pojechać do sklepu w odpowiednim dla nas momencie.
Jedną z niezaprzeczalnych wad korzystania z Carrefour Drive jest utrata kontroli nad jakością zakupionych produktów. Nie możemy obejrzeć produktu czy powąchać świeżych owoców czy warzyw. Chociaż dla wielu osób ograniczona impulsywność podczas zakupów online jest zaletą, czasami brak spontaniczności może okazać się wadą. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy zapomnieliśmy umieścić konkretny produkt na liście albo jeżeli chcemy skorzystać z promocji lub wypróbować nowy produkt, który przyciągnie nasz wzrok na sklepowych półkach. Korzystając z usługi Carrefour Drive i tak musimy udać się do sklepu aby odebrać zamówione produkty, co może wiązać się ze staniem w korkach.

Zmiany w świadomości konsumentów sprawiają, że zakupy spożywcze online stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Wiąże się to z rozwojem nowych usług takich jak Carrefour Drive, które wpływają na komfort klientów i umożliwiają im swobodny wybór formy dostawy.

A Ty planujesz robienie zakupów spożywczych online? Jeśli tak to koniecznie zapoznaj się z naszym rankingiem supermarketów online.

 

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Anna Piotrowska