Żabka Jush! zniknęła z wielu miast w Polsce. Lisek ma się z czego cieszyć


06.11.2023
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 06.11.2023

Spis treści

  1. Żabka Jush! znika z polskich miast
  2. Lisek zostaje bez konkurencji

Żabka Jush!, aplikacja oferująca ekspresowe zakupy online, niespodziewanie zawiesiła swoją działalność w aż 5 miastach. W Katowicach po otwarciu aplikacji czytamy komunikat „to już koniec naszej przygody”. Gdzie nie zrobimy już zakupów w Jush!?

Jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że dowóz zakupów może zająć tylko 15 minut! Teraz konkurencyjne firmy prowadzą wyścig na minuty, deklarując dostawę nawet poniżej kwadransu. Jedną z najsprawniejszych aplikacji q-commerce jest właśnie Żabka Jush!, która nie ma sobie równych pod względem ceny i szybkości dostawy.

Żabka Jush! znika z polskich miast

Do tej pory Żabka Jush! była dostępna w 7 polskich miastach. Zamawiać można było w: Warszawie, Piasecznie, Gdańsku, Sopocie, Katowicach, Krakowie i Poznaniu. Firma rozszerzała działalność o kolejne dzielnice miast i zapowiadała otwieranie usługi w kolejnych województwach. Co się wydarzyło?

Żabka Jush! zniknęła z wielu lokalizacji bez zapowiedzi i komunikatów medialnych. Ekspresowych zakupów nie zrobicie już w Piasecznie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku i Sopocie. Jaki jest powód takiej decyzji? Nie wiadomo. Na razie firma milczy na ten temat.

Jush! u Ciebie nie działa? Sprawdź nasz ranking aplikacji zakupowych

Jush działa już tylko w Warszawie i Krakowie

Odpowiedź Jush na komentarze: To był tylko test

Wielu internautów jest bardzo niezadowolonych z decyzji firmy o wycofaniu się z tak wielu miast. Wcześniej w komentarzach Żabka Jush! informowała klientów o tym, że stale rozszerza obszar dostaw i wkrótce pojawi się również w mniejszych miejscowościach. Tymczasem zniknęła z większości dużych miast.

Na negatywne komentarze użytkowników Jush odpowiada: „W Poznaniu, Katowicach, Gdańsku i Sopocie byliśmy w formie testu. Aktualnie skupiamy się na Warszawie i Krakowie 💪🏻 Ale cały czas się rozwijamy i być może wrócimy do pozostałych miast z naszą ulepszoną wersją! 🙌🏻”. Dziwi tylko to, że firma od razu nie komunikowała, że usługa w tych miastach to forma pilotażu.

Lisek zostaje bez konkurencji

Największym konkurentem Jush! jest polska aplikacja Lisek.App. Firma deklaruje, że dostarcza zakupy nawet w przeciągu 10 minut od złożenia zamówienia. Wycofanie się Żabki Jush! z takiej ilości lokalizacji to dla jej konkurenta bardzo dobra nowina. Czy Lisek będzie teraz spijał śmietankę?

Lisek dostarcza we wszystkich miastach, do których nie dowozi już Jush!. Dlatego jeżeli jesteście zawiedzeni, że usługa została wycofana z waszej okolicy, nie wahajcie się wypróbować Liska. Dowiezie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Poznaniu, Łodzi, Piasecznie i w Katowicach!

Sprawdź kody rabatowe do Liska i kupuj jeszcze taniej

Papa Jush!: Lisek wykorzystuje milczenie Żabki

Jak można było się spodziewać, Lisek szybko wykorzystał tę sytuację w celach promocyjnych. Oferuje klientom specjalny kupon rabatowy na 20 zł (przy zamówieniu za co najmniej 50 zł. Wystarczy wpisać ’PAPA JUSH’ w zakładce kupony w aplikacji Lisek.App.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)