Woda za 15 groszy? Teraz dostaniesz ją w Żabce


04.07.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 04.07.2024

Spis treści

  1. Woda za grosze: Czy jest jakiś haczyk?
  2. Żabka promuje ekologiczne rozwiązania

Żabka jest już znana ze swoich innowacyjnych rozwiązań. Tym razem zaskoczyła klientów testem nowej usługi. W kilku sklepach można nalać sobie wody do własnej butelki za jedyne 15 groszy.

Refillomaty to specjalne dystrybutory wody firmy Brita. Klienci mogą skorzystać w nich z dolewki wody za bardzo niską cenę. Muszą tylko mieć swoją własną wielorazową butelkę. W których sklepach znajdziemy urządzenia?

Czy w aplikacji Żappka można przechowywać paragony?

Woda za grosze: Czy jest jakiś haczyk?

Klient może kupić wodę w dystrybutorze Żabki pod warunkiem, że ma przy sobie wielorazową butelkę. To tak naprawdę jedyne wymaganie jakie stawia przed nim sieć. Wystarczy zakupić w kasie dolewkę wody, a następnie nalać ją do własnej butelki prosto ze specjalnego kranika. Za wszystko zapłacimy jedynie 15 groszy.

Woda jest dostępna w 4 różnych wariantach: schłodzona, lekko gazowana, gazowana i niegazowana. Dyspensery do wody Brita oferują wysokiej jakości wodę filtrowaną z podłączeniem do sieci wodociągowej. Jest to więc nic innego jak woda z kranu przepuszczona przez filtr – świetną opcją jest jednak możliwość dodania do niej dwutlenku węgla lub schłodzenia. Dzięki temu możesz pić wodę tak jak lubisz, a w dodatku taniej i bardziej eko!

W jakich sklepach Żabka woda za 15 groszy?

Refillomaty zostały na razie wprowadzone w Żabce tylko w ramach testu w części sklepów w Warszawie i Poznaniu. Jeden z tiktokerów znalazł automat w Żabce przy ulicy Topiel 12 w Warszawie – dlatego możemy potwierdzić, że w tamtym sklepie na pewno można dokonać dolewki. Jeżeli usługa zostanie dobrze odebrana możliwe, że niedługo dyspensery pojawią się w większej ilości sklepów.

Jak działa aplikacji Żabki? Co możesz zyskać?

Refillomat w Żabce, Tik Tok, testeralgorytmu

Żabka promuje ekologiczne rozwiązania

Sieć podkreśla, że inicjatywa jest częścią jej długofalowej strategii promowania wykorzystywania wielorazowych opakowań. Wybór taniej wody z dyspensera zamiast tej butelkowanej, może być kolejnym krokiem w ograniczaniu zużycia plastiku. Na razie testy usługi mają sprawdzić czy rzeczywiście odpowiada ona na potrzeby klientów. Żabka rozważa wprowadzenie tego rozwiązania na stałe i w szerszej skali.

Julia Walczak
Redaktorka i copywriterka. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)