Wirtualna karta Sodexo. Jak ją wykorzystać i gdzie można nią płacić?


09.08.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 19.11.2023

Spis treści

 1. Czym jest wirtualna karta Sodexo?
 2. Jak zarejestrować wirtualną kartę Sodexo?
 3. Jak płacić wirtualną kartą Sodexo?
 4. Gdzie można płacić Wirtualną Kartą Sodexo?

Plastikowe karty debetowe i podarunkowe są coraz częściej zastępowane ich cyfrowymi odpowiednikami. W ten trend wpisuje się wirtualna karta Sodexo, która rozpoczęła rewolucję wśród benefitów pozapłacowych. Dowiedz się jak możesz dzięki temu skorzystać i jak płacić wirtualną kartą Sodexo.

Wraz z postępem technologicznym i ewolucją sposobów płatności, firma Sodexo postanowiła wdrożyć innowacyjne rozwiązanie – Wirtualne Karty Podarunkowe i Premiowe. To w pełni cyfrowe karty, które stanowią odpowiedź na rosnącą potrzebę elastycznego i bezpiecznego korzystania z benefitów oraz nagród.

Czym jest wirtualna karta Sodexo?

Wirtualna karta Sodexo to nowoczesna karta przedpłacona, którą pracodawca może obdarować swoich pracowników. Działa jak każda karta debetowa, również posiada kod CVC, datę ważności i numer karty. To wygodny i nowoczesny środek płatniczy, który pozwala na dowolne wykorzystanie kwoty, przeznaczonej na prezent lub nagrodę.

Sodexo to teraz pluxee. Zobacz jakie karty przedpłacone oferuje nowa marka

Jak zarejestrować wirtualną kartę Sodexo?

Jeżeli dostałeś/aś już maila z kodem wirtualnej karty Sodexo to od zakupów kartą przedpłaconą dzieli Cię już naprawdę niewiele. Co zrobić dalej, żeby zarejestrować kartę? Odwiedź witrynę wirtualna.sodexo.pl. Podaj kod swojej karty, który znajduje się w otrzymanym mailu i potwierdź swoją tożsamość SMS-em. Stwórz hasło i podaj wszystkie niezbędne dane oraz zaakceptuj regulamin usługi. Brawo! Teraz możesz już płacić.

Dowiedz się więcej o bonach Sodexo

Jak płacić wirtualną kartą Sodexo?

Dostałeś wirtualną kartę Sodexo lub planujesz podarować ją pracownikom? Dowiedz się jak wygląda proces wykorzystywania takiej karty i jakie sposoby płatności oferuje. Lubisz płacić zbliżeniowo, a może wolisz zakupy przez Internet lub gotówkę? Wszystkie te opcje będą dla Ciebie dostępne!

Karta Sodexo – jak płacić zbliżeniowo w sklepach i restauracjach?

Wirtualną kartą Sodexo z łatwością zapłacisz w punktach stacjonarnych, które oferują płatności kartą Mastercard. Nieważne czy wybierasz się do sklepu czy do fryzjera albo na paznokcie. Wszędzie bez problemu możesz zapłacić telefonem z wykorzystaniem karty Sodexo. Musisz tylko dodać ją do swojego mobilnego portfela Google Pay lub Apple Pay.

Jeżeli Twoja karta znajduje się już w wirtualnym portfelu, ustaw ją jako domyślną formę płatności. Wtedy, jak chcesz zapłacisz wystarczy, że:

 1. Wybudzisz telefon z włączonym NFC
 2. Zbliżysz go do terminala, żeby zapłacić zbliżeniowo
 3. Jeżeli Twoje zakupy przekroczą 100 zł musisz odblokować telefon i potwierdzić swoją tożsamość w aplikacji za pomocą PINu.

Jak dodać wirtualną kartę Sodexo do portfela Google Pay lub Apple Pay?

Kartę Sodexo można dodać do telefonu, co umożliwi Ci płacenie nią zbliżeniowo za pomocą NFC. To jeden z wymaganych kroków, jeżeli chcesz płacić w lokalach stacjonarnych lub wypłacić pieniądze z bankomatu. Za korzystanie z aplikacji nie zapłacisz ani grosza. Są całkowicie darmowe.

Żeby zacząć korzystać z Google Pay lub Apple Pay musisz najpierw pobrać te aplikacje. Jeżeli masz już którąś z nich na swoim smartfonie wystarczy, że dodasz do nich kartę Sodexo.

 1. Wybierz „karta kredytowa lub debetowa” i „wpisz dane ręcznie”
 2. Uzupełnij wszystkie dane – numer wirtualnej karty Sodexo, jej datę ważności oraz CVC
 3. Zaakceptuj warunki
 4. Zweryfikuj swoją tożsamość za pomocą kodu SMS

Po dodaniu karty Twoje urządzenie jest już gotowe do płatności! Możesz cieszyć się szybkimi i prostymi płatnościami zbliżeniowymi.

Zobacz też:

Ranking spożywczych sklepów internetowych

Czy kartą Sodexo można płacić przez Internet?

Tak! Wirtualną Kartą Sodexo (podobnie jak jej tradycyjnym odpowiednikiem) można z łatwością robić zakupy online. Wystarczy, że zalogujesz się na wirtualna.sodexo.pl i podasz numer karty, datę ważności i CVC (znajdziesz je na odwrocie karty). Teraz tylko potwierdź transakcję ePINem i kodem SMS.

Jak wypłacić pieniądze z Wirtualnej Karty Sodexo?

Zastanawiasz się czy z Wirtualnej Karty Sodexo można wypłacić pieniądze? Tak! Papierowych bonów nie można wymienić na gotówkę, ale ich cyfrowy odpowiednik już tak.

Jak wypłacić pieniądze z Wirtualnej Karty Sodexo? Żeby to zrobić musisz dodać kartę do jednej z aplikacji umożliwiających płatności zbliżeniowe: Google Pay lub Apple Pay. Wyjaśniliśmy jak to zrobić powyżej.

Jeżeli masz już swoją wirtualną kartę w portfelu wystarczy, że znajdziesz bankomat, który oferuje wypłatę pieniędzy w sposób zbliżeniowy. Odblokuj telefon z włączonym NFC, zbliż do czytnika, podaj PIN i wybierz kwotę. Gotowe! To wystarczy, żeby wypłacić pieniądze z Twojej Wirtualnej karty Sodexo.

Gdzie można płacić Wirtualną Kartą Sodexo?

Poszukujesz odpowiedzi na pytanie w jakich sklepach i lokalach możesz zapłacić Wirtualną Kartą Sodexo? Odpowiadamy! Cyfrowy bon podarunkowy oferuje naprawdę wiele różnych możliwości płatności. Właściwie może nim zapłacisz we wszystkich miejscach, które posiadają terminale z możliwością płatności zbliżeniowych i obsługują karty Mastercard. Dlatego lista sklepów, w których zapłacisz wirtualną kartą Sodexo jest praktycznie nieograniczona.

Pamiętaj, że wirtualną kartą możesz też płacić w lokalach usługowych i gastronomicznych. Wystarczy, że spełniają one te same warunki. Jedynym wyjątkiem od reguły jest karta Lunch Pass, którą zapłacimy wyłącznie za żywność.

Gdzie mogę płacić Wirtualną Kartą Lunch Pass?

Karta Lunch Pass różni się od pozostałych kart Sodexo. W tym przypadku nie ma możliwości wypłacenia pieniędzy w bankomacie i zamienienia karty na gotówkę. Gdzie zapłacisz wirtualną kartą Lunch Pass? We wszystkich lokalach gastronomicznych, które umożliwiają płatności zbliżeniowe i są oznaczone logo Mastercard.

Twój pracodawca mógł też umożliwić Ci robienie zakupów w sklepach spożywczych za pośrednictwem wirtualnej karty Lunch Pass. Warunki płatności są w tym przypadku identyczne.

Teraz możesz cieszyć się korzystaniem z wirtualnej karty Sodexo i wygodnie płacić za zakupy oraz usługi. Bezpieczne i szybkie płatności zbliżeniowe sprawią, że codzienne transakcje staną się jeszcze bardziej przyjemne. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na zakupy do sklepów, delektujesz się smacznym posiłkiem w restauracji czy też zamawiasz produkty online – wirtualna karta Sodexo może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie i Twoich pracowników.

 

Julia Walczak
Redaktorka i copywriterka. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Olaf

Fajny artykuł, wiele przydatnych informacji.