Frisco baner

Usługa DPD Fresh będzie dostępna na Litwie. Na czym polega przesyłka „z pola do stołu”?


16.08.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 16.08.2023

Spis treści

  1. Jak działa DPD Fresh?
  2. Transport żywności – jak wysyłać artykuły spożywcze?

Firma logistyczna uruchamia nową usługę, dzięki której świeże produkty będą mogły trafiać prosto „z pola do stołu”. DPD Fresh będzie teraz dostępne na Litwie. Dowiedz się jak bezpiecznie wysłać jedzenie kurierem i jakie usługi tego typu są dostępne w Polsce.

DPD Litwa wprowadza dowóz świeżych produktów spożywczych od rolników, producentów i importerów, prosto do nabywców. Dzięki DPD Fresh artykuły spożywcze będą bezpiecznie i w odpowiedniej temperaturze przewożone do klientów. To pierwsza taka inicjatywa na tym rynku! – podaje Geopost.

Jak działa DPD Fresh?

DPD Fresh to usługa logistyczna polegająca na przewożeniu jedzenia w odpowiednich warunkach. Łączy rolników, producentów i importerów  z Twoim stołem. Dzięki temu możesz cieszyć się naturalnymi produktami, dostarczonymi bezpośrednio pod Twoje drzwi.

Ale jak to działa? Artykuły spożywcze zachowują świeżość i jakość dzięki technologiom kontroli temperatury. Łańcuch chłodniczy jest utrzymywany i monitorowany dzięki specjalnym samochodom przewozowym i magazynom chłodniczym. Zachowywana jest w nich temperatura od 0 do 4°C.

W niektórych krajach (np. w Belgii) dystrybutor oferuje również przewóz produktów mrożonych w temperaturze -18°C.

Jeżeli szukasz sposobów na zachowanie świeżości jedzenia w trakcie transportu – przeczytaj o Coolmatach!

Czy w Polsce działa DPD Fresh?

Wpisując w wyszukiwarkę słowa DPD Fresh Polska – nie znajdziemy nic na temat usługi o takiej nazwie. Ale nie martwcie się! Wysyłka produktów spożywczych również u nas jest możliwa. Firma logistyczna oferuje ją pod nazwą DPD Food.

Lubisz zamawiać jedzenie? Sprawdź ofertę Glovo

Sposób na wysyłkę jedzenia. Co to jest DPD Food?

DPD oferuje w Polsce analogiczną formę dostawy jedzenia. Czym jest DPD Food? To usługa polegająca na bezpiecznym dostarczaniu żywności. Produkty spożywcze przewożone są w temperaturze od 0 do 4°C. Łańcuch chłodniczy jest przez firmę monitorowany, żebyś miał pewność, że jedzenie pozostanie świeże.

Firma dowozi produkty na terenie Warszawy, Krakowa, Poznania, Łodzi, Trójmiasta, Wrocławia i aglomeracji Śląskiej.

Transport żywności – jak wysyłać artykuły spożywcze?

Ważne jest, aby podczas przewożenia żywności zapewnić optymalne warunki, które zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów, utracie jakości produktów i minimalizują ryzyko zachorowań. To właśnie dzięki nim możemy mieć pewność, że jedzenie pozostanie świeże i zdatne do spożycia.

Najważniejsze jest zachowanie odpowiedniej temperatury, higiena i kontrola czasu. Jedzenie (szczególnie łatwo psujące się) nie powinno być przewożone przez długi okres czasu.

Zobacz też:

InPost Fresh z milionem pobrań. Aplikacja ma już 2 lata

Czy żywność można przesyłać kurierem?

To zależy. Zależy jaką żywność i zależy jakim kurierem. Produkty suche lub puszki wyślemy bez problemu korzystając z jakiegokolwiek przewoźnika. Prawdziwe schody zaczynają się, kiedy mówimy o wysyłce produktów świeżych, które mogą ulec zepsuciu.

To właśnie wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie wysyłka z kontrolą temperatury, taka, jaką oferuje DPD Fresh czy DPD Food. Ewentualnie można użyć też specjalnych opakowań izotermicznych lub wkładów chłodzących, które również powinny pomóc zapewnić odpowiednią temperaturę.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Marcelina

Ale fajnie! Super taka dostawa świeżych produktów