Szopi i Supermercato24 łączą siły! W których miastach zrobimy zakupy spożywcze online?


02.11.2019
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Jak robić zakupy spożywcze online?
  2. Supermercato24 wchodzi do Polski
  3. Supermercato24, największa włoska firma e-zakupów spożywczych przejmuje Szopi

Platforma do zakupów spożywczych online Szopi.pl wkrótce zostanie przejęta przez włoskiego giganta branży e-grocery. Czy oznacza to, że już wkrótce mieszkańcy kolejnych miast będą mogli zrobić zakupy spożywcze w ulubionym sklepie bez wychodzenia z domu? Wszystko wskazuje, że tak.

Jak robić zakupy spożywcze online?

Zakupy spożywcze online w Polsce możesz zrobić na jeden z dwóch sposobów. Po pierwsze możesz skorzystać z oferty jednej z sieci supermarketów, które posiadają taką usługę. W takim przypadku wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową ulubionego hipermarketu, złożysz zamówienie, wybierzesz opcję dostawy, a w wybranym dniu zakupy trafią prosto pod podany przez Ciebie adres. W taki sposób zrobisz zakupy np. w Tesco Ezakupy, Auchan Zakupy, Carrefour, Frisco, Barbora czy E. Leclerc (sprawdź nasz ranking supermarketów).

Po drugie możesz wybrać jeden z serwisów do zakupów spożywczych online. W tym przypadku odwiedzasz ulubioną platformę, tworzysz listę zakupów, a dedykowana osoba tzw. szoper w Twoim imieniu wybiera się do sklepu i robi zakupy za Ciebie. Tak działają zakupy spożywcze online w Szopi.pl. Serwis ten zostanie wkrótce przejęty przez Supermercato24. Co to oznacza dla obecnych i przyszłych klientów Szopi?

Supermercato24 wchodzi do Polski

Supermercato24 to największy w Europie dostawca zakupów spożywczych online. To włoski internetowy e-sklep spożywczy, który oferuje realizację zamówienia w dniu jego złożenia. Oznacza to, że klienci Supermercato24 dostają zakupione produkty spożywcze nawet w ciągu 2 godzin.

Jak wyglądają zakupy we włoskim e-sklepie spożywczym? Wystarczy, że odwiedzisz platformę internetową Supermercato24 i wybierzesz ulubiony sklep stacjonarny. Następnie komponujesz listę zakupów z uwzględnieniem obowiązujących promocji. Następnie do akcji wkracza szoper, czyli osoba, która odbiera wybrane przez Ciebie produkty ze sklepu i dostarcza je pod podany adres.

Co więcej, szoper może się z Tobą skontaktować, gdy okaże się, że danego produktu jednak nie ma, termin przydatności do spożycia jest wyjątkowo krótki bądź dany produkt nie jest najwyższej jakości. W takim przypadku możesz błyskawicznie skorygować listę zakupów, bez obaw, że zabraknie Ci kluczowego składnika do przyrządzenia ulubionego obiadu lub wystawnej kolacji.

Supermercato24, największa włoska firma e-zakupów spożywczych przejmuje Szopi

Dokładnie na takiej samej zasadzie opiera się Szopi.pl. Platforma ta działa od 2016 roku i oferuje zakupy w największych polskich supermarketach i dyskontach, w tym w Auchan, Carrefour, Biedronka czy Lidl. Od chwili powstania Szopi obsłużyło ponad 100 000 zamówień złożonych przez mieszkańców Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Poznania.

Wraz z przejęciem tej marki przez włoskie Supermercato24, usługa dostarczania zamówionych produktów spożywczych z ulubionego sklepu prosto do domu klienta, będzie dostępna również w innych miejscowościach. Dzięki temu klienci kolejnych miast będą mogli na własnej skórze przekonać się jakie korzyści przynoszą zakupy spożywcze online.

Anna Piotrowska