Świąteczna gorączka na Allegro. 18 grudnia najwięcej zamówień w historii


23.12.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 23.12.2023

Spis treści

  1. Rekord Allegro: 18 grudnia największa ilość zamówień w historii
  2. Co Polacy kupują w grudniu na Allegro?
  3. Allegro przedłuża czas świątecznych zakupów

18 grudnia br. Allegro zanotowało największą ilość zamówień w 25-letniej historii platformy. Z roku na rok przedświąteczny peak zakupowy jest coraz większy. Polacy coraz częściej robią zakupy przez internet nawet w ostatniej chwili.

Rekord Allegro: 18 grudnia największa ilość zamówień w historii

Grudzień to czas bardzo intensywnych zakupów. Wszyscy próbują zdążyć kupić bliskim ich wymarzone prezenty. Zakupy przez internet często wiązały się z obawami, że paczki nie dotrą na czas i nie będą mogły znaleźć się pod choinką. Teraz jednak wiele platform i firm kurierskich (w tym Allegro) gwarantuje dostawę zamówień przed świętami.

Klienci Allegro pobili w tym roku wszystkie możliwe rekordy. 18 grudnia platforma zanotowała największą ilość zamówień nie tylko w miesiącu, a nawet w roku, ale w całej historii sklepu!

Co to jest Allegro Pay? Zapłać później za zakupy

Co Polacy kupują w grudniu na Allegro?

Na Allegro kupujemy nie tylko prezenty dla bliskich, ale też inne niezbędne w okresie świątecznym, rzeczy. Wiele osób zdecydowało się zamówić przez internet ozdoby i dekoracje, niezbędniki domowe czy produkty na akcje charytatywne jak np. Świąteczna Paczka.

Prezenty dla małych i dużych

Według grudniowych danych z platformy Allegro największym zainteresowaniem w okresie przedświątecznym cieszy się kategoria Dziecko. W tym roku popularnym wyborem są klocki Lego, które klienci mogą wygodnie wyszukiwać dzięki specjalnym filtrom, pomagającym znaleźć idealny zestaw dostosowany do zainteresowań i wieku dziecka. Dobrze sprzedają się także interaktywne zabawki dla niemowląt, czy kultowe lalki, które w tym roku jeszcze bardziej zyskały na popularności, dzięki głośnej premierze filmu “Barbie”.

A jakich prezentów mogli spodziewać się młodzież i dorośli? Dla nich klienci Allegro często kupują elektronikę, w tym m.in. słuchawki, smartfony, smartwatche, telewizory, drobne AGD, a także zestawy prezentowe np. zestawy kosmetyków.

Jak działa Allegro Mini Przesyłka? Nowy rodzaj dostawy od Poczty Polskiej

Świąteczny dom

W trakcie grudniowych zakupów klienci Allegro przykładają dużą wagę do odpowiedniego przygotowania domu do świąt, w tym do świątecznych dekoracji. Ozdoby świąteczne należą do najlepiej sprzedających się produktów w grudniu – klienci chętnie kupują m.in. dekoracje choinkowe czy lampki do przystrojenia domu i ogrodu z zewnątrz.

W koszykach zakupowych lądują także produkty niezbędne do przygotowania uroczystej kolacji wigilijnej w tym zastawa stołowa, świeczki, a także przybory kuchenne. Klienci Allegro, chcąc ominąć długie kolejki w sklepach, wybierają także produkty na świąteczną kolację – wskazuje na to większy ruch w kategorii Supermarket, gdzie wybieramy najczęściej m.in. słodycze, kawę, herbatę, bakalie i inne produkty spożywcze, a także chemię do ostatnich przedświątecznych porządków. W świątecznych zakupach pomaga klientom aplikacja Allegro, a w niej świąteczny kalendarz adwentowy i świąteczny asortyment w atrakcyjnych cenach.

Allegro przedłuża czas świątecznych zakupów

W tym roku zakupy świąteczne można było zrobić na Allegro nawet w piątek 22 grudnia. Wszystko to z gwarancją dostawy następnego dnia. Klienci mogli więc mieć pewność, że potrzebne artykuły dotrą do nich jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Wszystko dzięki dostawom Allegro One Kurier i InPost.

Klienci Allegro zdążyli się już przyzwyczaić, że platforma informuje o przewidywanym terminie dostawy. W piątek 22 grudnia na Allegro będzie dostępnych kilkadziesiąt milionów ofert ze specjalnym oznaczeniem “dostawa w sobotę“. Przewidywany czas dostawy to efekt świetnej logistyki we współpracy z naszymi partnerami, ale też przykład coraz lepszego wykorzystania algorytmów w Allegro. Biorą one pod uwagę wiele zmiennych, w tym m.in. obliczany dzięki AI czas, w jakim sprzedający nada przesyłkę, dystans dzielący sklep od klienta, jak i wiele innych czynników, które historycznie miały wpływ na czas dostawy od poszczególnych sprzedających. To sprawdzony model analityczny, dzięki któremu rok temu 99,8% zamówień zostało zgodnie z przewidywaniem dostarczonych przed świętami.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Wojtek

Konsumpcjonizm się szerzy, niby świadomość coraz większa, a jednak rekordy zakupowe zostają pobijane…