Supermarkety online — najprostszy sposób na bezstresowe zakupy


11.08.2019
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Jak zrobić zakupy online?
  2. Zakupy online – czas oczekiwania na dostawę
  3. Zakupy online – koszty dostawy
  4. Zakupy online – sposoby płatności
  5. Zakupy online – odbiór zakupów

Nie masz czasu na bieganie po supermarketach? Nie bawi cię stanie w kolejkach lub samodzielne kasowanie produktów? Wypróbuj zakupy spożywcze online, dzięki którym niezbędne artykuły trafią wprost do twojej lodówki.

Jak zrobić zakupy online?

Przede wszystkim musisz sprawdzić, który sklep czy supermarket dostarcza zakupy spożywcze do domu w twojej okolicy. Zakupy online oferuje m.in.:

Zakupy spożywcze online zrobisz wchodząc na stronę internetową danej sieci spożywczej, lub poprzez aplikację mobilną, zainstalowaną w telefonie. Dzięki temu niezbędne artykuły kupisz z dowolnego miejsca, o dowolnej godzinie. Wystarczy dostęp do internetu.

 

Zakupy online – czas oczekiwania na dostawę

Jeśli robisz zakupy spożywcze online, na dostawę możesz liczyć nawet jeszcze tego samego dnia. To jedna z największych zalet zakupów przez internet. Większość supermarketów dostarcza zakupy w godzinach od 8:00 do 22:00, choć zdarzają się sklepy, które rozwożą towar od godziny 10:00 czy 11:00. Co ważne, w takich hipermarketach jak Auchan czy Tesco możesz zamówić dostawę na kilka dni do przodu.

 

Zakupy online – koszty dostawy

Koszt dostawy zakupów online waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Dokładna stawka zależy od:

  • kwoty zamówienia,
  • terminu dostawy,
  • sposobu pakowania produktów.

Oczywiście im więcej zamawiasz, tym koszt dostawy będzie niższy. Dodatkowo bardziej opłaca się zamawiać zakupy na kolejny dzień, bo dostawa jeszcze tego samego dnia jest z reguły o kilka złotych droższa. Poza tym niektóre sklepy doliczają do rachunku około 1-3 zł za torbę foliową lub papierową. Jednak trzeba przyznać, że koszt opakowania większość sklepów bierze na siebie.

Zauważ, że przez Internet najbardziej opłaca się robić większe zakupy. Jeśli w danym sklepie wydasz około 200-250 zł lub więcej, często możesz liczyć na darmową dostawę.

Zakupy online – sposoby płatności

Za zakupy online zapłacisz przez Internet, przelewem bankowym, poprzez PayU lub kartą kredytową. Jednak jeśli wolisz zapłacić za zakupy przy odbiorze, również nie będzie z tym problemu. W takim przypadku możesz płacić kartą płatniczą, BLIK-iem gotówką, a nawet bonami SODEXO.

 

Zakupy online – odbiór zakupów

Najbardziej popularnym sposobem na odbiór zakupów online jest dostarczenie ich wprost do twojego domu przez kuriera. Dzięki temu wybrane produkty trafiają wprost do twojej lodówki, bez konieczności wychodzenia z domu.

Jednak równie dobrze możesz zdecydować się na zakupy spożywcze online z osobistym odbiorem produktów w sklepie. Wystarczy, że złożysz zamówienie przez Internet, a w drodze do domu podjedziesz do sklepu i odbierzesz skompletowane zakupy.

Jeszcze inną formą odbioru zakupów są Coolmaty oraz Lodówkomaty. To specjalne paczkomaty ze skrytkami, w których panuje odpowiednia temperatura, w której można przechowywać mrożonki, mięso, wędliny, sery, nabiał oraz warzywa i owoce bez obaw, że ulegną popsuciu.

Zakupy online to wygodny sposób na szybkie i bezstresowe zakupy. Choć na razie taka usługa dostępna jest tylko w dużych miastach i okolicach, to wydaje się, że z czasem większość z nas będzie miała możliwość zrobienia zakupów spożywczych bez wychodzenia z domu. Jeśli Ty również planujesz taki sposób robienia zakupów sprawdź nasz naszego ranking supermarketów internetowych
.

 


 

 

Anna Piotrowska