Żabka

recenzja i opinie klientów

Żabka


11.03.2023
Anna Piotrowska
0

Żabka logo

Gazetki Żabka

Gazetka tygodnia

od 14.02 do 27.02.2024
Zobacz gazetkę

Spis treści

 1. Kto jest właścicielem Żabki?
 2. Godziny otwarcia Żabki
 3. Jak zamówić zakupy z odbiorem osobistym w Żabce?
 4. Z jakich usług można skorzystać w Żabce?
 5. Jak działają Żabki bezobsługowe?

Żabka – tę markę zna aż 97% dorosłych Polaków! W sklepach spożywczych Żabka nie tylko zrobisz szybkie zakupy, ale także skorzystasz z różnorodnych usług (np. nadania paczki kurierskiej) i zamówisz ciepłą przekąskę (w placówkach z Żabka Café). Żabki zadowalają klientów zarówno szeroką dostępnością produktów (w tym regionalnych i wegańskich!), jak i licznymi promocjami, z których korzystają użytkownicy aplikacji mobilnej Żappka.

Kto jest właścicielem Żabki?

Żabka to największa sieć sklepów spożywczych działająca na zasadzie franczyzy w Polsce. Marka powstała jako drobna konkurencja dla super- i hipermarketów w 1998 roku. Drobna, ponieważ zalążek sieci bazował na zaledwie 7 placówkach w Poznaniu i Swarzędzu. Pierwszym właścicielem był Mariusz Świtalski – twórca takich popularnych marek jak Biedronka czy Eurocash. Aktualnie spółka Żabka Polska należy do funduszu CVC Capital Partners, który przejął sieć od Mid Europa Partners w 2017 roku.

Ponad 8500 Żabek znajduje w rękach 7200 franczyzobiorców w 2022 roku – i to na pewno nie koniec ekspansji, mimo że aż 15,5 mln klientów ma nie więcej niż 500 m do najbliższej Żabki. W 2021 roku powstały pierwsze Żabki Nano, czyli placówki bezobsługowe. Co ciekawe, do grupy Żabka należy spółka Maczfit – catering dietetyczny i platforma Dietly.pl.

Jak działa model franczyzowy w Żabce?

Żabka podaje, że 77% franczyzobiorców osiągnęło co najmniej 22 000 zł przychodu miesięcznie w okresie od kwietnia do czerwca 2022 roku. Franczyzobiorcy zarabiają na marży, czyli różnicy między ceną opłacaną przez klienta Żabki a ceną zakupu towaru, którą pomniejsza się o przyznane rabaty. Żabka opłaca rachunki (np. za prąd) i koszt wynajmu lokalu, który wyposaża i obsługuje logistycznie. Zajmuje się także kampaniami reklamowymi i prowadzi szkolenia. Przychód franczyzobiorcy powinien pokrywać koszty prowadzenia działalności gospodarczej, m.in. licencje, składki ZUS, wynagrodzenia dla pracowników, prowizje za transakcje kartą, potencjalne straty towarowe. Co istotne, każdy franczyzobiorca może przystąpić do ubezpieczenia grupowego Polisa na Biznes od PZU na wypadek strat finansowych.

Aby dowiedzieć się więcej o franczyzie, możesz zadzwonić pod numer 800 207 208 lub wysłać e-maila na adres franczyza@zabka.pl.

➡ Zobacz aktualną gazetkę promocyjną Żabka i oszczędzaj na codziennych zakupach!

Godziny otwarcia Żabki

Aktualne godziny otwarcia Żabek sprawdzisz w aplikacji mobilnej Żappka lub za pomocą lokalizatora placówek. Tradycyjne Żabki są otwarte od 6:00 do 23:00 od poniedziałku do soboty, natomiast godziny otwarcia w niedzielę są zależne od franczyzobiorców. W tych samych godzinach możesz odbierać i nadawać paczki. Sieć współpracuje z DHL i Pocztą Polską, a w niektórych Żabkach pojawiły się nawet Paczkomaty InPost. Pamiętaj, że sklepy są czynne krócej lub zamknięte w okresach okołoświątecznych. Żabki Nano, czyli bezobsługowe, są czynne całodobowo (oprócz krótkiej przerwy technicznej w nocy).

Lokalizator Żabek (https://www.zabka.pl/znajdz-sklep)

Jak zamówić zakupy z odbiorem osobistym w Żabce?

Usługa „Zamów i odbierz” jest dostępna w aplikacji Żappka. Podobnie jak w Winnicy Lidla – najpierw rezerwujesz produkty, a potem odbierasz je w najbliższej placówce. Tylko osoby pełnoletnie mogą kupować alkohol i papierosy w ten sposób. Zamówienie powinno być gotowe do odbioru w ciągu 15 minut od otrzymania powiadomienia w aplikacji. Jeśli nie zjawisz się po zakupy w ciągu 2 godzin, zamówienie zostanie anulowane. Uwaga – możesz mieć mniej czasu na odebranie zakupów, jeśli będą zawierać artykuły wymagające chłodzenia lub mrożone. Żabka może zablokować usługę „Zamów i odbierz” użytkownikowi, który co najmniej kilka razy anuluje zamówienie lub nie odbierze gotowej paczki. Maksymalna blokada trwa 14 dni z opcją wydłużenia do 21 dni.

Jeżeli Żabka jest otwarta do 23:00, możesz złożyć zamówienie do 21:30 i odebrać produkty do 22:30. Aby znaleźć artykuły, naciśnij lupkę w dolnym menu aplikacji. Potem użyj wyszukiwarki lub wejdź do kategorii.

Kategorie produktów w ŻappceKategorie produktowe w aplikacji mobilnej Żappka

➡ Sprawdź, jak zamówić zakupy z Żabki do domu poprzez aplikację Jush!

Z jakich usług można skorzystać w Żabce?

Zrób zakupy spożywcze, odbierz przesyłkę kurierską, nadaj paczkę, doładuj kartę miejską, a nawet zapłać rachunki – to zaledwie kilka z wielu usług świadczonych w Żabkach.

 • Odbieraj i wysyłaj paczki – nie musisz czekać na kuriera w domu, kiedy chcesz nadać lub odebrać przesyłkę. Jeżeli paczkę ma dostarczyć DHL lub Poczta Polska, załatwisz tę sprawę w Żabce. W wybranych placówkach znajdują się paczkomaty InPost.
 • Wygodne płatności mobilne – sfinalizujesz transakcję, płacąc kartą płatniczą (także zagraniczną!) lub używając aplikacji Google Pay bądź Apple Pay. Żabka akceptuje również płatności BLIKIEM.
 • Zgarnij szansę na miliony złotych – Żabki z punktem LOTTO sprzedają m.in. zdrapki, dzięki którym możesz wygrać niemałe sumy.
 • Wypłacaj gotówkę z konta bankowego i wpłacaj – po co szukać bankomatu, skoro możesz wypłacić pieniądze w Żabce? Jedyny warunek to zapłacenie za zakupy kartą Maestro, Mastercard lub Visa. Minimalna kwota wypłaty to już 1 gr, maksymalna – 300 zł w przypadku karty Visa, 500 zł w przypadku Mastercard i Maestro. Ponadto możesz wpłacić do 500 zł na 1 kartę w ciągu 1 dnia. Żabka nie pobiera prowizji. Ewentualne opłaty są naliczane przez bank.
 • Kup starter GSM, zarejestruj go i doładuj konto – nie musisz udawać się do placówki operatora. Pracownik Żabki poprosi Cię o okazanie dowodu osobistego lub paszportu.
 • Opłać rachunki – prowizja za rachunki do 1000 zł wynosi 1,99 zł. Jeśli opłata wynosi co najmniej 1000,01 zł, zapłacisz 1,99 zł + 0,3% od wartości rachunku. Wyższa stawka (7,50 zł) obowiązuje w przypadku opłacania zobowiązań wobec urzędu skarbowego, KRUS i ZUS.
 • Zdobądź kody do gier – nie musisz mieć ani karty płatniczej, ani konta bankowego, żeby kupić kod do gry na Steamie, w Google Play czy PlayStation Store. Poproś o odpowiednie doładowanie, zapłać gotówką i przepisz kod z wydruku do odpowiedniej aplikacji na urządzeniu. I graj!
 • Kup kod paysafecard (tzw. pieniądz elektroniczny) i płać bezpiecznie za pomocą Paysafecash w internecie. W 1 transakcji możesz użyć do 10 kodów, przy czym niewykorzystane środki z 1 kuponu nie przepadają.
 • Sprezentuj bliskiej osobie kartę podarunkową. Kodu doładowującego można użyć do aktywacji m.in. Netflixa, CDA Premium, Empik Go czy Spotify Premium. Przyda się także do zrobienia zakupów na Zalando.
 • Wykup konsultacje lekarskie (internistyczne, pediatryczne, specjalistyczne) na platformie Home Doctor. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni voucher w Żabce.

➡ Nie chce Ci się iść na zakupy? Sprawdź kody rabatowe Jush i zamów jedzenie z Żabki do domu!

Jak działają Żabki bezobsługowe?

Żabka NanoŻabka Nano. Źródło: materiały prasowe Żabka Group.

Pierwsze bezobsługowe sklepy Żabka Nano (Żabka Store) powstały w 2021 roku. To całodobowe placówki – z wyjątkiem przerwy technicznej między 23:55 a 1:00 – które działają także w niedziele niehandlowe. Możesz zrobić zakupy w Żabce Nano, jeśli masz aplikację Żappka z aktywną usługą Żappka Pay, czyli kartą płatniczą przypisaną do Twojego konta.

Konfiguracja Żappka Pay w aplikacji ŻappkaPowiadomienie o aktywacji Żappka Pay przed zakupami w Żabce Nano

Wyobraź sobie, że wchodzisz do sklepu spożywczego, wkładasz wybrane produkty do torby i… wychodzisz. Nie musisz ani stać w kolejce, ani sczytywać kodów kreskowych, ani płacić gotówką, kartą czy BLIKIEM. Lista zakupów pojawi się w aplikacji Żappka po wyjściu ze sklepu, a odpowiednia kwota zostanie automatycznie pobrana z konta.

Zasady zakupów w Żabce NanoZasady zakupów w Żabce Nano

W jakich miastach działają Żabki bezobsługowe?

Żabki Nano znajdują się w Będzieszynie, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Kobierzycach, Krakowie, Luboniu, Nadarzynie, Piasecznie, Plewiskach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Aktualne lokalizacje Żabek Nano sprawdzisz w aplikacji mobilnej Żappka Pay – wraz ze wskazówkami dotarcia, godzinami otwarcia i instrukcją otwarcia drzwi.

Dane sklepu Żabka NanoInformacje o Żabce Nano w aplikacji Żappka

Jak zrobić zakupy w Żabce Nano?

Włącz aplikację Żappka i przejdź do menu, klikając 3 kropki w kółeczku w prawym górnym rogu ekranu (obok kodu kreskowego). Wybierz zakładkę Żabka Store/Żabka Nano z listy. Jeśli uruchamiasz tę funkcję po raz pierwszy, wyświetli Ci się samouczek.

Samouczek o Żabce Nano w ŻappceSamouczek wyjaśniający zasady zakupów w Żabkach Nano

Sprawdź, czy wejście do najbliższej Żabki Nano wymaga zeskanowania kodu QR z aplikacji Żappka, czy karty płatniczej, którą należy zarejestrować. W tym celu trzeba ją przyłożyć do terminala i podać swój numer telefonu.

Instrukcja wejścia do Żabki NanoInstrukcja wejścia do Żabki Nano

Kiedy zeskanujesz kod QR lub kartę płatniczą, drzwi się odblokują. Jeśli chcesz, możesz wejść ze znajomymi. Zakupy zostaną przypisane do osoby, która otworzyła drzwi. Jedynym ograniczeniem jest maksymalna liczba osób w sklepie. Uwaga – w przypadku wejścia „na kartę” nie zdobędziesz punktów w programie lojalnościowym (żappsów).

Wybierz produkty z półek – oprócz alkoholu i papierosów, których nie ma w asortymencie Żabek Nano. Włóż artykuły do torby czy plecaka – nie musisz używać żadnego koszyka sklepowego czy skanować kodów kreskowych.

Zasady pakowania produktów w Żabce NanoZasady wybierania produktów w Żabce Nano

Wyjdź z Żabki Nano. Aplikacja powinna wyświetlić Ci powiadomienie o zakupach – wraz z rachunkiem. Kwota zostanie pobrana z zarejestrowanej karty płatniczej.

Jak zakończyć zakupy w Żabce NanoSfinalizowanie zakupów w Żabce Nano

Pamiętaj, że rezygnując z produktu, trzeba go odłożyć na miejsce, z którego został zdjęty. W przeciwnym razie artykuł zostanie doliczony do rachunku. Sklepy są monitorowane, więc w razie wystąpienia problemu możesz zgłosić reklamację i wnioskować o zwrot pieniędzy.

Najczęściej zadawane pytania o Żabkę

Tak, natomiast godziny otwarcia Żabki w niedzielę bez handlu są uzależnione od franczyzobiorcy. Zwykle są skrócone w porównaniu z godzinami pracy w pozostałe dni tygodnia, np. od 10:00 do 20:00. Żabki Nano są czynne całodobowo – przerwa techniczna trwa od 23:55 do 1:00.

Cena kawy w Żabce jest uzależniona od rodzaju i wielkości napoju. Espresso kosztuje 3,99 zł (40 ml) lub 4,99 zł (80 ml), kawa Cortado (espresso z mlekiem, 80 ml) – 3,99 zł, kawa czarna, kawa z mlekiem, latte i cappuccino – 6,50 zł (200 ml) lub 8,99 zł (400 ml). Uwaga – jeśli wskażesz pracownikowi Żabki własny kubek na kawę, zapłacisz 1 zł mniej za każdy gorący napój. Pamiętaj, że niektóre placówki mogą stosować wyższe ceny niż rekomendowane przez sieć.

Nie, jedyny wyjątek to doładowanie karty miejskiej w Warszawie i okolicach. Wystarczy umieścić kartę miejską w odpowiednim czytniku, wybrać doładowanie i zapłacić gotówką lub kartą.

Komentarze użytkowników

(0)
Anna Piotrowska
Fascynatka dobrej kuchni oraz nowych technologii. Oba te zainteresowania łączy pisząc na łamach serwisu TopSpozywcze.pl artykuły o tematyce zakupów spożywczych, zdrowej żywności oraz e-commerce.

Kontakt Żabka

 • Infolinia
  61 856 37 00
 • E-mail
 • Strona internetowa
  www.zabka.pl
 • Główna siedziba
  Żabka Polska sp. z o.o.
  ul. Stanisława Matyi 8
  61-586 Poznań