Rusza Glovo+. Kurierzy mogą dostać nawet 1000 zł premii


24.05.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 24.05.2024

Spis treści

  1. Glovo+: Program dla kurierów „etatowych”
  2. Zobowiązanie Glovo: Lepsze warunki dla kurierów

Platforma logistyczna Glovo uruchomiła nowy program benefitowy dla swoich kurierów. Ma zwiększyć satysfakcję i poziom zarobków jej najbardziej zaangażowanych pracowników. Będzie wynagradzać przede wszystkim tych, dla których praca w Glovo jest podstawowym źródłem dochodu. 

Program Glovo+ ruszył na początku maja, a potrwa do końca lipca. Jest częścią inicjatywy “Couriers Pledge”, która ma zapewnić kurierom lepsze warunki pracy w tym świadczenia socjalne i lepsze zarobki. Premia z programu Glovo+ może wynieść nawet 1000 złotych!

Glovo+: Program dla kurierów „etatowych”

Większość kurierów pracujących dla platform logistycznych traktuje to zajęcie jako pracę dorywczą lub tymczasową (wykonują ją np. w czasie wakacji lub, żeby sobie dorobić). Glovo chce w szczególności wynagrodzić tych, dla których rozwożenie posiłków jest podstawowym źródłem zarobku. Dzięki temu kurierzy „etatowi” mogą uzyskać dodatkowe przywileje i nagrody.

W programie Glovo+ osoby świadczące usługi kurierskie zbierają punkty za każdą zrealizowaną dostawę. Mają dzięki temu możliwość awansowania na jeden z czterech poziomów: brązowy, srebrny, złoty i diamentowy. W zależności od poziomu, kurierzy mogą liczyć na różnorodne nagrody i benefity w tym:

  • ubezpieczenie Glovo;
  • zniżki na plecaki i możliwość wymiany plecaka na nowy;
  • kody promocyjne;
  • dodatkowe zarobki oraz premie finansowe sięgające nawet 1000 złotych.

Jakie są najlepsze aplikacje zakupowe? Sprawdź ranking

Jak zbierać punkty w programie Glovo+?

Aby zbierać punkty w programie Glovo+, kurierzy muszą tylko realizować zamówienia za pośrednictwem platformy. Ile punktów można dostać za każdą dostawę Glovo? Jedno dowiezienie posiłku = jeden punkt dla kuriera. Punkty pozwalają później na awansowanie na kolejne poziomy.

Liczba dostaw niezbędna do osiągnięcia każdego poziomu jest ustalana przez Glovo i może się różnić w zależności od okresu i lokalizacji. Dlaczego tak jest? Każde miasto charakteryzuje się innym zapotrzebowaniem i liczbą zamówień. Glovo chce w ten sposób zapewnić wszystkim sprawiedliwe warunki.

Ilość punktów potrzebna do awansowania na kolejne poziomy, Warszawa, Glovo

Jak odebrać nagrody Glovo+?

Prawie wszystkie nagrody dostępne w programie Glovo+ można znaleźć w aplikacji. Są przyznawane automatycznie po osiągnięciu konkretnego poziomu. Wyjątkiem są nagrody rzeczowe takie jak wyposażenie. Możesz je odebrać osobiście wypełniając najpierw formularz na odpowiedniej stronie.

Czy nagrody Glovo+ mają datę ważności?

Program Glovo+ będzie dostępny do 31 lipca, ale to nie oznacza, że od razu stracisz wszystkie uzyskane nagrody. Możesz je wykorzystać jeszcze przez trzy kolejne miesiące po zakończeniu programu.

Zobacz ile kosztuje dostawa w Glovo

Zobowiązanie Glovo: Lepsze warunki dla kurierów

Ponad dwa lata temu Glovo wdrożyło w Polsce inicjatywę “Couriers Pledge” („Zobowiązanie Glovo”), opracowaną we współpracy z organizacją pozarządową Fairwork. Jej celem było zapewnienie kurierom świadczeń socjalnych, sprawiedliwych zarobków oraz wysokich standardów bezpieczeństwa. W ramach inicjatywy kurierzy otrzymali dostęp do wsparcia finansowego w przypadku choroby, narodzin lub adopcji dziecka, a także możliwość uczestnictwa w ponad 100 darmowych szkoleniach umożliwiających rozwój umiejętności w różnych dziedzinach.

Projekt „Couriers Pledge” znacząco wpłynął na poprawę warunków pracy kurierów, co potwierdza fakt, że 80% z nich deklaruje zadowolenie ze współpracy z Glovo. Ponad 1800 kurierów skorzystało z platformy szkoleniowej G-Learning, rozwijając swoje umiejętności językowe, komputerowe i inne, co pomaga im w dalszym rozwoju kariery.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)