Zmiany w aplikacji Żappka. Tymczasowo nie skorzystasz z tych usług


15.05.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 16.05.2024

Spis treści

  1. Zmiany w aplikacji Żappka: Jakie funkcje będą wyłączone?
  2. Zmiany w korzystaniu z Żabki Nano

Żabka wprowadza zmiany w regulaminie swojego programu lojalnościowego. Na jakiś czas z aplikacji zniknie spora część funkcji. Chwilowo nie będziesz mógł korzystać z Żappka Pay ani przelewać znajomym żappsów. Co jeszcze się zmieni?

Żabka poinformowała użytkowników o zmianach w aplikacji za pomocą maila. Nowy regulamin serwisu ma obowiązywać od 27 maja tego roku. Wyłączenie niektórych funkcji wiąże się ze zmianami w obrębie niektórych modułów aplikacji i ma charakter tymczasowy.

Chcemy, aby nasi klienci mogli cieszyć się jak najbardziej pozytywnymi doświadczeniami związanymi z korzystaniem z Żappki, dlatego regularnie dokonujemy kompleksowych przeglądów i rozwijamy funkcjonalności dostępne dla jej użytkowników. Po dokładnej analizie zdecydowaliśmy o tymczasowym wyłączeniu lub gruntownej przebudowie niektórych modułów aplikacji – Żabka Pay, Żabka Post, subskrypcji, kuponów, przelewu żappsów, Żabu oraz Żabka Nano. Wprowadzone zmiany pozwolą zapewnić naszym klientom jeszcze wyższy poziom wygody oraz lepszą użyteczność aplikacji, w odpowiedzi na ich oczekiwania.” – pisze Żabka w oświadczeniu.

Zmiany w aplikacji Żappka: Jakie funkcje będą wyłączone?

Z aplikacji znanej sieci sklepów tymczasowo znikną ważne i popularne funkcjonalności. Żabka zapowiada, że od 17 czerwca nie będzie można już płacić z pomocą Żappka Pay. Z przelewu żappsów i z gry Żabu będzie można korzystać do 31 lipca. W późniejszym okresie mają też być wyłączone: możliwość przeglądania historii żappsów i Żappka Post.

Żabka postanowiła też usunąć możliwość subskrypcji na kawę i napoje gazowane (druga z nich pojawiła się niedawno w ramach pilotażu). „W przypadku Subskrypcji wykupionych przez Uczestnika do dnia 30.06.2024 roku, zostaną one przedłużone automatycznie ostatni raz 30.06.2024.” – możemy przeczytać w regulaminie usługi.

Co musisz wiedzieć o aplikacji Żappka? Zobacz co możesz zyskać


Wiadomość e-mail, którą otrzymali klienci Żabki

Koniec usługi Żappka Pay

Szczególnie szokujące wydaje się wygaszenie innowacyjnej metody płatności, która miała zdecydowanie ułatwiać zakupy w sklepach Żabka. Usługa Żappka Pay pojawiła się w aplikacji w 2020 roku.

Dzięki niej klienci mogli płacić w sklepach sieci bez konieczności posiadania przy sobie gotówki czy karty płatniczej. Wystarczyło dodać kartę do aplikacji i ustawić dla niej kod PIN lub zabezpieczenie w formie skanu twarzy czy odcisku palca. Teraz ta metoda płatności zostanie wyłączona.

Czy nadal będzie można odbierać paczki w Żabce? Znika Żappka Post

Żappka Post to usługa, która znacznie ułatwiała odbieranie paczek w sklepach sieci i umożliwiała śledzenie przesyłek. Nie martwcie się – wygaszenie usługi nie oznacza, że odbieranie paczek w sklepach Żabka nie będzie już możliwe. Tymczasowo nie będziecie mogli jednak śledzić swojej przesyłki.

Zmiany w korzystaniu z Żabki Nano

Do tej pory, żeby skorzystać z Żabki Nano można było przyłożyć przed drzwiami swoją kartę płatniczą lub zeskanować kod wygenerowany w aplikacji. Teraz klienci zostaną pozbawieni jednej z tych możliwości. Zakupy w bezobsługowych sklepach Żabki można będzie zrobić tylko po rejestracji w module Żabka Nano w aplikacji i wprowadzeniu do niego swojej karty płatniczej. Umożliwi to wygenerowanie kodu QR, który po zeskanowaniu otworzy nam drzwi do sklepu.

Zobacz jak zrobić zakupy w Żabce Nano

Dodatkowo od teraz Żabka będzie zabezpieczać na poczet płatności za zakupy kwotę w wysokości 15 złotych (żeby zapobiec nieuczciwości klientów). W przypadku braku dokonania zakupów lub dokonania zakupów za mniej niż 15 zł, odpowiednia kwota zostanie zwrócona na rachunek klienta.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)