Poznaj sposoby dostawy zakupów spożywczych online


05.06.2020
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Zakupy spożywcze online – dostawa kurierem
  2. Zamów i odbierz, czyli click&collect
  3. Dostawa za pomocą aplikacji Glovo

Zakupy spożywcze w supermarketach online zazwyczaj kojarzą się z dostawą zamówienia przez kuriera wprost pod nasze drzwi. Takie rozwiązanie ma swoje zalety, które skłaniają do korzystania z zakupów spożywczych przez internet. Niestety ma również wady, które do tego zniechęcają. Jednak, co najważniejsze, nie jest to jedyny sposób dostarczania niezbędnych produktów spożywczych przez sklepy online. Sprawdźmy zatem, z jakich opcji dostawy mogą korzystać klienci supermarketów internetowych.

Zakupy spożywcze online – dostawa kurierem

Dostawa zakupów spożywczych poprzez firmę kurierską jest jedną z najbardziej znanych i kojarzących się
z zakupami online. Z jednej strony jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala na zrobienie niezbędnych zakupów spożywczych bez wychodzenia z domu. Potrzebne produkty zamawiamy przez komputer czy telefon komórkowy, po czym czekamy na kuriera, który nam je dostarczy.

Problem polega jednak na tym, że nie do końca potrafimy przewidzieć, o której godzinie kurier nas odwiedzi. Przede wszystkim sklepy spożywcze online podają zazwyczaj termin dostawy w postaci kilkugodzinowych widełek. Jednak często informacja o tym, że kurier przybędzie w godzinach od 8 do 12 lub od 14 do 18, jest niewystarczająca. A do tego blokuje nasze plany na kilka godzin. Do tego zdarzają się sytuacje, że kurier przyjeżdża spóźniony. Z korkami na mieście jeszcze nikt nie wygrał. A do tego wystarczy, że obsługa jednego z wcześniejszych klientów nieco się przedłuży.

To jeszcze nie wszystko. Nie wszystkie supermarkety online oferują dostawę zamówienia w tym samym dniu, w którym doszło do jego złożenia. Zazwyczaj na dostawę musimy czekać do następnego dnia, ale może to potrwać nawet dłużej.

Dochodzi do tego jeszcze jeden czynnik. Dostawa kurierem nie jest oferowana przez wszystkie sklepy, które pozwalają na zamówienie produktów spożywczych przez internet. Jak w takim razie może otrzymać takie zamówienie?

Sprawdź, które sklepy spożywcze online mają najlepszą ofertą w Rankingu Supermarketów Online.

 

Zamów i odbierz, czyli click&collect

Rozwiązaniem w takim przypadku może być metoda click&collect, czyli zamów i odbierz. Polega ona na tym, że najpierw składamy zamówienie na wybrane produkty spożywcze w supermarkecie online, po czym odbieramy je osobiście. Najczęściej miejscem odbioru jest wybrany sklep stacjonarny, ale niektóre supermarkety oferują dostawę przygotowanego zamówienia do paczkomatu, czy na wybraną stację benzynową. Jednak w tym drugim przypadku zazwyczaj nie będziemy mogli kupić wszystkich potrzebnych zakupów spożywczych.

Natomiast decydując się na osobisty odbiór zamówienia w sklepie stacjonarnym, możemy kupić praktycznie wszystko, co tylko dostępne jest w online. Gdy tylko nasze zamówienie zostanie skompletowane, zostaniemy o tym poinformowani. Dzięki temu będziemy mogli się po nie udać
w dogodnym dla nas momencie, na przykład wracając z pracy. Wprawdzie będziemy musieli podjechać do sklepu stacjonarnego, ale unikniemy spacerowania pomiędzy półkami i stania w kolejkach do kasy. Takie rozwiązanie na pewno ucieszy mamy, które robią zakupy wraz ze swoimi pociechami w drodze powrotnej
z przedszkola czy szkoły.

Błyskawiczna dostawa zakupów do domu z rabatem? Sprawdź nasz kod rabatowy Wolt.

 

Dostawa za pomocą aplikacji Glovo

Jeszcze innym sposobem na sprawną dostawę zakupów spożywczych online jest skorzystanie z aplikacji takich jak Glovo (o tym, jak działa aplikacja Glovo, dowiesz się z artykułu „Aplikacja Glovo — zakupy [nie tylko] spożywcze, które dotrą w ciągu godziny”). W tym przypadku zamówienie składamy przez aplikację dostawcy.

Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że czas dostawy jest zazwyczaj krótszy, niż gdy ma to miejsce
w przypadku kurierów, wysyłanych przez supermarkety online. Wynika to z tego, że w ramach usługi Glovo, składamy zamówienie bezpośrednio u kuriera, który w naszym imieniu udaje się do sklepu. Tam wybiera produkty, czeka w kolejce do kasy, a następnie udaje się pod wskazany w zamówieniu adres.

Musimy pamiętać, że zlecane ten sposób zakupy nie mogą być zbyt ciężkie, ponieważ kurierzy poruszają się na rowerach lub skuterami. Jednak jest to idealna opcja, gdy pilnie potrzebujemy jakiejś konkretnej rzeczy ze sklepu, ale akurat nie możemy wyjść z domu.

Jak widać, dostawa zakupów spożywczych to nie tylko kurier, współpracujący z supermarketem online.
To także inne sposoby, z których możemy skorzystać, gdy tylko mamy ochotę na zakupy spożywcze bez wychodzenia z domu.

➡ Masz ochotę na tańsze zakupy spożywcze online? Zajrzyj na naszą stronę z kodami rabatowymi do supermarketów online.

 

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)