Poznaj nową usługę, dzięki której zaoszczędzisz na kosztach dostawy


22.05.2020
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Co powstrzymuje Cię przed zakupami spożywczymi online?
  2. Czym jest TakeTask?
  3. Jak TakeTask pomoże w dostawie zakupów spożywczych online?

Nie lubisz ponosić kosztów dostawy zakupów spożywczych online? Dzięki nowej usłudze TakeTask cena za dostarczenie codziennych zakupów pod same drzwi spadnie poniżej 10 zł. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, jak będzie wyglądała nowa usługa dostarczania zakupów spożywczych do domu.

Co powstrzymuje Cię przed zakupami spożywczymi online?

Zakupy spożywcze przez internet to ogromna wygoda i oszczędność czasu. Dlaczego więc wciąż wiele osób nie korzysta z tego sposobu na co dzień? Poza tym, że jeszcze nie w każdym miejscu w Polsce wybór sklepów oferujących zakupy z dostawą do domu jest wystarczający. Choć to się oczywiście zmienia, czego przykładem jest chociażby Biedronka, która od niedawna oferuje zakupy spożywcze z dostawą do domu (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Jednak dla wielu osób barierą przed dokonywaniem zakupów spożywczych przez internet jest kwestia dostawy. Pamiętajmy, że jest to zazwyczaj koszt co najmniej kilkunastu złotych. A ciężko sobie wyobrazić, aby konsumenci chcieli taką dodatkową opłatę ponosić za każdym razem, gdy nie mają czasu czy ochoty pójść do sklepu. Można śmiało powiedzieć, że zamiast tego zdecydują się na inne, równie wygodne rozwiązanie. Mogą przecież zamówić gotowe jedzenie na wynos z ulubionej restauracji, która oferuje darmową dostawę zamówienia o wartości kilkudziesięciu złotych.  

Jak porównać ofertę supermarketów online? Zajrzyj do aktualnego Rankingu Supermarketów Online!

Oczywiście wiele supermarketów online oferuje darmową dostawę zamówienia, ale dopiero gdy wartość koszyka zakupowego przekroczy 200-300 zł. I nie oszukujmy się, obecnie nie trudno zrobić zakupy na taką kwotę, ale raczej dotyczy to większych zakupów na kilka dni. Jeśli chcielibyśmy zamówić dosłownie kilka produktów, koszt dostawy będzie stanowił znaczny procent zapłaconego rachunku. Innymi słowy, poza wyjątkowymi przypadkami, taka opcja jest nieopłacalna.

Sytuacja ta nieco poprawiła się, gdy na polskim rynku pojawiła się aplikacja Glovo (więcej poczytasz na jej temat w tym artykule). Jednak już wkrótce koszt dostaw lekkich zakupów może spaść jeszcze bardziej.
A to wszystko dzięki usłudze wprowadzonej przez firmę technologiczną TakeTask.  

 

Czym jest TakeTask?

TakeTask to spółka, która wprowadziła na polskim rynku usługę, wykorzystującą zalety crowdsourcingu do realizacji mikro zadań. Sama usługa polega na tym, że dana firma może zlecić poprzez aplikację TakeTask wykonanie drobnego zadania. Początkowo usługa ta skupiała się na łączeniu firm z użytkownikami aplikacji, którzy mogli wykonać zadania z zakresu badania rynku czy prostego audytu.

Jednak obecnie spółka dąży także do tego, aby za jej pośrednictwem łączyć również sklepy z klientami. Gdy konsument zrobi wirtualne zakupy w danym sklepie, zostaną mu one dostarczone przez osobę zarejestrowaną w TakeTask. Dzięki temu dostawa zamówienia do domu ma być jeszcze szybsza i tańsza. Pod tym względem TakeTask bardzo przypomina firmę Uber. Tylko że zamiast transportu osób zajmuje się ona dostarczaniem codziennych zakupów online.

Ciesz się zakupami spożywczymi z ekspresową dostawą do domu ze specjalnym rabatem od Wolt.

 

Jak TakeTask pomoże w dostawie zakupów spożywczych online?

Przede wszystkim realizacja zakupów spożywczych online będzie odbywała się za pośrednictwem firm merchandisingowych, pracowników sklepów i wolontariuszy. To oni będą dostarczali konsumentom zamówione produkty ze sklepów. Co istotne będzie do dotyczyło lekkich zakupów, doręczanych
w niewielkiej odległości od sklepu. Jak będzie wyglądało to w praktyce?

Konsument zrobi zakupy spożywcze online w wybranym sklepie i opłaci zamówienie. Następnie sklep otrzyma informację, kto i kiedy przyjdzie, aby odebrać przesyłkę. Z kolei klient otrzyma kod weryfikacyjny, który będzie musiał podać dostawcy. Dzięki temu, zarówno klient, jak i dostawca oraz sklep będą wiedzieli, że odpowiednie zamówienie trafiło do właściwego odbiorcy.

Co ważne, taka usługa ma być tańsza niż standardowy koszt dostawy zakupów spożywczych online. Szacuje się, że docelowo za dostarczenie zakupów pod same drzwi zapłacimy około 6-7 zł.

Poza tym TakeTask chce również korzystać z usług wolontariuszy. Ta grupa miałaby odpowiadać za dostarczanie zakupów osobom w podeszłym wieku. W takim przypadku dostawa lekkich, codziennych zakupów byłaby darmowa.

Czy nowa usługa podbije serca konsumentów? To się oczywiście okaże. Ważne jest jednak to, że zarówno supermarkety, jak i inne firmy starają się usprawniać zakupy spożywcze online.

A jeśli na zakupach spożywczych online chcesz oszczędzić jeszcze więcej, pamiętaj, aby skorzystaj z naszych Kodów Rabatowych.

 

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)