Popularna pizzeria z nowym menu dla dzieci. Teraz z zabawkami


12.05.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 12.05.2024

Spis treści

  1. Nowe menu dla dzieci w Da Grasso
  2. Efekt „Happy Meala”: Dlaczego sieci fast-food dodają zabawki do zestawów?

Da Grasso, jedna z większych sieci pizzerii działających w Polsce, wprowadziła do oferty nowe zestawy dla dzieci. Od końca kwietnia klienci mogą zamawiać je w czterech odsłonach. W zestawach znajdą się również zabawki. 

Popularna sieć pizzerii zdecydowała się odwołać w swoich działaniach marketingowych bezpośrednio do najmłodszych klientów. Nowe zestawy dla dzieci będą się składały nie tylko z jedzenia, ale także z zabawek. To chwyt, który bardzo dobrze znamy z restauracji pod złotymi łukami.

Nowe menu dla dzieci w Da Grasso

W nowym menu Da Grasso znajdują się cztery nowe propozycje, stworzone z myślą o najmłodszych. Sieć zauważa, że aż 60% jej klientów to rodziny z dziećmi, dlatego stara się wyjść na przeciw ich oczekiwaniom.

„Wspólne jedzenie posiłków jest doskonałym sposobem na budowanie i umacnianie relacji. Niezależnie od tego, czy spożywamy pizzę w pizzerii, czy w domu, zależy nam na tym, aby również najmłodsi mogli czerpać radość z tych wspólnych chwil, dlatego nowa oferta to dla najmłodszych nie tylko smaczne doświadczenie kulinarne, ale także szansa na chwile zabawy. W zestawach znajdą się bowiem klocki Da Grasso, dzięki którym najmłodsi mogą wcielić się w rolę pizzermana czy dostawcę pizzy – mówi Magdalena Holi z Da Grasso.

Chcesz pachnieć jak grill? KFC ma dla Ciebie perfumy!

Co do jedzenia dla dzieci w Da Grasso?

W nowym „małym menu” znajdziemy teraz aż cztery propozycje dla mniejszych brzuszków. Do każdej z nich zostanie dodana zabawka Da Grasso. Wśród zestawów dla dzieci są:

  • Małe Menu z polędwiczkami – zestaw zawierający polędwiczki z kurczaka, frytki – buźki, sok, mus truskawkowo-jabłkowo-bananowy oraz zabawkę Da Grasso.
  • Małe Menu z pizzą Margherita – zestaw zawierający pizzę Margherita (24 cm), sok, mus truskawkowo-jabłkowo-bananowy oraz zabawkę Da Grasso.
  • Małe Menu z pizzą Havai – zestaw zawierający pizzę Havai (24 cm), sok, mus truskawkowo-jabłkowo-bananowy oraz zabawkę Da Grasso.
  • Małe Menu z pizzą Pepperoni – zestaw zawierający pizzę Pepperoni (24 cm), sok, mus truskawkowo-jabłkowo-bananowy oraz zabawkę Da Grasso.

Efekt „Happy Meala”: Dlaczego sieci fast-food dodają zabawki do zestawów?

Dlaczego w popularnych sieciach restauracji do zestawów dla dzieci coraz częściej dodawane są też zabawki? To nic innego jak popularna technika marketingowa. Restauracje typu fast-food wydają na tego rodzaju promocję miliony dolarów rocznie, żeby przyciągnąć do siebie najmłodszych klientów. Połączenie posiłku z zabawą wzbudza w dzieciach poczucie ekscytacji i radości, które łączy się w ich głowie również z samą restauracją.

Z badań wynika, że dzieci są skłonne wybrać opcję z zabawką bez względu na to do jakiego posiłku jest dołączona (Hobin, HammondDaniel, Hanning,Manske, 2012). Jeżeli do zdrowszych opcji również jest dołączona zabawka, dzieci wybiorą ją zdecydowanie chętniej niż opcję bez zabawki. Uczestnicy eksperymentu postawieni przed wyborem pomiędzy mniej zdrowym posiłkiem bez zabawki, a zdrowszym, ale z zabawką – trzy razy częściej wybierali ten drugi.

Zamawiaj ulubione jedzenie przez internet. Sprawdź najlepsze aplikacje

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)