AliExpress wchodzi na rynek zakupów spożywczych z szybką dostawą do domu


19.11.2021
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Na czym polega nowa usługa AliExpress?
  2. Kto może skorzystać z nowej usługi AliExpress?
  3. Dlaczego warto korzystać z błyskawicznych zakupów spożywczych online?

AliExpress błyskawicznie podbił serca polskich klientów. W końcu kto z nas chociaż raz nie skorzystał z niskich cen i szerokiej oferty tego chińskiego giganta? Co najważniejsze, AliExpress nie zamierza się zatrzymywać i właśnie wprowadził nowy format szybkich zakupów spożywczych q-commerce. Czy to oznacza, że już wkrótce zrobimy zakupy spożywcze poprzez aplikację AliExpress?

Na czym polega nowa usługa AliExpress?

Rynek błyskawicznych zakupów spożywczych to łakomy kąsek, któremu nie potrafią się oprzeć nawet największe marki. Stąd wysyp kolejnych usługodawców, którzy chcą dostarczać zakupy spożywcze do naszych domów jeszcze szybciej i taniej. Nie inaczej jest w przypadku AliExpress, które również chce podbić rynek e-grocery. Jednak jak na razie, nowa usługa quick commerce zadebiutowała w Hiszpanii.

Planujesz zrobić większe zapasy spożywcze i nie tylko? Sprawdź Ranking Supermarketów Online.

 

Szybkie zakupy spożywcze od AliExpress

Od połowy listopada mieszkańcy 11 hiszpańskich miast mogą korzystać z najnowszej usługi AliExpress. Dzięki temu za pomocą aplikacji mobilnej mogą zrobić szybkie zakupy spożywcze w popularnych marketach i dyskontach, a także na 13 lokalnych targach. Po złożeniu zamówienia i opłaceniu zakupów kurier dostarczy artykuły spożywcze w ciągu około godziny. Co jednak ważne, dostawę zakupów można dopasować do swoich potrzeb i zamówić ją na konkretny dzień i przedział godzinowy. A to wszystko dzięki współpracy AliExpress z Lola Market, który należy do marki Glovo (więcej informacji na temat zakupów spożywczych poprzez aplikację Glovo znajdziesz tutaj).

Dodajmy jeszcze, że za pośrednictwem AliExpress Hiszpanie zrobią zakupy w takich supermarketach i dyskontach jak Lidl, Carrefour, Makro, Mercadona, DIA, Alcampo, Caprabo, Eroski, Sanchez Romero i Hiperpixel. Jak widać, wybór sklepów jest naprawdę spory, a przecież dochodzą do tego jeszcze lokalne targi żywności.  

 

Kto może skorzystać z nowej usługi AliExpress?

Obecnie nowa usługa AliExpress działa w Barcelonie, Madrycie, Alicante, A Coruna, Bilbao, Maladze, Murcji, Pampelunie, Sewilli, Saragossie i Walencji. Poza tym marka planuje wdrożenie usługi w kolejnych miejscowościach. Na razie mowa jest o takich lokalizacjach jak Palma, Teneryfa czy Las Palmas. Czy błyskawiczna ekspansja nowej usługi w Hiszpanii oznacza, że wkrótce dotrze ona i do innych krajów, w tym do Polski? Tego jeszcze nie wiadomo. Niemniej jednak warto pamiętać o tej opcji, wybierając się na krótsze lub dłuższe wakacje w Hiszpanii. 

Robisz zakupy spożywcze przez aplikacje mobilne? Skorzystaj z naszych kodów rabatowych do Glovo.

 

Dlaczego warto korzystać z błyskawicznych zakupów spożywczych online?

Zacznijmy od tego, że błyskawiczne zakupy spożywcze to przede wszystkim wygoda. Wystarczy, że podasz w specjalnej aplikacji, czego potrzebujesz, a kurier błyskawicznie dostarczy wybrane produkty wprost do Twojego domu. W zależności od usługodawcy, zamówienie otrzymasz w ciągu godziny, 30, a nawet 15 minut.

Co więcej, coraz częściej takie zakupy przez aplikację zrobisz również w niedziele niehandlowe. Jednak dotyczy to tylko tych aplikacji, które działają w oparciu o tzw. dark store`y. Są to specjalne mini magazyny niedostępne dla zwykłych klientów. Za to korzystają z nich kurierzy, którzy odbierają z nich przygotowane dla Ciebie zakupy.

Oczywiście błyskawiczne zakupy spożywcze to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim cenna pomoc w podbramkowych sytuacjach. Jeśli nie możesz wyrwać się z domu na zakupy, po prostu skorzystaj z aplikacji i zamów wszystko, czego akurat potrzebujesz. Taka usługa sprawdzi się, gdy nie najlepiej się czujesz, opiekujesz się chorym dzieckiem, pracujesz zdanie lub jesteś w trakcie imprezy. To również świetne rozwiązanie, gdy nagle zorientujesz się, że brakuje Ci jakiegoś kluczowego produktu. Dzięki zakupom spożywczym poprzez aplikację kurier błyskawicznie dostarczy Ci niezbędne artykuły w ciągu kilkunastu czy kilkudziesięciu minut.

Aplikacje mobilne do robienia zakupów spożywczych online nie tylko stają się coraz bardziej popularne, ale i ciągle powstają nowe (przeczytaj także o nowej aplikacji q-commerce od Żabki czyli Jush). W tym kontekście nie powinno nas dziwić, że i AliExpress postanowił wprowadzić swoją usługę do zamawiania artykułów spożywczych z pobliskich sklepów. Pytanie tylko, czy i kiedy taka możliwość pojawi się w Polsce.

 

 

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)