Kiedy warto robić zakupy spożywcze online?


24.09.2019
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Zakupy online dla mam
  2. Zakupy online dla osób starszych
  3. Zakupy online dla zapracowanych
  4. Zakupy online dla podróżujących
  5. Zakupy online dla rozrzutników

Każdy z nas od czasu do czasu lubi poszperać w internecie, aby kupić w ten sposób produkty, których nie ma w pobliskich sklepach, lub które w sieci możemy dostać w niższej cenie. Jednak coraz częściej korzystamy również z supermarketów online, czyli kupujemy w internecie produkty spożywcze. Jeśli jeszcze do tej pory nie robiłaś zakupów spożywczych online, pokażemy Ci, dla kogo takie rozwiązanie to po prostu strzał w dziesiątkę.

Zakupy online dla mam

Posiadanie dzieci bywa wymagające. Nieprzespane noce, nieustanny brak czasu, a do tego konieczność zadbania o porządek i obiad domowej roboty mogą przytłoczyć każdego. A gdyby tak ktoś mógł cię wyręczyć przynajmniej od niektórych z tych obowiązków?
I tu z pomocą przychodzą zakupy spożywcze przez internet. Możesz zrobić je w dowolnym momencie o każdej porze dnia i nocy. Dodatkowo dostawę zakupionych produktów możesz ustalić na wybraną przez siebie godzinę. A co najważniejsze nie musisz zmuszać swojego dziecka do chodzenia z Tobą po całym supermarkecie i odpada Ci konieczność wniesienia zakupów do domu. Tym wszystkim zajmie się kurier.

Zakupy online dla osób starszych

Zakupy spożywcze online to również świetne rozwiązanie dla osób starszych i schorowanych, które nie zawsze mogą pozwolić sobie na wyjście z domu. Z drugiej strony, mimo najszczerszych chęci, my również nie jesteśmy w stanie za każdym razem przyjechać do rodziców czy dziadków z zakupami, szczególnie gdy mieszkamy w innym mieście. Za to możemy złożyć w ich imieniu zamówienie przez internet, opłacić je, a nasi seniorzy otrzymają potrzebne zakupy pod swoje drzwi.

Zakupy online dla zapracowanych

Model pracy od 7 do 15 powoli odchodzi w zapomnienie. Obecnie nie dość, że pracujemy na zmiany, to jeszcze nierzadko zostajemy w pracy w ramach nadgodzin. Na codzienne zakupy nie mamy już nawet nie tyle czasu, co po prostu siły. A supermarket spożywczy online możemy odwiedzić w dowolnym momencie, nawet podczas przedłużającego się zebrania czy przerwy w pracy. Zwłaszcza że niektóre sieci sklepów online dostarczają zamówienia do godziny 22 czy 23.

Zakupy online dla podróżujących

Nic tak nie psuje powrotu z wakacji lub delegacji niż pusta lodówka. A jeśli na dodatek wracamy do domu w sobotę wieczorem lub w niedzielę niehandlową, to już w ogóle musimy zadowolić się hot-dogami ze stacji benzynowej, mrożonkami, lub czeka nas spory wydatek w restauracji. Na szczęście dzięki opcji zakupów online możesz zawczasu zamówić potrzebny produktu, które zostaną dostarczone w wybrany przez Ciebie dzień.

Zakupy online dla rozrzutników

Wybierając się do sklepu, zawsze kupujesz wiele niepotrzebnych produktów, które później lądują w koszu? W takim razie zakupu spożywcze online są ratunkiem dla Twojego portfela. Po prostu na stronie internetowej sklepu wyszukujesz tylko i wyłącznie produkty, których potrzebujesz. Nie jesteś narażona na chwyty marketingowe stosowane przez supermarkety, w tym przejście przez cały sklep, aby kupić jeden bochenek chleba. W ten sposób nie tylko oszczędzisz pieniądze, ale i nie marnujesz jedzenia.

Dodatkowym czynnikiem pozwalającym na oszczędność robiąc zakupy spożywcze przez internet jest również możliwość korzystania z kuponów rabatowych, które w niektórych przypadkach mogą znacznie obniżyć cenę naszych zakupów. W naszym serwisie znajdziesz kody rabatowe do Auchan Zakupy, Frisco, oraz Carrefour.

To przykłady tylko kilku sytuacji, w których zakupy spożywcze online są wybawieniem. Ich dostępność, wygoda i bezpieczeństwo sprawiają, że coraz łatwiej jest nam przekonać się do takiej formy kupowania produktów pierwszej potrzeby. A w jakiej sytuacji Ty robisz zakupy spożywcze online?

Anna Piotrowska