Jakie promocje znajdziesz w Lidlu?


26.11.2020
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Jak wydawać mniej na codzienne zakupy spożywcze?
  2. Jakie promocje oferuje sklep Lidl?
  3. Kupuj taniej z aplikacją Lidl Plus
  4. Jak nie zgubić się w gąszczu promocji w Lidlu?

Idziesz do sklepu spożywczego. Kupujesz tak naprawdę tylko najpotrzebniejsze rzeczy, więc Twój koszyk wcale nie jest wypełniony po brzegi. A jednak znów przy kasie czujesz się zaskoczona wysokością kwoty, którą musisz zapłacić. Czy naprawdę musi być tak drogo? Wcale nie, o ile potrafisz umiejętnie korzystać z promocji, które oferuje Lidl.

Jak wydawać mniej na codzienne zakupy spożywcze?

Codzienne zakupy coraz częściej przyprawiają o zawrót głowy. Wybór w sklepach jest przeogromny, a do tego jakość dostępnych produktów jest coraz lepsza. Tylko te ceny potrafią zwalić z nóg…

Z tego względu większość sklepów oferuje specjalne promocje, dzięki którym koszt zakupów staje się mniejszy. Nie inaczej jest w przypadku Lidla, który dwoi się i troi, aby przyciągnąć do siebie klientów zarówno wysoką jakością, jak i niskimi cenami.

Czy wiesz, jak szybko i wygodnie zrobić zakupy spożywcze? Sprawdź, czy Twój sklep spożywczy też Cię rozpieszcza.

 

Jakie promocje oferuje sklep Lidl?

Sieć dyskontów Lidl oferuje wiele różnych promocji na swoje produkty. Oczywiście najbardziej popularne są zniżki na określone artykuły spożywcze. W ten sposób można za niektóre produkty zapłacić mniej niż na co dzień. Tego typu zniżki mogą wynieść od kilku do nawet kilkudziesięciu procent, także warto bacznie ich wypatrywać.

Chyba jedną z najpopularniejszych akcji zniżkowych tego typu w Lidlu są tzw. Tygodnie Włoskie, Francuskie czy Amerykańskie. Podczas takiej promocji można zakupić produkty charakterystyczne dla kuchni danego kraju w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. I choć zniżka obowiązuje przez cały tydzień, warto się pośpieszyć, zanim najciekawsze produkty zostaną wykupione.

Nie tylko karta i gotówka. Sprawdź, gdzie wykorzystać bony zakupowe Sodexo.

Oczywiście poza tradycyjnymi zniżkami, mamy również promocje typu: kup 2 produkty, a zapłać tylko za
1 lub kup więcej produktów danego typu, dzięki czemu cena jednostkowa będzie mniejsza.  

Warto także pamiętać, że Lidl od czasu do czasu współpracuje z luksusowymi markami. Dzięki temu produkty premium można kupić w Lidlu w dużo niższych cenach. Tak było m.in. z torebkami znanej marki Wittchen, które przyciągnęły do Lidla rzesze klientów.   

 

Kupuj taniej z aplikacją Lidl Plus

Wiele promocji dostępnych jest dla wszystkich klientów Lidla, ale dyskont przygotował także specjalne zniżki dla użytkowników aplikacji mobilnej Lidl Plus (więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj).

Taką aplikację wystarczy zainstalować na telefonie i zarejestrować się, podając swoje dane. Oczywiście pobranie i korzystanie z aplikacji Lidl Plus jest całkowicie bezpłatne. Co znajdziesz w takiej aplikacji? Przede wszystkim informacje o aktualnych promocjach oraz dodatkowe e-kupony rabatowe, które możesz wykorzystać podczas zakupów. Owe kupony działają zarówno w przypadku zakupów w stacjonarnych sklepach Lidla, jak i na stronie internetowej.

Poza tym Lidl Plus daje dostęp do tzw. Wirtualnych Zdrapek, czyli dodatkowych zniżek na zakupy dla osób
z aplikacją.  

 

Jak nie zgubić się w gąszczu promocji
w Lidlu?

Promocje pozwolą Ci zaoszczędzić, ale tylko wtedy, gdy będziesz z nich korzystała z głową. Jak to zrobić? Przede wszystkim podczas zakupów bazuj na sporządzonej wcześniej liście zakupów. Sprawdź w domu, jakie produkty Ci się kończą, dzięki czemu niepotrzebnie nie będziesz wydawać pieniędzy.

Ostrożne korzystaj także z promocji. Gdy w atrakcyjnej cenie są produkty o długim terminie ważności, warto zrobić zapasy. Jednak w przypadku świeżych warzyw i owoców czy różnego rodzaju jogurtów warto się mieć na baczności. Wprawdzie cena takich produktów może być kusząca, ale gdy termin przydatności do spożycia minie, będziesz musiała je wyrzucić.

Pamiętaj także, aby nie robić zakupów spożywczych, gdy jesteś głodna. W ten sposób kupisz o wiele więcej produktów i zapłacisz drożej.

Promocje pozwalają zaoszczędzić, ale korzystają na nich i same sklepy. W końcu podczas zakupów wybierasz także wiele innych produktów w regularnych cenach. Dlatego, zanim pójdziesz do danego sklepu skuszona promocjami, sprawdź na przykład Ranking Supermarketów Internetowych. W ten sposób przekonasz się, który sklep jest faktycznie najtańszy.   

 

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)