Biedronka Express BIEK, czyli szybkie zakupy online w Biedronce


15.10.2021
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Na czym polega usługa Biedronka Express BIEK?
  2. Czym jest dark store?
  3. Jak skorzystać z usługi Biedronka Express BIEK?
  4. Dlaczego warto korzystać z usługi Biedronka Express BIEK?

Nagle zorientowałaś się, że brakuje Ci kluczowego składnika do przygotowania obiadu? Znów nie zdążyłaś wybrać się do sklepu przed niehandlową niedzielą? Nie masz ochoty na zamawianie gotowego jedzenia z restauracji? Koniecznie zapoznaj się z nową usługą od Biedronki i Glovo. Dzięki Biedronka Express BIEK niezbędne zakupy z Biedronki trafią wprost pod Twoje drzwi w zaledwie 15 minut. Sprawdź, jak jest to możliwe.

Na czym polega usługa Biedronka Express BIEK?

Biedronka Express BIEK to usługa, która powstała z połączenia sił sieci dyskontów spożywczych Biedronka
i aplikacji do zamawiania (prawie) wszystkiego, czyli Glovo (więcej informacji na temat zakupów nie tylko spożywczych poprzez aplikację Glovo znajdziesz tutaj). Dzięki kooperacji tych dwóch firm powstała nowa usługa pozwalająca zamówić niezbędne produkty z Biedronki, które zostaną dostarczone pod wskazany przez Ciebie adres w ciągu 15 minut. Co jednak ważne, z usługi możesz korzystać 7 dni w tygodniu, nawet w niedziele niehandlowe. Jak to możliwe?

Jeszcze do niedawna współpraca pomiędzy Glovo a Biedronką sprowadzała się do tego, że w aplikacji mobilnej mogłaś zamówić wybrane produkty, a dostawca Glovo udawał się do najbliższej Biedronki, kupował je Twoim imieniu, po czym dostarczał je do Ciebie. Wadą tego rozwiązania było to, że takie zakupy mogłaś zrobić tylko w godzinach, w których sklepy Biedronki były czynne. A to uniemożliwiało składanie zamówienia na przykład w niedziele niehandlowe.

Z usługą Biedronka Express BIEK jest inaczej. Dostawca Glovo, zamiast udawać się do najbliższej Biedronki, uda się do tzw. dark sklepu. To z niego odbierze zamówione produkty, które błyskawicznie dostarczy do Twojego domu. Jak to możliwe?

Zastanawiasz się, który internetowy sklep spożywczy jest najlepszy? Sprawdź Ranking Supermarketów Online.

 

Czym jest dark store?

Dark store to z angielskiego ciemny sklep. Jego specyfika polega na tym, że nie jest on dostępny dla klientów. Innymi słowy, dark store działa jak magazyn, z którego kurierzy takich marek jak Glovo mogą odbierać kupowane przez klientów produkty. Dostawcy unikają w ten sposób kolejek w zwykłych sklepach
i dlatego są w stanie tak szybko dostarczyć zamówienie. Zgodnie z zapewnieniami Glovo i Biedronki,
w ramach usługi Biedronka Express BIEK niezbędne produkty otrzymasz w zaledwie 15 minut od złożenia zamówienia.

I jeszcze jedno. Jako że dark store nie są klasycznymi sklepami, kurierzy mogą z nich korzystać nawet
w niehandlowe niedziele. W ten sposób możesz zrobić niezbędne zakupy pomimo zakazu handlu.

Dodajmy jeszcze, że na razie w Polsce działa 15 magazynków typu dark store, w których przechowywane jest 1200 produktów znanych marek oraz marki własnej Biedronki.

 

Jak skorzystać z usługi Biedronka Express BIEK?

Zacznijmy od tego, że usługa Biedronka Express BIEK to nowość na polskim rynku, dlatego też na razie dostępna jest tylko w 6 miastach. Są to:

Jeśli mieszkasz w jednym z tych miast, po prostu zamów wybrane produkty w aplikacji Glovo i zaczekaj na kuriera. W ciągu 15 minut dostawca powinien pojawić się u Ciebie z przygotowanymi zakupami.

Chcesz jeszcze lepiej zaplanować swoje zakupy spożywcze? Zapoznaj się z gazetką promocyjną Biedronki.

 

Dlaczego warto korzystać z usługi Biedronka Express BIEK?

Biedronka Express BIEK to przede wszystkim wygoda, dzięki której zrobisz niezbędne zakupy spożywcze bez wychodzenia z domu. Jednak ogromną przewagą tej usługi jest błyskawiczny czas realizacji zamówienia, który nie powinien przekroczyć 15 minut. Dzięki temu otrzymasz potrzebne artykuły, nawet jeśli dopiero w ostatniej chwili zorientowałaś się, że brakuje Ci kluczowego składnika.

 Czy wiesz, że za zakupy online w Biedronce możesz płacić mniej? Wypróbuj nasze kody rabatowe do Biedronki.

Poza tym usługa Biedronka Express BIEK to ratunek dla wszystkich, którzy w niedzielny poranek
z przerażeniem odkryli pustą lodówkę. Dzięki nowej usłudze w takim przypadku nie jesteś zdana na zamawianie jedzenia z restauracji. Po prostu korzystasz z aplikacji Glovo i robisz zwykłe zakupy spożywcze online bez względu na dzień tygodnia.

Kolejną zaletą Biedronka Express BIEK jest to, że kupujesz za jej pośrednictwem swoje ulubione produkty
z Biedronki. A do tego będą Cię obowiązywały dokładnie takie same ceny jak w sklepach stacjonarnych.

Nowa usługa Biedronki i Glovo to sposób na błyskawiczne zakupy spożywcze bez wychodzenia z domu. Jeśli nie masz czasu na zakupy, po prostu skorzystaj z popularnej aplikacji i zamów niezbędne produkty spożywcze online. Bez przepłacania i każdego dnia tygodnia od poniedziałku do niedzieli.

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)