Jak szybko sprawdzić skład produktów spożywczych?


16.10.2020
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 16.10.2020

Spis treści

  1. Najlepsze aplikacje do sprawdzania składu produktów
  2. W jaki sposób działają aplikacje do sprawdzania składu produktów?
  3. Dlaczego warto korzystać z aplikacji do sprawdzania składu produktów?

Chcesz wiedzieć, co kupujesz? Zależy Ci na tym, aby tylko zdrowe produkty trafiały do Twojego koszyka? Dzięki specjalnej aplikacji w kilka sekund sprawdzisz skład każdego produktu spożywczego. Poznaj najlepsze aplikacje, jakie możesz ściągnąć na swój telefon.

Najlepsze aplikacje do sprawdzania składu produktów

Jeśli Ci zależy Ci na szybkim sprawdzaniu składu produktów spożywczych, masz do dyspozycji kilka różnych aplikacji, dostępnych na telefon z system Android czy iOS. Przyjrzyjmy się bliżej kilku z nich.

Chcesz świadomie podejmować decyzje zakupowe? Sprawdź, jak czytać etykiety i wybierać produkty najlepszej jakości.

 

Aplikacja Zdrowe Zakupy

Dzięki aplikacji Zdrowe Zakupy możesz zeskanować kod kreskowy ponad 300 000 produktów, aby poznać ich skład. Do tego błyskawicznie uzyskasz dostęp do informacji o zawartości ewentualnych alergenów, glutenie, cukrach prostych czy tłuszczach utwardzonych w wybranych przez Ciebie produktach.

Nie musisz oczywiście znać szczegółowo chemii czy biologii, aby ocenić, czy dany produkt jest zdrowy, czy też nie. Aplikacja pokaże Ci wpływ poszczególnych składników na Twój organizm. A to wszystko w bardzo intuicyjny sposób, wykorzystujący w tym celu kod kolorystyczny. Zdrowe składniki zaznaczone są na zielono, a szkodliwe na czerwono.

Co więcej, jeśli skład danego artykułu nie będzie Ci odpowiadał, aplikacja Zdrowe Zakupy poinformuje Cię produktach alternatywnych, jakie możesz kupić w ich miejsce. Poza tym każdy może dodać nowe produkty do aplikacji, dzięki czemu Zdrowa Żywność prężnie się rozwija.

 

Aplikacja Skanerka

Skanerka to szybka i intuicyjna aplikacja do skanowania produktów. Do jej niewątpliwych zalet należy ogromna baza produktów, które możesz sprawdzić oraz świetna społeczność, która tę bazę współtworzy.

Co ważne, Skanerka nie ogranicza się tylko do artykułów spożywczych. Za jej pomocą sprawdzisz także produkty z takich kategorii jak odzież, kosmetyki czy sport.

Poza tym w aplikacji Skanerka możesz dodawać rzeczy do zakładek, aby w przyszłości bez trudu sprawdzić, gdzie możesz je kupić.

 

Aplikacja Veggie

Veggie to aplikacja, za pomocą której znajdziesz produkty wegańskie. I ponownie nie dotyczy to wyłącznie jedzenia, ale i innych kategorii produktowych. Veggie pozwoli Ci poznać produkty wegańskie, dzięki czemu możesz znacznie urozmaicić swoją dietę.

Poza tym możesz przekonać się, że artykuły wegańskie wcale nie są tak drogie, jak się czasami wydaje. Szczególnie że oprócz składu produktów znajdziesz na Veggie również informacje o promocjach
w wybranych sklepach.

Chcesz kupować zdrowo i tanio? Sprawdź Ranking Sklepów Ekologicznych ze Zdrową Żywnością.

 

W jaki sposób działają aplikacje do sprawdzania składu produktów?

Zasada działania aplikacji do sprawdzania składu produktów jest bardzo prosta. Najpierw musisz jednak zainstalować taką aplikację na swoim telefonie komórkowym.

Następnie, po uruchomieniu aplikacji uzyskujesz dostęp do skanera kodów kreskowych. Gdy tylko zeskanujesz taki kod z opakowania danego produktu, poznasz jego skład. Do tego większość aplikacji pokaże Ci, czy dane składniki mają dobry, neutralny czy też negatywny wpływ na Twoje zdrowie.

 

Dlaczego warto korzystać z aplikacji do sprawdzania składu produktów?

Aplikacja do sprawdzania składów produktów to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą robić świadome zakupy spożywcze. To również niezastąpione rozwiązanie dla wegan i wegetarian.

Poza tym z takich aplikacji warto korzystać, jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpi na alergie pokarmowe. Dzięki szczegółowym informacjom o składzie masz pewność, że wybierasz produkty, które nikomu nie zaszkodzą.

Aplikacje do skanowania składu zdecydowanie ułatwiają zakupy. Dzięki nim szybko i wygodnie sprawdzisz, czy wybrane przez Ciebie produkty są warte Twoich pieniędzy i zdrowia.

Jeśli jesteś fanem korzystania z aplikacji podczas robienia zakupów, zapoznaj się także z naszą recenzją aplikacji LIDL Plus.

 

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)