Uber Eats kod rabatowy baner

Jak nadać przesyłkę w Żabce? Wysłanie paczki w kilku krokach


10.08.2023
Julia Walczak
4
ostatnia aktualizacja: 11.08.2023

Spis treści

 1. Czy można nadać paczkę w Żabce?
 2. Jakie wymiary paczek mogę nadać w Żabce?
 3. Ile kosztuje nadanie paczki w Żabce?
 4. Jak nadać przesyłkę w Żabce?
 5. Zostaw paczkę w Żabce
 6. Najczęściej zadawane pytania:

Popularny sklep typu convienient oferuje swoim klientom wiele więcej niż tylko zakupy! W tym samym miejscu możesz skorzystać też z usług finansowych i pocztowych. Chcesz odebrać lub nadać przesyłkę w Żabce? Podpowiadamy jak to zrobić.

Czy można nadać paczkę w Żabce?

Czy w Żabce znajdziemy punkty nadania paczek? Jak najbardziej! Wysłanie paczki za pośrednictwem Żabki jest naprawdę bardzo proste. Sklep współpracuje z różnymi operatorami logistycznymi, więc nie musisz już czekać w domu na kuriera. Wystarczy, że przy okazji zaniesiesz przesyłkę do sklepu tej sieci.

Jakie wymiary paczek mogę nadać w Żabce?

Żabka oferuje nadawanie przesyłek w trzech standardowych rozmiarach: mała (15 x 35 x 35 cm), średnia (35 x 35 x 35 cm) i duża (50 x 35 x 35 cm). Żadna paczka w Żabce nie może przekroczyć wagi 10 kilogramów. Zastanawiasz się jak nadać paczkę o niestandardowych rozmiarach w sklepach sieci Żabka? Możesz skorzystać z dodatkowej usługi „paczka niestandardowa”.

Ile kosztuje nadanie paczki w Żabce?

Cena nadawania przesyłek kurierskich w sklepach sieci Żabka może się różnić w zależności od wielkości paczki i dodatkowych usług. Nadanie paczki kosztuje podstawowo:

 • od 15,99zł za małą paczkę
 • od 16,99zł za średnią paczkę
 • od 20,99zł za dużą paczkę

Dodatkowo mamy do wyboru trzy usługi dodatkowe: usługa pobrania przy odbiorze, usługa ostrożnie i przesyłka niestandardowa. Jeżeli wybierzemy pierwszą z tych usług zapłacimy dodatkowo 4.99zł. Osoba odbierająca paczkę będzie mogła zapłacić kurierowi, a Żabka przeleje ci należność na twoje konto. Ta usługa jest niedostępna w przypadku wysyłki do punktu nadania paczek.

Usługa ostrożnie jest zalecana w przypadku przedmiotów łatwo tłukących się np. szklanych czy porcelanowych. Zapłacimy za nią 6,99zł.

Do wyboru mamy również opcję „paczka niestandardowa”, która kosztuje 29,99zł. Ta usługa obejmuje wszystkie przesyłki kurierskie, które nie mają klasycznych kształtów i rozmiarów (np. pewne elementy wystają poza regularny obrys, ma kształt owalny, okrągły, jest przesyłką cylindryczną).

Przeczytaj też:

Jak wypłacić pieniądze z Żabki?

Jak nadać przesyłkę w Żabce?

Jak wysłać paczkę z Żabki? Nadanie paczki w Żabce jest bardzo proste i wymaga wykonania paru prostych kroków. Co najważniejsze – przesyłkę możesz zanieść do sklepu w dogodnej dla ciebie porze (aż do godziny zamknięcia sklepu). Paczkę można wysłać zarówno do innego punktu nadania paczek, jak i na adres prywatny.

 1. Uzupełnij dane – żeby nadać przesyłkę powinieneś najpierw udać się na stronę Żabki i uzupełnić odpowiednie dane, a także zapłacić za usługę nadawania przesyłek kurierskich. Zrobisz to online na tej samej stronie. Wymagane jest podanie wielkości paczki oraz jej wartości. Trzeba też krótko opisać co wchodzi w skład przesyłki oraz podać wszystkie niezbędne dane dotyczące nadawcy i odbiorcy.
 2. Naklej etykietę na paczce – po sfinalizowaniu płatności Żabka wygeneruje dla ciebie etykietę. Powinieneś ją wydrukować i nakleić na przesyłkę.
 3. Zanieś paczkę do dowolnego sklepu Żabka – przekaż paczkę sprzedawcy w wybranym sklepie sieci Żabka.

Sprawdź aktualną gazetkę promocyjną Żabka

Zostaw paczkę w Żabce

Jeżeli nie masz czasu na przekazanie komuś paczki lub wasze harmonogramy nie współgrają – Żabka ma dla ciebie rozwiązanie. Zostaw paczkę w Żabce to wygodna usługa odbioru paczek i ich przekazywania. Czym różni się od nadawania przesyłek kurierskich?

Możesz zostawić paczkę w Żabkę, a druga osoba będzie mogła ją odebrać w tym samym sklepie. Nie wymaga to nawet udziału firm logistycznych! Wystarczy, że wygenerujesz 10-cyfrowy kod i zapiszesz go na paczce. Za usługę zapłacić tylko 99 groszy.

Zobacz ranking najlepszych spożywczych sklepów internetowych

Najczęściej zadawane pytania:

Czy można nadać paczkę DPD w Żabce?

Tak. Żabka współpracuje z DPD Pickup. Jak nadać przesyłkę DPD w Żabce? Wystarczy postępować według instrukcji, która znajduje się powyżej. Procedura wysyłania paczek nie różni się w zależności od wybranego operatora logistycznego.

Czy można nadać przesyłkę InPost w Żabce?

Nie. Umowa Żabki i firmy InPost wygasła i nie ma już możliwości nadawania przesyłek przez InPost.

Czy Żabka obsługuje Pocztę Polską?

Tak, Żabka współpracuje z Pocztą Polską S.A., co pozwala klientom na nadawanie i odbieranie paczek za pośrednictwem tego operatora logistycznego.

Czy paczkę Vinted.pl można nadać w Żabce?

Nie wiesz czy paczkę Vinted można nadać w Żabce? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość! Poczta Polska umożliwiła nadawanie przesyłek z Vinted za pośrednictwem tej sieci sklepów. Możesz więc wysyłać i odbierać przesyłki z tej platformy z łatwością w najbliższej Żabce.

Współpraca Żabki z różnymi operatorami logistycznymi umożliwia klientom wybór najdogodniejszej opcji nadawania i odbierania przesyłek. Dzięki temu klienci mogą załatwiać swoje sprawy pocztowe w jednym miejscu, podczas codziennych zakupów. Wygodne godziny otwarcia sklepów Żabka, różnorodność usług i szeroki wybór operatorów logistycznych sprawiają, że Żabka staje się atrakcyjnym miejscem dla osób korzystających z usług pocztowych.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(4)

Marlena

To szybka j bardzo wygodna opcja

Ilona

Fajna opcja, korzystam

Kaktus

Łatwo, szybko i tanio, czyli tak jak lubię