Inteligentne lodówki w sklepach autonomicznych. Lekkerland testuje nowe rozwiązanie


04.09.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 04.09.2023

Spis treści

  1. Inteligentne lodówki w portfolio Lekkerland
  2. Nowe rozwiązanie w fazie testów
  3. Inne inteligentne rozwiązania od firmy Lekkerland
  4. Rewe Ready – autonomiczny sklep Lekkerland i Rewe Group
  5. Lekkerland – „Twój najwygodniejszy partner”

Lekkerland wprowadza w Niemczech innowacyjne rozwiązania, które mają wspierać działanie sklepów autonomicznych. Aktualnie testuje inteligentne lodówki od firmy Reckon.ai – podaje Retail Optimiser.

Ekspert w zakresie koncepcji i rozwiązań w sektorze convience store będzie oferował swoim klientom inteligentne lodówki. Lekkerland obsługuje różnego rodzaju sklepy, stacje benzynowe czy restauracje, którym dostarcza produkty, a także doradza w kwestii logistyki, managementu i sposobu organizacji lokali.

Inteligentne lodówki mają być między innymi częścią bezobsługowych sklepów typu convience „Rawa Ready”. Aktualnie firma testuje je w swoich biurowcach, jednak jeszcze przed końcem bieżącego roku mają być otworzone pierwsze lokale pilotażowe.

Inteligentne lodówki w portfolio Lekkerland

Lodówki, które Lekkerland będzie oferował klientom (w tym Rewe Group) będą zaopatrzone w specjalne czujniki wagi, kamery oraz w sztuczną inteligencję. Pozwoli to na szybkie identyfikowanie produktów, które klient zabrał z półki.

„Wstępne projekty pilotażowe w biurowcach Lekkerland wykazały, że inteligentne lodówki z tą kombinacją działają bardziej niezawodnie i szybciej niż te, które opierają się wyłącznie na czujnikach wagi” – powiedział Mehmet Tözge, Dyrektor ds. Rozwoju Inteligentnych Sklepów w Lekkerland.

Zobacz też:

Auchan rozwija format sklepów autonomicznych

Lodówki w środku i na zewnątrz

Lodówki od Reckon.ai bardzo dobrze nadają się zarówno do pracy w budynkach, jak i na świeżym powietrzu. Lekkerland pracuje już nad ustaleniem lokalizacji, w których takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.

Firma widzi wiele zastosowań sprzętu tego typu. Lodówki mogą znajdować się w publicznych i częściowo publicznych przestrzeniach np. w miejscach ogólnodostępnych, na dworcach kolejowych, lotniskach czy uniwersytetach.

Nowe rozwiązanie w fazie testów

Lodówki Lekkerland od Reckon.ai pozostają w fazie testów. W trakcie trwania pilotażu firma będzie zajmowała się zaopatrzeniem lodówek.

Nie wiadomo jeszcze czy w przyszłości Rekkerland umożliwi korzystanie z lodówek jako autonomicznego konceptu czy usługa będzie musiała zawierać zaopatrzenie z hurtowni firmy.

Jakie są najlepsze aplikacje zakupowe? Sprawdź ranking!

Inne inteligentne rozwiązania od firmy Lekkerland

Inteligentne lodówki nie są pierwszym konceptem tego typu stworzonym przez Lekkerland. Firma wypuściła już pięć innych technologii, które mają za zadanie ułatwiać i wspierać działalność sklepów autonomicznych.

Oprócz rozwiązania „Smart Shop” Lekkerland oferuje także koncepcję kas samoobsługowych „Smart Kiosk” oraz „Smart Automat”, który wykorzystuje robotykę i inteligentne technologie vendingowe firmy Latebird.

Rewe Ready – autonomiczny sklep Lekkerland i Rewe Group

Firma Lekkerland we współpracy z dostawcą energii ENBW, otworzyła pierwszy w pełni zautomatyzowany i bezobsługowy sklep kontenerowy o nazwie Rewe Ready pod koniec września 2022 roku.

To właśnie w tego typu sklepach planowany jest dalszy rozwój technologii, w tym wprowadzenie inteligentnych lodówek.

W sklepie klienci mogą samodzielnie wybierać i płacić za produkty codziennie, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Technologia sklepu pochodzi od firmy Latebird z Paderbornu.

Przeczytaj też:

Niemiecka sieć supermarketów pokazuje „prawdziwy koszt” artykułów spożywczych

Lekkerland – „Twój najwygodniejszy partner”

Lekkerland jest ekspertem w zakresie koncepcji i rozwiązań w sektorze convience store. Oferuje swoim klientom w czterech krajach europejskich innowacyjne usługi, dostosowaną logistykę i szeroki wybór produktów hurtowych.

Firma doradza i dostarcza do 74 500 punktów sprzedaży w Niemczech, Belgii, Holandii i Hiszpanii.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Aleksandra

Uznałabym lodówkę za inteligentna dopiero jakby ugotowała mi obiad ze składników które się w niej znajdują.