InPost Pay: Nowe współprace z platformami e-commerce


03.02.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 03.02.2024

Spis treści

  1. InPost rozszerza współpracę z platformami sklepowymi
  2. InPost Pay: Jak działa?

InPost nawiązał współpracę z platformami oferującymi rozwiązania dla sklepów internetowych – IdoSell i AtomStore. Firmy korzystające z ich usług będą mogły wprowadzić usługę InPost Pay dla swoich klientów.

Tysiące sklepów, korzystających z rozwiązań grupy  IAI (należą do niej platformy IdoSell i AtomStore) będzie mogło teraz uruchomić narzędzie płatnicze InPost Pay. Usługa łączy płatność i dostawę w jednym przycisku!

Rynek płatności odroczonych rośnie. Zobacz jak korzystać z PayPo

InPost, LinkedIn

InPost rozszerza współpracę z platformami sklepowymi

IdoSell i AtomStore to platformy, które oferują rozwiązania techniczne dla profesjonalnych sklepów internetowych. Teraz dzięki rozszerzeniu współpracy z InPost ich klienci będą mogli korzystać z rozwiązania płatniczego In Post Pay. Dostęp do usługi został wdrożony w listopadzie 2023 r. dla AtomStore i w grudniu 2023 r. dla IdoSell.

Cieszymy się, że do wachlarza naszych usług mogliśmy dołączyć InPost Pay. Wprowadzenie tej usługi to istotny element naszych działań w kierunku optymalizacji konwersji dla sprzedawców i ułatwienia ścieżki zakupowej dla konsumentów” – mówi Michał Tykarski, wiceprezes Grupy IAI, która odpowiada za rozwój IdoSell. 

Płatności odroczone w sklepach spożywczych. Wiesz gdzie z nich skorzystać?

InPost Pay: Jak działa?

InPost Pay to wyjątkowe narzędzie płatnicze, które ma na celu skracanie procesu płatności w sklepie internetowym. Wiążą się z nim takie korzyści jak: zwiększenie konwersji czy obniżenie liczby porzuconych koszyków.

Z punktu widzenia klientów to przede wszystkim bardzo dużo wygoda. Płatność i dostawę można obsłużyć za pomocą wyłącznie jednego przycisku. Zamówienia z różnych sklepów są przenoszone do aplikacji InPost, gdzie bezpiecznie skorzystasz z ulubionego sposobu dostawy i płatności.

Gdzie można skorzystać z InPost Pay?

InPost poinformował o wdrożeniu nowej usługi płatniczej w połowie ubiegłego roku. Aktualnie z rozwiązania można skorzystać w około 70 sklepach internetowych. Metoda płatności jest dostępna m.in. w takich lokalach jak: North, TaniaKsiazka.pl, Gandalf czy Deezee albo Komputronik.

Liczba sklepów, w których można skorzystać z usługi jest wciąż niewielka, biorąc pod uwagę wielkość rynku e-commerce w Polsce. Lista jednak wciąż się wydłuża. Za sprawą rozszerzenia współpracy z IdoSell i AtomStore będize mogło ją wprowadzić bardzo wiele nowych podmiotów.

Julia Walczak
Redaktorka i copywriterka. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)