Ile kosztuje dostawa Glovo? Jak dostać darmową dostawę?


06.03.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 06.03.2024

Spis treści

  1. Glovo: Ile kosztuje dostawa?
  2. Koszt dostawy Glovo: Dodatkowe opłaty
  3. Darmowa dostawa Glovo: Jak ją dostać?

Masz ochotę na swój ulubiony posiłek/comfort food, ale nie chce Ci się wychodzić z domu? Rozwiązanie jest proste: możesz zamówić jedzenie z restauracji np. przez Glovo. Ale ile trzeba będzie zapłacić za dostawę? Czy opłaca się wybierać wygodę?

Dostawa jedzenia pod drzwi jest świetną opcją w leniwe dni, kiedy nie chce Ci się gotować albo w ogóle wychodzić z domu. Ile kosztuje dostawa Glovo? Od czego to zależy? Jak dostać darmową dostawę w Glovo? Odpowiadamy na wszystkie najważniejsze pytania.

Glovo: Ile kosztuje dostawa?

Koszt dostawy Glovo jest uzależniony przede wszystkim od dystansu, jaki musi pokonać kurier. Aplikacja oblicza odległość punktu odbioru zamówienia od punktu dostawy i na tej podstawie podaje Ci łączny koszt dostawy. Standardowy koszt dostawy Glovo wynosi od 5 do 14,99 zł.

Z naszych doświadczeń wynika, że jeżeli nie mieszkasz na dalekich obrzeżach miasta, najczęściej za dostawę będziesz musiał zapłacić 6,99 zł. Kolejne progi dostawy to np. 7,49 zł, 8,49 zł i 11,99 zł. Nieco wyższe mogą być ceny dostawy z hipermarketów takich jak Carrefour czy Auchan (które są często nieco oddalone od centrów miast). Ceny dostawy z Glovo mogą wtedy sięgać 14,99 zł. Pamiętaj jednak, że koszt dostawy zależy przede wszystkim od Twojej lokalizacji. Sprawdzisz go bez problemu w aplikacji.

Zobacz jakie są najlepsze aplikacje zakupowe z ekspresową dostawą

Ile kosztuje dostawa Glovo z Biedronki?

Koszt dostawy Glovo z Biedronki podlega nieco innym zasadom. W przypadku wyboru ekspresowej dostawy z Biedronki (BIEK) będzie zależał nie od lokalizacji, ale od wartości zamówienia. Za dostawę zapłacisz:

  • 6,99 zł – przy zamówieniach powyżej 50 zł
  • 12,99 zł – przy zamówieniach poniżej 50 zł

Standardowe zamówienia z Biedronki przez Glovo będą rozliczane tak jak wszystkie inne – biorąc pod uwagę Twoją lokalizację.

Ile kosztuje dostawa Glovo z McDonalds?

Koszt dostawy Glovo z McDonalds podlega dokładnie takim samym zasadom, jak dostawy z wszystkich innych restauracji. Cena będzie zależała przede wszystkim od lokalizacji, z której zamawiasz jedzenie. Możesz się spodziewać, że koszt dostawy z Glovo wyniesie pomiędzy 6,99 zł a 14,99 zł.

Oszczędzaj na zamówieniach z Glovo z kodami rabatowymi

Koszt dostawy Glovo: Dodatkowe opłaty

Niestety koszt dostawy nie jest jedyną płatnością, którą musisz uregulować w przypadku zamawiania na Glovo. Dodatkowo w niektórych przypadkach musisz liczyć się też z opłatą za zbyt małe zamówienie, która wynosi 4,99 zł. Jak jest naliczana i jak jej uniknąć?

Musisz po prostu zrobić zamówienie za pewną minimalną kwotę.

  • w przypadku zamówień z restauracji jest to 35 zł,
  • w przypadku zamówień ze sklepów spożywczych – 70 zł.

Darmowa dostawa Glovo: Jak ją dostać?

Kiedyś darmowa dostawa należała się każdemu użytkownikowi Glovo, który zrobił zamówienie za więcej niż 199 zł. Jak jest teraz? Glovo wycofało się z tego pomysłu. Darmową dostawę możesz dostać dzięki specjalnym kodom i zniżkom, najczęściej dotyczą one jednak tylko nowych użytkowników.

Innym sposobem na darmową dostawę jest zakup usługi Glovo Prime. To rodzaj subskrypcji na zakupy. Płacisz raz w miesiącu – 14,99 zł, a wszystkie dostawy zamówień powyżej 35 zł (w przypadku restauracji) i 70 zł (w przypadku sklepów spożywczych) masz całkowicie za darmo. Jeżeli staniesz się subskrybentem nie płacisz też za opłaty serwisowe. Pierwszy miesiąc korzystania z usługi Glovo oferuje całkowicie za darmo!

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)