Gdzie i kiedy zrobimy e-zakupy spożywcze?


15.12.2019
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Za co kochamy e-zakupy?
  2. E-zakupy spożywcze o dowolnej porze
  3. Gdzie zrobić e-zakupy spożywcze?
  4. E-zakupy na wyciągnięcie ręki

Korzystanie ze sklepów internetowych to już właściwie codzienność dla większości z nas. W ramach e-zakupów z powodzeniem kupujemy ubrania, książki, filmy czy sprzęt RTV i AGD. To jednak nie wszystko. Branża e-zakupów coraz prężniej działa w zakresie zakupów spożywczych przez internet.

Za co kochamy e-zakupy?

E-zakupy za pośrednictwem internetu uwielbiamy przede wszystkim ze względu na komfort, wygodę, szeroki asortyment dostępnych sklepów oraz niższe ceny. Innymi słowy, w sklepach internetowych potrzebne produkty kupimy taniej, szybciej, z dowolnego miejsca i o dogodnej porze. Nie musimy tracić czasu na stanie w sklepowych kolejkach czy korkach na drodze. Co więcej, zamówienie możemy otrzymać wprost do naszego domu lub do jednego z wielu punktów odbioru. Czy podobnie wyglądają e-zakupy spożywcze?

➡ Sprawdź nasz Ranking Supermarketów Internetowych

E-zakupy spożywcze o dowolnej porze

Wszystkie zalety e-zakupów dotyczą również zakupów spożywczych przez internet. Supermarkety online, takie jak Auchan Direct (kody rabatowe Auchan Zakupy Online), Carrefour (kody rabatowe Carrefour), Frisco (kody rabatowe Frisco) czy E.Leclerc czynne są przez całą dobę, więc zakupy równie dobrze możemy zrobić o północy, wracając z wakacji czy podczas krótkiej przerwy w pracy.

W zależności od sklepu zamówione produkty możemy otrzymać następnego, a nawet jeszcze tego samego dnia. Co więcej, możemy dokładnie wybrać dzień dostarczenia zakupów, a nawet przedział czasowy, w którym odwiedzi nas kurier. Nie musimy się także obawiać o świeżość zamówionych przez nas artykułów spożywczych. Produkty są przewożone w specjalnych samochodach-chłodniach, w których panują temperatury dopasowane do danej kategorii artykułów.

Co więcej, na ternie niektórych miast montowane są Lodówkomaty i Coolomaty, czyli specjalne wolnostojące maszyny, w których w poszczególnych skrytkach utrzymywana jest odpowiednia temperatura. Dzięki temu nawet podczas upałów zamówione przez mrożonki czy mięso, nie stracą nic na swojej świeżości.

Gdzie zrobić e-zakupy spożywcze?

Usługę e-zakupów spożywczych wprowadziło kilka supermarketów działających na terenie Polski, takich jak Auchan, Carrefour, E. Leclerc czy Tesco. Poza tym zakupy spożywcze zrobimy również poprzez internetowy sklep spożywczy Frisco. Do tej formy prowadzenia sprzedaży powoli przekonują się także dyskonty, co oznacza, że już wkrótce e-zakupy spożywcze będziemy mogli zrobić za pośrednictwem Lidla. Z podobną inicjatywą ruszają również sklepy Społem.

Niestety e-zakupy spożywcze nie są jeszcze dostępne na terenie całej Polski. Jak na razie mogą z niej korzystać mieszkańcy przede wszystkim dużych miast i okolic. Jednak dynamiczny rozwój branży e-grocery sprawia, że już wkrótce obejmie ona swoim zasięgiem kolejne regiony.

E-zakupy na wyciągnięcie ręki

E-zakupy coraz bardziej zyskują na popularności. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jesteśmy coraz bardziej zabiegani i nie mamy czasu na długie wizyty w supermarketach. Do tego dochodzi kwestia niehandlowych niedziel, które wymusiły na nas zmianę przyzwyczajeń związanych z cotygodniowymi wizytami w centrach handlowych.

Poza tym popularyzacji e-zakupów sprzyja także rozwój technologiczny. Dziś dostęp do szybkiego internetu jest nie tylko powszechny, ale i tani. A zrobienie zakupów spożywczych online to kwestia dosłownie kilku minut.

Anna Piotrowska