Dlaczego Polacy pokochali zakupy online?


14.10.2019
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Dlaczego robimy zakupy online?
  2. Supermarkety online w natarciu

Dziś przez internet jesteśmy w stanie kupić praktycznie wszystko. Książki, ubrania, sprzęt elektroniczny, a nawet lekarstwa możemy zamówić, siedząc wygodnie w fotelu. Wystarczy dodać do wirtualnego koszyka produkty, które chcemy zamówić, wybrać metodę płatności i voilà – po kilku dniach zamówienie trafia do naszego domu.

Dlaczego robimy zakupy online?

Taki sposób robienia zakupów deklaruje aż 89% respondentów, których zapytano o to w badaniu „Jak kupujemy w Internecie 2019”, przeprowadzonym przez Autopay Research. Wynika z tego, że zakupy online już na dobre zagościły do polskich gospodarstw domowych.

W zasadzie nie powinno nas to dziwić. Towary oferowane przez sklepy internetowe są zazwyczaj tańsze, przy większych zakupach możemy liczyć na darmową dostawę, a i czas dostarczania produktów jest coraz krótszy.

Nie bez znaczenia jest również to, że możemy wybierać spośród wielu sposobów odbioru przesyłki. Zamówione produkty może dostarczyć nam kurier czy Poczta Polska. Jednak równie dobrze możemy samodzielnie odebrać przesyłkę w paczkomacie, pobliskim kiosku, a nawet w sklepie stacjonarnym. Dodatkowo możemy również wybrać, jak zapłacimy za nasze zakupy online. Możemy skorzystać z takich opcji jak płatność gotówką przy odbiorze, wykonanie tradycyjnego przelewu, zapłatę za pomocą karty kredytowej, poprzez system płatności internetowych, czy aplikację mobilną.

Znajdź najlepszy supermarket online w naszym rankingu supermarketów internetowych.

Supermarkety online w natarciu

Najnowsze trendy zakupowe Polaków idealnie odczytały również sieci supermarketów spożywczych. W większych miastach już od dłuższego czasu możemy kupić produkty pierwszej potrzeby bez wychodzenia z domu. Takie supermarkety jak Auchan, Carrefour, Tesco, Frisco, E. Leclerc, Piotr i Paweł czy Api Market z powodzeniem uruchomiły usługę zakupów spożywczych online, dzięki której w przeciągu nawet kilku godzin, możemy cieszyć się z pełnej lodówki bez wychodzenia z domu.

Oczywiście robiąc zakupy w supermarkecie online, możemy oszczędzić czas i pieniądze. Sklepy zachęcają klientów do zakupów online, więc często towary zamówione przez internet są tańsze niż gdybyśmy wybrali się po nie do supermarketu. A przecież w niższej cenie dostajemy dokładnie te same produkty, które znajdują się na sklepowych półkach. Znamy ich jakość, lubimy je, więc spokojnie możemy zakupić je przez internet. Co więcej, supermarkety online często prześcigają się w promocjach, także warto regularnie sprawdzać, który z nich ma aktualnie najlepszą ofertę w rankingu supermarketów internetowych.

Obecnie przez internet zamówimy wszystkie niezbędne produkty spożywcze, w tym mrożonki, mięsa, wędliny, sery, nabiał, pieczywo oraz warzywa i owoce. Nie musimy martwić się o ich świeżość, gdyż supermarkety online rozwożą nasze zamówienia w samochodach, w których panuje temperatura dostosowana do potrzeb określonych produktów. Co więcej, w Warszawie i Krakowie dostępne są Lodówkomaty, czyli odpowiedniki paczkomatów ze skrytkami o różnych strefach temperaturowych.

Jak widać, robienie zakupów spożywczych online jest nie tylko tanie, ale i szybkie, wygodne i całkowicie bezpieczne. Dlatego Polacy coraz częściej i chętniej robią zakupy przez Internet, siedząc wygodnie we własnym domu. Bez pośpiechu, przepychania się w kolejce i powszechnego „czy mogę być winna grosik”.

 

Anna Piotrowska