Dlaczego nie robimy zakupów spożywczych przez internet?


29.05.2020
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Supermarket online czy sklep tradycyjny?
  2. Strach przed technologią
  3. Wiem, co jem
  4. Natychmiastowa dostawa produktów do domu
  5. Dodatkowa opłata za dostawę

Kilka tygodni temu pandemia koronawirusa zamknęła nas w domach, przez co zmuszeni byliśmy do zmiany naszych nawyków zakupowych. Część z nas zdecydowała się korzystać z zakupów spożywczych przez internet, podczas gdy inni pozostali wierni sklepom stacjonarnym. Zastanówmy się zatem, dlaczego niektóre osoby nie kupują artykułów spożywczych przez internet?

Supermarket online czy sklep tradycyjny?

Oczywiście sklepy spożywcze online z roku na roku zyskują na popularności. Wiąże się to ze zwiększoną dostępnością supermarketów, które decydują się dostarczać zamówienia wprost do domów klientów. Jednak daleko nam jeszcze do sytuacji, w której Polacy w ogóle zrezygnują z odwiedzania supermarketów (więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Czy supermarkety internetowe stanowią zagrożenie dla zakupów w tradycyjnych sklepach?”. Przyjrzymy się zatem powodom, które sprawiają, że wolimy osobiście wybrać się do sklepu na zakupy spożywcze.

 

Strach przed technologią

Zakupy spożywcze online to na pewno wyzwanie dla osób starszych, które nie czują się pewnie w zetknięciu z nowoczesną technologią. Osobom, które wychowały się w towarzystwie komputera, może być ciężko sobie wyobrazić, że szybkie zakupy spożywcze przez internet mogą stanowić dla kogoś problem. Tak łatwo zapominamy, że jeszcze 20, a nawet 15 lat temu nie każdy miał dostęp do komputera czy internetu. Nie mówiąc już o telefonach komórkowych, które praktycznie stale podłączone są do sieci.

Jednak to, że starsza osoba może mieć trudności z samodzielnym zamówieniem artykułów spożywczych online, nie oznacza to, że młodsze pokolenie nie może zrobić tego w jej imieniu. Wystarczy podać adres rodzica czy dziadka, a kurier dostarczy mu wybrane produkty.

Zaoszczędź na zakupach spożywczych przez internet dzięki naszemu kodowi rabatowemu do supermarketu online Auchan Zakupy.

 

Wiem, co jem

Kolejnym powodem, dla którego część osób rezygnuje z zakupów spożywczych przez internet, jest chęć samodzielnego wyboru produktów, które wylądują w naszym koszyku. Każdy produkt lubimy osobiście dotknąć i obejrzeć, aby upewnić się, że na pewno spełnia nasze standardy jakości.

Pamiętajmy jednak, że pracownicy sklepu muszą przestrzegać standardów jakości, a znane marki supermarketów nie mogą pozwolić sobie na utratę zaufania klientów. Zwłaszcza w czasach, gdy rozżalony konsument może w kilka sekund wrzucić zdjęcie niepełnowartościowego produktu w do internetu.

Sprawdź także najlepsze internetowe sklepy zoologiczne.

 

Natychmiastowa dostawa produktów do domu

Tradycyjne zakupy spożywcze mają jedną, zdecydowaną przewagę nad supermarketami online. Kupione artykuły możemy od razu zabrać ze sobą domu. Wprawdzie często musimy je targać z parkingu do mieszkania po schodach przez kilka pięter, ale od razu wskakują one do naszej lodówki. Ważne, że nie musimy niecierpliwie czekać na kuriera, aby zacząć szykować obiad.

W tym przypadku rozwiązaniem są błyskawiczne dostawy, które oferuje coraz więcej sklepów spożywczych online. Z pomocą przychodzą także aplikacje jak Glovo czy TakeTask, dzięki którym czas oczekiwania na dostawę znacznie się skróci (więcej na temat aplikacji Glovo przeczytasz tutaj).

 

Dodatkowa opłata za dostawę

Wprawdzie w przypadku zakupów spożywczych online możemy liczyć na dostarczenie zamówienia pod same drzwi, ale za tę przyjemność musimy dodatkowo zapłacić. A na to nie każdy ma ochotę.

Jednak również w tym przypadku możemy liczyć na nowe rozwiązania. Jednym z nich jest wspomniana powyżej aplikacja TakeTask. Dzięki niej koszt dostawy codziennych zakupów spożywczych powinien spaść poniżej 10 zł.

Zresztą, nikt nie lubi wydawać więcej, niż jest to konieczne. Z tego względu warto regularnie zaglądać do Rankingu Supermarketów Online.

Choć supermarkety online działają w Polsce od lat, to branża zakupów spożywczych przez internet dopiero się rozwija. Jednak takie sytuacje jak pandemia pokazują, że jest to usługa coraz bardziej potrzebna.

➡ Chcesz zaoszczędzić dodatkowe pieniądze na zakupach spożywczych online? Skorzystaj z naszych Kodów Rabatowych.

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)