Czym jest Lite e-Commerce od Żabki?


22.10.2021
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 18.09.2023

Spis treści

  1. Jakie usługi zaoferuje Żabka w ramach Lite e-Commerce? 
  2. Czy dark store od Żabki to przyszłość codziennych zakupów?
  3. Jak zrobić zakupy w dark store?

Choć ciężko w to uwierzyć, coraz częściej możemy liczyć na błyskawiczną dostawę zakupów spożywczych z ulubionych sklepów. W tę stronę idzie również sieć Żabka, która właśnie uruchomiła Lite e-Commerce. Przyjrzyjmy się, czym dokładnie jest ten start-up i jaką rolę w szybkich zakupach spożywczych odegrają tzw. dark store`y.

Jakie usługi zaoferuje Żabka w ramach Lite e-Commerce? 

Zacznijmy od tego, że Lite e-Commerce to nowy start-up, założony przez Żabkę. Jego celem jest poszerzenie oferty Żabki o kolejne, unikatowe biznesy, wpisujące się w model modern convenience. A co to oznacza?

Lite e-Commerce ma oferować usługi związane z błyskawicznymi zakupami spożywczymi online. Innymi słowy, Żabka w ramach Lite e-Commerce otworzy tzw. dark store`y, czyli specjalne sklepy, zajmujące się obsługą zamówień, składanych przez internet. Tego typu sklepy pełnią funkcję magazynów, do których nie mają wstępu klienci. Stanowią one jednak zaplecze z szeroką gamą około 1300 produktów, które mogą odbierać dostawcy, dostarczający zamówienie wprost do domu klienta. Oznacza to, że nowa usługa pozwoli nam robić szybkie zakupy w Żabce, bez konieczności chodzenia do Żabki i bez względu na to, czy dana Żabka jest czynna, czy nie.

Jak na razie z nowej usługi Żabki mogą korzystać mieszkańcy takich dzielnic Warszawy jak: Śródmieście, Stara Ochota, Wola i Ursynów.

Co więcej, wraz z pojawieniem się nowej usługi, powstała specjalna aplikacja mobilna – Żabka Jush. Służy ona do zamawiania produktów online z Żabki z dostawą do domu. Aplikacja jak na razie działa na telefonach
z systemem iOS.

 

Zastanawiasz się, gdzie zrobić zakupy spożywcze bez wychodzenia z domu? Sprawdź Ranking Supermarketów Online.

 

Czy dark store od Żabki to przyszłość codziennych zakupów?

Zarówno zakaz handlu w niedzielę, jak i ograniczenia związane z pandemią, zmieniły nasze nawyki zakupowe. Nie uszło to uwadze najważniejszych graczy na rynku, którzy natychmiast zaczęli dostosowywać swoje usługi do nowej rzeczywistości. Stąd popularność takich rozwiązań jak dostawa zakupów do domu, czy też pod inny wskazany adres. A, jako że pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę, to kolejne marki zaczęły udoskonalać tę usługę.

Początkowo w ramach zakupów spożywczych w internecie mogliśmy liczyć wyłącznie na dostawę zamówienia kolejnego dnia. Jednak z czasem część sklepów zaczęła walczyć o klienta, zapewniając mu dostarczenie zakupów w ciągu kilku godzin. Następnie, wraz z pojawieniem się takich usług jak Glovo, zyskaliśmy możliwości otrzymania niezbędnych zakupów w ciągu godziny. Obecnie nawet i ten czas wydaje się przerażająco długi, skoro część usługodawców zapewnia dostarczenie zamówienia w 15 minut.

Jednak nawet cała armia kurierów nie jest w  stanie poradzić sobie z jednym problemem. Mowa oczywiście o zakazie handlu. Po prostu nie da się dostarczyć zakupów w dniu, w którym niemalże wszystkie sklepy są nieczynne. Odpowiedzią mają być właśnie dark store`y, które ten zakaz obchodzą. Dzięki temu niezbędne zakupy w ulubionych sklepach możemy zrobić w każdym dniu tygodnia, czasem nawet poza oficjalnymi godzinami działania danej marki.

Lubisz polować na okazje? Sprawdź, dlaczego warto zaglądać do gazetki promocyjnej Żabki. 

 

Jak zrobić zakupy w dark store?

Z punktu widzenia klienta, który robi zakupy spożywcze online, dark store zmienia stosunkowo niewiele. Wystarczy, że skorzystamy z nowej aplikacji Jush, poprzez którą zamówimy wybrane produkty i zapłacimy za zakupy. I tyle. W ciągu 15 minut dotrze do nas kurie ze skompletowanym zamówieniem. Jak widać główna różnica polega na tym, że dzięki dark store, zakupy dotrą do nas szybciej (bo dostawca nie musi czekać w kolejce do kasy, tak jak ma to miejsce w zwykłym sklepie) oraz, że możemy zrobić je w niedzielę.
A to ogromna wygoda, szczególnie gdy nie mieliśmy czasu osobiście wybrać się do sklepu, a konkretnych zakupów potrzebujemy na już.

 

Potrzebujesz wina, a akurat nie możesz udać się do sklepu? Sprawdź, jak kupić alkohol przez internet.

Żabka to niejedyna sieć, która zamierza korzystać z dark store`ów, aby jeszcze szybciej dostarczać zakupy do domu klienta. Z tego rozwiązania korzysta chociażby Biedronka. Wprawdzie nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie Żabka wystartuje z nową usługą, jednak na pewno ułatwi ona zakupy wielu klientom. W końcu możliwość szybkiej dostawy niezbędnych artykułów nawet w niedzielę, z pewnością uratuje niejeden obiad. 

 Często robisz zakupy w Żabce? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o aplikacji mobilnej Żappka.

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)