Karty Dużej Rodziny – Jakie Zniżki Zapewnia i Jak Ją Otrzymać


19.02.2021
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Na czym polega Karta Dużej Rodziny?
  2. Jak otrzymać Kartę Dużej Rodziny?
  3. Jakie przywileje zapewnia Karta Dużej Rodziny?

Duża rodzina to spore wydatki. Szczególnie gdy ceny produktów i różnych usług nieustannie rosną. Możesz się jednak przed nimi obronić, korzystając z Karty Dużej Rodziny. Dzięki niej otrzymasz cały wachlarz zniżek i rabatów, które sprawią, że Twoje rachunki będą niższe, a oszczędności większe. Przekonaj się, jak oszczędzać z Kartą Dużej Rodziny.

Na czym polega Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin wielodzietnych. Mówiąc dokładniej, jest to program dla wszystkich rodziców, którzy mają co najmniej trójkę dzieci. Do tego, Karta Dużej Rodziny wydawana jest każdej rodzinie wielodzietnej, bez względu na to, jakim dochodem dysponują rodzice.

Co jednak najważniejsze, Karta Dużej Rodziny umożliwia skorzystanie z całego szeregu zniżek, zarówno w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych. W praktyce karta ta uznawana jest w ponad 24 tys. lokalizacji w całej Polsce. Rozpoznasz je po specjalnej naklejce ze znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.  

Chcesz płacić mniej za codzienne zakupy spożywcze? Sprawdź gdzie warto robić zakupy spożywcze online.

 

Jak otrzymać Kartę Dużej Rodziny?

Jak już wspomnieliśmy, Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdej rodzinie z co najmniej trójką dzieci. Jednak nie jest ona wydawana automatycznie. Aby uzyskać dostęp do zniżek i innych uprawnień, wynikających z Karty Dużej Rodziny, należy złożyć specjalny wniosek.

Taki wniosek powinien trafić do urzędu miasta lub urzędu gminy. Nie trzeba się jednak wybierać tam osobiście. Poprzez portal Emp@tia wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny złożysz przez internet.

Co więcej, Karta Dużej Rodziny może mieć formę zarówno tradycyjnej karty fizycznej, jak i elektronicznej. W tym drugim przypadku trzeba dodatkowo pobrać na telefon komórkowy specjalną aplikację mKDR. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu Kartę Dużej Rodziny masz zawsze przy sobie.

Dostałeś kupony zakupowe? Sprawdź, gdzie można wykorzystać bony Sodexo.

 

Jakie przywileje zapewnia Karta Dużej Rodziny?

Wiesz już, kto może ubiegać się o wydanie Karty Dużej Rodziny i jak można ją otrzymać. Czas na poznanie korzyści, jakie wynikają z posiadania tej karty.

 

Jakie zniżki w ramach instytucji publicznych zapewnia Karta Dużej Rodziny ?

Przede wszystkim Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z różnych zniżek ustawowych, takich jak:

  • zniżka 37% dla rodziców na przejazdy kolejowe w przypadku biletów jednorazowych,
  • zniżka 49% dla rodziców na przejazdy kolejowe w przypadku biletów miesięcznych,
  • ulga w wysokości 50% na opłatę za paszport dla rodziców,
  • ulga w wysokości 75% na opłatę za paszport dla dzieci.

Poza tym dzięki Karcie Dużej Rodziny, rodziny mogą liczyć na zniżki na komunikację miejską, ale ich wysokość ustalana jest przez poszczególne samorządy.

Do tego Karta Dużej Rodziny pozwala także na zwiedzanie różnych muzeów, takich jak Muzeum Powstania Warszawskiego, POLIN, II Wojny Światowej czy Wieliczki, na preferencyjnych warunkach.

Karta Dużej Rodziny to także zniżki w innych instytucjach państwowych (szczegółowe informacje na temat zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny znajdziesz tutaj).

 

Jakie inne zniżki zapewnia Karta Dużej Rodziny?

Tym, co na pewno ucieszy rodziców, są przeróżne zniżki, jakie można uzyskać na co dzień dzięki Karcie Dużej Rodziny. Chodzi tu przede wszystkim o dodatkowe rabaty do popularnych dyskontów czy sieci supermarketów, takich jak Lidl czy Carrefour. Zniżki najczęściej przysługują na te kategorie produktowe, które niezbędne są dzieciom: owoce i warzywa, świeże pieczywo czy słoiczki z jedzeniem dla najmłodszych dzieci.

To jednak nie wszystko. Karta Dużej Rodziny to także zniżki do sklepów sportowych typu Intersport czy Martes Sport oraz rabaty do kin Helios i wielu lokalnych kin studyjnych. Do tego dochodzą oszczędności na abonamencie od poszczególnych operatorów komórkowych.

Poza tym z kartą Dużej Rodziny można oszczędzić na paliwie tankowanym na stacjach Orlen, LOTOS czy Shell. Do tego dochodzi zniżka do 20% na gastronomię na stacjach benzynowych oraz niższe ceny za myjnię.

Nie masz czasu na codzienne zakupy spożywcze? Sprawdź, co powinnaś wiedzieć o Barbora – nowym sklepie internetowym w Polsce.

Każdy rodzic chce zapewnić dzieciom to, co najlepsze. A dzięki Karcie Dużej Rodziny jest to o wiele łatwiejsze. Warto z niej korzystać zarówno podczas codziennych zakupów spożywczych, jak i przy planowaniu różnych atrakcji dla całej rodziny.

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)