Czy już wkrótce Żabka zapuka do Twoich drzwi?


26.06.2020
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Czym jest Żabka?
  2. Kiedy powstanie sklep internetowy Żabka?
  3. Czym sklep internetowy Żabki chce podbić serca klientów?
  4. Żabka łączy siły z eobuwie.pl

Żabka to kolejna marka, która zamierza uruchomić ogólnopolski sklep internetowy. Prezes firmy zapowiada, że zakupy spożywcze zamówione online mają docierać do klienta zaledwie w ciągu godziny. Przyjrzyjmy się zatem, na co będą mogli liczyć klienci Żabki, którzy zadecydują się na zakup niezbędnych produktów przez internet.

Czym jest Żabka?

Żabka to sieć małych sklepów typu modern convenience. Znaleźć w nich można różnorodne produkty od podstawowych artykułów spożywczych, poprzez środki czystości, aż po papierosy czy prasę. Poza tym część Żabek łączy działalność standardowego sklepu z kawiarnią, dzięki czemu możemy w nich zamówić kawę na wynos, gotowe hot-dogi i hamburgery oraz zapiekanki i kanapki na ciepło.

Chcesz skorzystać z oferty specjalnej dla klientów Żabki? Sprawdź, jak działa aplikacja mobilna Żappka.

I choć obecnie Żabkę możemy spotkać niemalże na każdym kroku (w końcu w Polsce działa ponad 6200 sklepów z odnowionym, zielonym szyldem), to sieć postanowiła jeszcze bardziej zbliżyć się do swoich klientów. A to wszystko dzięki sprzedaży żywności przez internet.

 

Kiedy powstanie sklep internetowy Żabka?

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie Żabka rozpocznie sprzedaż artykułów spożywczych przez internet. Możemy jednak założyć, że ten moment nadejdzie raczej prędzej, niż później. Wynika to przede wszystkim z faktu, że Żabka obecnie prowadzi testy sprzedaży przez internet w Warszawie i w Poznaniu. W stolicy Żabka testuje zamawianie produktów poprzez aplikację i odbiór zamówienia w sklepie (tzw. metoda click&collect). Natomiast w Poznaniu można zamówić potrzebne artykuły, po czym są one dostarczane do domu klienta (tzw. home delivery).

Nie omiń następnej promocji w Żabce, sprawdź aktualną gazetkę promocyjną Żabki.

 

Czym sklep internetowy Żabki chce podbić serca klientów?

Przede wszystkim z oferty zakupów spożywczych online będą mogli skorzystać klienci z całej Polski. Początkowo w Żabkach będzie można zamówić przez internet niemalże wszystkie kategorie produktów, jedynie z wyjątkiem mrożonek. Natomiast jeśli tylko najdzie nas ochota na charakterystycznego hot-doga czy zapiekankę, również będziemy mogli zamówić ją z dostawą do domu.

A jeśli już przy dostawach jesteśmy, to warto wspomnieć, że pod tym względem Żabka ma bardzo ambitne plany. Otóż dostawa zamówienia złożonego przez internet ma trwać nie dłużej niż godzinę! Zakupione artykuły zostaną dostarczone do domu klienta albo przez pracowników Żabki, albo przez firmę zewnętrzną – początkowo Żabka zamierza testować oba rozwiązania.

Jednak zanim sklep internetowy Żabki ruszy pełną parą, możemy skorzystać z Glovo. Jest to aplikacja, dzięki której można zamówić cokolwiek z dowolnego sklepu, o ile znajduje się on w pobliżu miejsca naszego zamieszkania (więcej o aplikacji Glovo dowiesz się z tego artykułu).

 

Żabka łączy siły z eobuwie.pl

Poza sprzedażą niezbędnych produktów spożywczych, Żabka umożliwia również odbiór i nadawanie paczek w swoich placówkach stacjonarnych. Sieć od dawna współpracuje z DHL Parcel oraz z Pocztą Polską. Natomiast już wkrótce będziemy mogli odebrać w Żabce zamówienie złożone na popularnym portalu obuwniczym, czyli eobuwie.pl. A w zamian za to będzie czekał na nas drobny upominek w postaci specjalnego kuponu. Kupon będzie upoważniał nas do obioru darmowego napoju Oshee Vitamin Energy Magnez, Witamin lub Witamin C o pojemności 250 ml. Promocja została zaplanowana na okres
od 28 listopada do 11 grudnia 2020.

Poznaj najlepsze sklepy spożywcze online – sprawdź Ranking Supermarketów Online.

Czy już wkrótce kurierzy Żabki zapukają do naszych drzwi? Wszystko na to wskazuje. Natomiast krótki czas dostawy zamówienia na pewno skłoni wielu klientów do tego sposobu robienia codziennych zakupów.
A jeśli Żabka dodatkowo zapewni dostawy również w godzinach wieczornych, z pewnością będzie mogła liczyć na zainteresowanie klientów nową usługą.

 

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)