Czy catering dietetyczny podbije Polskę?


21.01.2021
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Czym jest catering dietetyczny?
  2. Co będę jadła, gdy zamówię catering dietetyczny?
  3. Ile kosztuje catering dietetyczny?
  4. Dlaczego warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Chciałabyś się zdrowo odżywiać, ale nie masz czasu na codzienne przyrządzanie odpowiednich posiłków? Z cateringiem dietetycznym nie musisz się o to martwić. Wybrana przez Ciebie firma zapewni Ci pyszne i pożywne dania każdego dnia. Brzmi interesująco? Sprawdź, na czym polega catering dietetyczny.  

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to usługa polegająca na dostarczaniu klientom zdrowych i odżywczych posiłków na cały dzień. W Polsce catering dietetyczny nazywany jest także dietą pudełkową, ponieważ każdy posiłek otrzymujemy w osobnym pudełku. Dzięki temu jemy dokładnie tyle, ile wynika z wybranej przez nas kaloryczności.

Początkowo catering dietetyczny cieszył się największą popularnością wśród osób, które chciały schudnąć. Jednak z czasem okazało się, że to rozwiązanie sprawdza się również w innych okolicznościach. Dzięki temu, że oferta cateringu dietetycznego jest bardzo bogata, może z niej korzystać każdy, kto nie ma czasu na gotowanie i bieganie po sklepach lub po prostu nie lubi tego robić.  

Chcesz wypróbować dietę pudełkową? Wykorzystaj kody rabatowe na catering dietetyczny.

 

Co będę jadła, gdy zamówię catering dietetyczny?

Obecnie wybór diet pudełkowych jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet jeśli stosuje dietę wegańską, bezglutenową lub eliminującą jakieś inne rodzaje produktów. Jednak bez względu na rodzaj wybranej diety mamy pewność, że odżywiamy się zdrowo. W ramach cateringu dietetycznego w końcu nasz jadłospis będzie pełen warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych, a także tych, które są źródłem korzystnych kwasów tłuszczowych.

Sprawdź nasz kod rabatowy na catering Diety Treningowe.

 

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Wiele osób jest przekonanych, że catering dietetyczny jest drogi. Warto sobie jednak uzmysłowić, że w przypadku diety pudełkowej odpadają nam wydatki związane z zakupami spożywczymi. W końcu wszystkie nasze posiłki są zapewniane przez catering dietetyczny. Zatem zanim odrzucimy to rozwiązanie, warto przeliczyć, ile tygodniowo lub miesięcznie wydajemy na jedzenie i porównać tę kwotę z kosztem diety pudełkowej.

A o jakich kwotach mówimy? Tutaj wszystko zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest kaloryczność samej diety. Im jest ona większa, tym cena za posiłki będzie wyższa. Po drugie liczy się także liczba posiłków, jakie otrzymamy na każdy dzień. Do tego dochodzi również to, na jak długi okres zamówimy catering dietetyczny. Jeśli zdecydujemy się od razu na cały miesiąc, cena za dzień będzie niższa niż w przypadku posiłków zamówionych na tydzień.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, w zależności od oferty, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 40-90 zł za dzień cateringu dietetycznego. Przy czym wiele firm oscyluje wokół kwoty 50 zł dziennie przy diecie na cały miesiąc.

Chesz zaoszczędzić na zakupach online? Wykorzystaj nasz kod rabatowy na zakupy w Auchan.

 

Dlaczego warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Korzystanie z cateringu dietetycznego to przede wszystkim rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie mają czasu na gotowanie czy robienie zakupów spożywczych. Poza tym opcja ta polecana jest osobom, które chciałyby poprawić swój styl odżywiania. W końcu catering dietetyczny zapewnia ściśle określoną liczbę kalorii każdego dnia i to w najlepszym możliwym wydaniu. Warto pamiętać, że dieta pudełkowa jest idealnie zbilansowana i dostarcza nam wszelkich niezbędnych wartości odżywczych. Poza tym catering dietetyczny to świetny sposób na urozmaicenie diety. Jeśli ciągle jemy to samo, dieta pudełkowa pozwoli przełamać rutynę i poznać nowe smaki.

 Nie masz czasu na chodzenie po sklepach, ale nie chcesz przepłacać z zakupy spożywcze? Sprawdź ranking supermarketów internetowych.

Catering dietetyczny to stosunkowo nowa usługa, która zdążyła już podbić serca (i żołądki) wielu Polek i Polaków. Stanowi idealne rozwiązanie pomiędzy zdrowym odżywianiem a koniecznością spędzania wielu godzin w kuchni. Na pewno warto dać tej usłudze szansę i samemu przekonać się, czy takie rozwiązanie nam odpowiada.

 

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)