para starszych ludzi trzymających się za ręce

Ogólnopolska Karta Seniora – jakie korzyści oferuje? Gdzie można ją wykorzystać?


24.06.2022
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?
  2. Co zyskasz z Ogólnopolską Kartą Seniora?
  3. Kto może otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora?
  4. Jak wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora?
  5. Gdzie można wykorzystać Ogólnopolską Kartę Seniora?
  6. Na jakie jeszcze benefity mogą liczyć seniorzy?

Jak możemy sobie radzić, gdy wszystko wokół nas drożeje? Jednym ze sprawdzonych sposobów jest przystąpienie do programów lojalnościowych, które nagradzają nas zniżkami. Tak jest w przypadku Ogólnopolskiej Karty Seniora, wydawanej osobom powyżej 60. roku życia. Sprawdź, co zyskasz, przystępując do programu stworzonego przez Stowarzyszenie MANKO.

Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?

Ogólnopolska Karta Seniora to program lojalnościowy, upoważniający do zniżek na terenie całej Polski.
W sumie seniorzy mogą korzystać z różnorodnych rabatów i promocji w około 2500 placówek,
w tym w:

  • hotelach,
  • restauracjach,
  • sanatoriach,
  • punktach usługowo-handlowych,
  • muzeach, galeriach i teatrach,
  • ośrodkach szkoleniowych,
  • biurach podróży,
  • aptekach, przychodniach i gabinetach rehabilitacyjnych.

Co więcej, do programu dołączyło 160 powiatów, gmin i miast na terenie Polski, dzięki czemu można
z niego korzystać niemalże wszędzie bez względu na miejsce zamieszkania. Oznacza to, że w zasadzie każdy senior będzie mógł skorzystać z Ogólnopolskiej Karty Seniora i tym samym dodatkowo oszczędzić.
A jeśli zastanawiasz się, jakie dokładnie sklepy, punkty usługowe, czy apteki akceptują Kartę Seniora, sprawdź listę dostępną na tej stronie internetowej. Zdziwisz się, jak wiele z nich znajduje się w pobliżu miejscu Twojego zamieszkania i jest w Twoim zasięgu.

Dodajmy jeszcze, że za powstaniem programu Ogólnopolska Karta Seniora stoi Stowarzyszenie MANKO, które na co dzień zajmuje się inicjatywami, które mają za zadanie poprawę jakości życia, zdrowia oraz bezpieczeństwa osób starszych. Warto dodać, że MANKO współpracuje z samorządami gmin i miast oraz licznymi sponsorami i darczyńcami. To między innymi stąd pochodzą środki, które pozwalają seniorom korzystać z Ogólnopolskiej Karty Seniora i zniżek z nią związanych.

Szukasz sprawdzonych sklepów z dobrymi cenami? Sprawdź Ranking Supermarketów Online.

 

Co zyskasz z Ogólnopolską Kartą Seniora?

Posiadając Ogólnopolską Kartę Seniora, możesz liczyć na zniżki od 2 do 50% w wybranych punktach usługowo-handlowych. A w niektórych przypadkach rabaty są nawet większe. Dlatego też zawsze warto dowiedzieć się, czy dany sklep, czy placówka uczestniczą w programie Ogólnopolskiej Karty Seniora
i co Ci z tej okazji przysługuje. Dzięki uzyskanym zniżkom nie będziesz musiała rezygnować z przyjemności, nawet jeśli ceny wszystkiego rosną. 

 

Kto może otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora?

Ogólnopolska Karta Seniora przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 60. rok życia. I zdecydowanie warto ją wyrobić jak najszybciej, by móc korzystać z atrakcyjnych zniżek w całej Polsce.

 

Jak wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora?

Zastanawiasz się, jak wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora? Możesz zrobić to zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem poczty. W najlepszej sytuacji są mieszkańcy Krakowa, którzy po kartę mogą udać się osobiście do siedziby Stowarzyszenia MANKO. Placówka ta znajduje się przy alei J. Słowackiego 46/30 właśnie w Krakowie. Jednak wniosek o Ogólnopolską Kartę Seniora można również składać w Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz Klubach Seniora na terenie całej Polski. Do tego kartę taką wydają gminy, które podpisały ze Stowarzyszeniem MANKO umowę partnerską.

Jednak jeśli nie masz możliwości, aby osobiście udać się po Ogólnopolską Kartę Seniora, wniosek o jej wydanie możesz wysłać pocztą na adres: 31-953 Kraków, osiedle Urocze 12. Sam wniosek o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora pobierzesz z internetu ze strony: https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora-2/. Co ważne, do wypełnionego formularza dołącz zaadresowaną do siebie kopertę zwrotną oraz znaczek pocztowy. Tylko wówczas będziesz mieć pewność, że Karta Seniora faktycznie do Ciebie dotrze. 

 

Gdzie można wykorzystać Ogólnopolską Kartę Seniora?

Ogólnopolska Karta Seniora upoważnia do zniżek w około 2500 miejsc w Polsce. Są to sklepy, apteki, punkty usługowe, hotele, a nawet koleje. Dodatkowo wraz z Ogólnopolską Kartą Seniora przysługuje
30% rabat na przejazdy Polską Koleją Państwową, a także 25% upustu od stawki podstawowej na bilety jednorazowe od Przewozów Regionalnych sp. z o.o.

Ogólnopolska Karta Seniora to zniżki na terenie Polski. Jednak jest coś, co pozwala korzystać seniorom
z różnorodnych atrakcji w lepszej cenie również poza granicami kraju. Mowa o Europejskiej Karcie Seniora, za którą także stoi Stowarzyszenie MANKO. Wyrobienie i korzystanie z takiej karty jest bezpłatne. Uprawnia ona do zniżek w Polsce, Turcji, Bułgarii, na Słowenii, we Włoszech czy na Sardynii. Dzięki niej zapłacisz mniej w kinach, ośrodkach SPA, biurach podroży, kawiarniach, sklepach, punktach usługowych czy placówkach zdrowotnych w wymienionych krajach europejskich. Dodajmy jeszcze, że Europejską Kartę Seniora również można otrzymać po ukończeniu 60. roku życia.

 

Na jakie jeszcze benefity mogą liczyć seniorzy?

Ogólnopolska Karta Seniora od Stowarzyszenia MANKO to niejedyna okazja do oszczędności. Swoją Kartę Seniora ma Carrefour, a dzięki niej można oszczędzić na codziennych zakupach. Karta Seniora Carrefour wydawana jest bezpłatnie w sklepach stacjonarnych tej sieci, po wypełnieniu prostego formularza.

Lubisz robić zakupy w Carrefour przez internet? Następnym razem skorzystaj z naszych kodów rabatowych do Carrefour.

Z kolei osoby starsze w trudnej sytuacji finansowej mogą liczyć na specjalną kartę seniora do Biedronki
w ramach programu „Na codzienne zakupy”.

Zastanawiasz się, jakie sklepy honorują kartę seniora? Takich miejsc jest naprawdę sporo, ponieważ coraz więcej sieci oferuje zniżki dla osób starszych. Dzięki temu możesz oszczędzać nie tylko na przyjemnościach, ale i na zaspokajaniu podstawowych potrzeb. Szczególnie że zniżki w ramach karty seniora obowiązują także w aptekach, palcówkach rehabilitacyjnych czy uzdrowiskach. W ten sposób jeszcze lepiej możesz zadbać o swoje zdrowie, by jak najdłużej cieszyć się sprawnością i samodzielnością.

Ogólnopolska Karta Seniora to dostęp do zniżek w 2500 miejsc na ternie całej Polski. Na liście placówek, które dołączyły do programu, są punkty handlowo-usługowe z przeróżnych kategorii, placówki zdrowia, hotele, restauracje, muzea czy teatry. Bez względu na to, czy chcesz odpocząć, zadbać o zdrowie, sprawić sobie przyjemność, czy wziąć udział w wydarzeniu kulturowym, z Ogólnopolską Kartą Seniora zrobisz to taniej. A że wyrobienie takiej karty nic nie kosztuje, warto złożyć odpowiedni wniosek zaraz po ukończeniu 60. roku życia. A jeśli chcesz z podobnych zniżek korzystać za granicą, możesz od razu wyrobić Europejską Kartę Seniora.

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)