Cena czereśni w 2024 roku. Ile zapłacisz za kilogram?


20.06.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 20.06.2024

Spis treści

  1. Sezon na czereśnie: Kiedy się kończy?
  2. Ceny czereśni 2024: Ile kosztuje 1 kg?
  3. Ile za czereśnie w popularnych sieciach handlowych?

Sezon na czereśnie jest krótki, dlatego wszyscy miłośnicy tych soczystych owoców z utęsknieniem czekają na pierwszą okazję, żeby skosztować tegorocznych zbiorów. Jakie są ceny czereśni w 2024 roku? Gdzie najlepiej je kupować?

Czereśnie zaczęły pojawiać się w sklepach już pod koniec maja, nie były to jednak owoce z polskich zbiorów, tylko z importu. Ile teraz kosztuje kilogram czereśni? Gdzie znajdziemy najtańsze i najlepszej jakości owoce?

Sezon na czereśnie: Kiedy się kończy?

Razem z latem przychodzą też sezonowe owoce! Zbiory polskich czereśni rozpoczynają się zwykle w czerwcu i trwają do przełomu sierpnia/września. Warto cieszyć się tymi wyjątkowymi owocami póki tylko się da, mimo że ceny mogą czasem przestraszyć.

Oprócz polskich czereśni w marketach i na targach znajdziemy też owoce importowane z Hiszpanii i Grecji. Pierwsze czereśnie z tych krajów pojawiały się na bazarkach i w sklepach już pod koniec maja. Na samym początku ich ceny sięgały nawet 100 zł za kilogram.

Jakie są najzdrowsze owoce? Zobacz które warto dołączyć do swojej diety

Ceny czereśni 2024: Ile kosztuje 1 kg?

Czereśnie są jednymi z droższych owoców, dlatego ich miłośnicy czekają na nie nie tylko z ekscytacją, ale też ze zgrozą. Ile będą kosztowały w tym roku? Cena czereśni zależy od wielu czynników takich jak ich jakość i pochodzenie, ale też konkurencja na rynku (szczególnie ze strony owoców importowanych) i warunki pogodowe.

Wiele zależy też od tego kiedy kupujemy czereśnie, na początku maja ceny hurtowe dochodziły nawet do 95 zł/kg owoców. To przekładało się oczywiście na ceny na targowiskach, które często osiągały ceny wyższe niż 100 złotych. Ceny jednak regularnie spadają, a eksperci twierdzą, że finalnie będą oscylować w okolicy 20 złotych za kilo.

Ceny czereśni z importu

Aktualnie czereśnie są importowane głównie z Grecji i z Hiszpanii, ale na rynku znajdziemy też takie z Serbii, Węgier czy z Mołdawii. Na początku maja importowane czereśnie kosztowały nawet 100 złotych na kilo. Ich ceny jednak powoli spadają wraz z pojawieniem się polskich zbiorów. Na początku maja ceny hurtowe sięgały 95 zł, pod koniec maja – 55 zł, a na początku czerwca już tylko 24 zł/kg.

Ile kosztują polskie czereśnie?

Ceny polskich czereśni nie odbiegają aktualnie wiele od cen czereśni z importu. W połowie czerwca na rynku hurtowym w warszawskich Broniszach ceny krajowych czereśni wynosiły od 6 do 17 zł/kg, podczas gdy czereśnie importowane kosztowały od 10 do 18 zł/kg​. Oznacza to, że w sklepach i na targowiskach wahają się w okolicach 20-30 złotych za kilo czereśni

Zamawiaj świeże owoce przez internet. Jakie są najlepsze sklepy?

Ile za czereśnie w popularnych sieciach handlowych?

Zastanawiasz się w jakim supermarkecie najtaniej kupić ulubione owoce? Ceny w najpopularniejszych sieciach są zwykle podobne, ale warto zwracać uwagę na promocje! 20 czerwca czereśnie kosztują:

  • W Biedronce – 24,99 zł/kg;
  • W Lidlu – na promocji 14,99 zł/kg (standardowa cena 24,99 zł/kg);
  • W Carrefour – 24,99 zł/kg;
  • W Dino – na promocji 14,99 zł/kg (standardowa cena 19,99 zł/kg).

Sprawdź ceny produktów w supermarketach online!

Julia Walczak
Redaktorka i copywriterka. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)