Carrefour rozpoczął współpracę z Foodsi: Mniej zmarnowanego jedzenia!


18.01.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 18.01.2024

Spis treści

  1. Współpraca Carrefour i Foodsi
  2. Ograniczenie marnowania żywności częścią strategii Carrefour

Carrefour Polska nawiązał współpracę z Foodsi, polską aplikacją, ratującą jedzenie przed zmarnowaniem. Od dzisiaj przecenione paczki z żywnością i środkami czystości (a niedługo też kosmetykami) można kupić również w sklepach sieci Carrefour.

Współpraca Carrefour i Foodsi

Foodsi to aplikacja, która pozwala użytkownikom na zakup pełnowartościowych produktów z krótką datą przydatności. Artykuły są przekazywane przez restauracje czy sklepy spożywcze i sprzedawane po wyjątkowo niskich cenach (więcej o aplikacji dowiesz się tutaj).

17 stycznia br. Foodsi zyskało nowego dużego partnera. Jest nim Carrefour Polska. Firmy wspólnie pragną promować ideę less waste. Użytkownicy aplikacji mogą teraz zamówić paczki z francuskiej sieci supermarketów. W aplikacją znajdą opcje mix i wege, zawierające m.in nabiał, konserwy, produkty sypkie czy dania garmażeryjne tańsze o ponad 66% od cen sklepowych.

Co to jest Mój Carrefour? Zobacz co daje aplikacja tej sieci

Carrefour, LinkedIn

Promocja na start: Carrefour i Foodsi

Firmy przygotowały dla użytkowników specjalną promocję, która ma ich zachęcić do skorzystania z usługi. Do 20 stycznia br. paczki spożywcze Carrefour będą dostępne w promocyjnej cenie 8,99 zł. To oznacza, że można je kupić z rabatem sięgającym nawet 75%!

W sklepach Carrefour skorzystasz ze zniżki z Kartą Dużej Rodziny. Gdzie jeszcze można liczyć na rabaty?

Ograniczenie marnowania żywności częścią strategii Carrefour

Dołączając do Foodsi Gangu, Carrefour Polska realizuje cel ograniczenia marnowania żywności, który jest wpisany w długoterminową strategię firmy. Przez ostatnie 10 lat sieci udało się już uratować ponad 22 tys. ton jedzenia, dzięki programowi „STOP Marnotrawstwu”.

„Współpraca z Foodsi ma dla nas szczególne znaczenie, gdyż w DNA Carrefour Polska jest wspieranie polskich firm, w tym start-up’ów. Jest to ponadto kolejny krok redukujący ilość odpadów spożywczych (i nie tylko) w Carrefour. Aplikacja jednoczy użytkowników, którzy tak samo jak my, chcą zrobić coś dobrego dla naszej planety. Wierzę, że jako aktywni członkowie Foodsi Gangu, jeszcze mocniej przyczynimy się do skali ograniczenia marnowania żywności w naszym kraju” – powiedział Piotr Lubiewa-Wielezynski, Dyrektor Działu Rozwoju Formatów i Konceptów Handlowych.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)