Biedronka edukuje w sprawie ekologii. W ten weekend śmieciarka Miecia odwiedzi Lublin


13.07.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 13.07.2023

Spis treści

 1. Biedronka rusza w trasę
 2. Miecia – (nie)zwykła śmieciarka
 3. Eko-wakacje z Biedronką
 4. Jakie miasta odwiedzi Miecia?

Biedronka ruszyła w eko-trasę ze śmieciarką Miecią. Od 8 lipca do 12 sierpnia będzie edukować dzieci i dorosłych na temat ekologii i recyklingu odpadów plastikowych. W jakim mieście znajduje się teraz?

Biedronka rusza w trasę

Tegoroczna akcja edukacyjna jest już czwartą edycją projektu prowadzonego przez Biedronkę i Organizację Odzysku Opakowań REKOPOL. W tym roku żółta ciężarówka odwiedzi 8 miast, zaczynając od Zakopanego i kończąc w Świnoujściu. W najbliższą sobotę (15.07) śmieciarkę Miecię będzie można spotkać w Lublinie w okolicy sklepu przy ul. Magnoliowej 1.

„Cieszymy się, że już po raz kolejny możemy umożliwić edukacyjnej śmieciarce Mieci przejazd po Polsce, by propagować wśród najmłodszych wiedzę na temat recyklingu i obiegu zamkniętego.” – mówi w komunikacie prasowym Natalia Przybytkowska-Łasak, menedżer ds. ochrony środowiska w sieci Biedronka.

Zobacz także:

Biedronka stawia na elektromobilność. Do końca przyszłego roku przy sklepach powstanie 1800 punktów ładowania

Miecia – (nie)zwykła śmieciarka

Miecia nie jest zwykłą śmieciarką – to śmieciarka interaktywna! W jej wnętrzu znajduje się wystawa przedstawiająca drogę butelki PET od wrzucenia do żółtego kosza, aż do powstania nowego produktu. Odwiedzający mogą przyjrzeć się z bliska tworzywom powstałym w wyniku recyklingu i skorzystać ze zgniatarki do butelek.

W miejscach postoju Mieci organizowane są również ekologiczne pikniki rodzinne. Dzieci mogą skorzystać nie tylko z mobilnej wystawy, ale także z oferty zabaw edukacyjnych i konkursów.

Eko-wakacje z Biedronką

Instalacja edukacyjna jest częścią kompleksowego programu sieci sklepów. Celem „Eko-wakacji z Biedronką” jest kształtowanie pozytywnych nawyków ekologicznych zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców. W skład programu wchodzą działania edukacyjne i bezpośrednie działania związane ze zbiórką odpadów.

1 lipca śmieciarka Miecia rozpoczęła swoją podróż w Zakopanem, biorąc udział w akcji Czyste Tatry, zachęcającej do sprzątania szlaków. Całą trasę zakończy natomiast w Świnoujściu, gdzie dołączy do sprzątania bałtyckich plaż.

Dodatkowo Biedronka zbiera również plastikowe butelki, które można wymienić na vouvhery na zakupy w sieci. Akcja jest aktywna w 100 sklepach Biedronki w całej Polsce.

Zobacz także:

Biedronka – kody rabatowe

Jakie miasta odwiedzi Miecia?

Miecia będzie zwiedzać całą Polskę. Odwiedziła już Kraków, a w najbliższą niedzielę pojawi się w Lublinie. Przedstawiamy wszystkie postoje na trasie.

 • Kraków – 8.07, sklep Biedronka przy os. Strusia 23
 • Lublin – 15.07, sklep Biedronka przy ul. Magnoliowej 1
 • Stryków – 22.07, sklep Biedronka przy ul. Warszawskiej 80
 • Nowy Dwór Mazowiecki – 29.07, sklep Biedronka przy ul. Leśnej 2
 • Bydgoszcz – 5.08, sklep Biedronka przy ul. Łęczyckiej 33
 • Puck – 12.08, sklep Biedronka przy ul. Tolopowej 9
 • Świnoujście – 19.08, udział w akcji „Czysty Bałtyk
Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Marzena M

Ekologia to niezwykle ważny temat, jego rozpowszechnianie moze znacznie zmienić losy naszej planety. Super akcja