Aplikacja Glovo — zakupy (nie tylko) spożywcze, które dotrą w ciągu godziny


26.04.2020
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Czym jest aplikacja Glovo?
  2. Jak działa aplikacja Glovo?
  3. Aplikacja Glovo – dostępność i płatności

Coraz częściej i chętniej korzystamy z zakupów spożywczych online oraz zamawiania jedzenia z dowozem do domu. Jeszcze do niedawna każda z takich usług obsługiwana była przez osobną aplikację. Jednak kwestią czasu było pojawienie się rozwiązania, który połączy ze sobą przeróżne usługi dostarczania jedzenia, zakupów, a nawet leków, w jedno. Tym rozwiązaniem jest aplikacja Glovo.

 

Czym jest aplikacja Glovo?

Glovo to aplikacja mobilna, która służy do zamawiania… czegokolwiek. I choć zakres dostarczanych produktów zależy od miasta, w którym jest ona dostępna, to faktycznie możemy za jej pośrednictwem zamówić niemalże wszystko. Jest tylko jeden haczyk. Zamawiane produkty muszą zmieścić się na rower lub skuter, ponieważ właśnie tymi środkami transportu posługują się kurierzy Glovo. No i handel nimi musi być legalny.

Co więcej, Glovo zapewnia, że czas dostawy powinien zamknąć się w godzinie. Warto jednak wziąć poprawkę na godziny szczytu, które nie tylko utrudniają poruszanie się po mieście, ale przede wszystkim sprawiają, że w sklepach jest najwięcej osób.

➡ Sprawdź nasze kody rabatowe do Glovo i otrzymaj aż do 40 zł zniżki na swoje zakupy przez aplikację!

 

Jak działa aplikacja Glovo?

Przejdźmy jednak do konkretów. Aby skorzystać z usług Glovo, musimy najpierw zainstalować aplikację w telefonie, zarejestrować się i udostępnić swoją lokalizację. Dzięki temu Glovo będzie w stanie wyświetlić sklepy, w których możemy zrobić zakupy. Następnie możemy przejść do składania zamówienia.

Sprawdź nas ranking supermarketów internetowych

Na początek wybieramy, co chcemy zrobić: czy są to zakupy w supermarkecie, aptece, czy restauracji. Jeśli Glovo współpracuje w danym mieście z konkretnymi sklepami bądź restauracjami, będziemy mogli wybrać zrobienie zakupów właśnie w nich. Tak jest np. w przypadku Biedronki (sprawdź „Zakupy spożywcze w Biedronce z dostawą do Twojego domu!„), Carrefoura (sprawdź czy mamy obecnie dostępne kody rabatowe Carrefour) czy Stokrotki. Niektóre ze sklepów udostępniają w Glovo własne listy produktów, które możemy przeglądać i wkładać poszczególne produkty do wirtualnego koszyka. Czasem jednak będziemy musieli ręcznie wpisać, jakie produkty chcemy zamówić. Podobnie jest z restauracjami.

Co jednak w przypadku, gdy danego produktu nie możemy znaleźć w danym sklepie lub nasze zamówienie jest niestandardowe? W takiej sytuacji wystarczy wybrać opcję „Cokolwiek” i wpisać, jakiego artykułu potrzebujemy. O ile zamówienie danego produkt jest zgodne z prawem i da się go przewieść na rowerze, kurier Glovo nam go dostarczy.

Pamiętajmy jednak, że Glovo to nie czarodziej. Jeśli w naszej miejscowości nie ma np. McDonaldsa, to nie mamy co liczyć na dostawę soczystego Bic Maca. Poza tym kurierzy Glovo osobiście robią zakupy w wybranym przez nas sklepie. Z tego względu mogą się z nami skontaktować, aby doprecyzować listę zakupów.

Koszt dostawy zamówienie różni się w zależności od sklepu czy restauracji, w której składamy zamówienie. Najczęściej jednak waha się on od kilku do kilkunastu złotych.

➡ Sprawdź różne aplikacje z dowozem jedzenia z restauracji

 

Aplikacja Glovo – dostępność i płatności

Zacznijmy od tego, że z aplikacji Glovo mogą skorzystać mieszkańcy 140 polskich miast. Ich listę znajdziemy na stronie internetowej Glovo (https://glovoapp.com/en/map). W niektórych przypadkach z aplikacji Glovo możemy korzystać przez całą dobę. Jest to jednak uwarunkowane godzinami pracy sklepów i restauracji. Jeśli w danej miejscowości po północy działają tylko pojedyncze stacje benzynowe, to i zamówienia poprzez Glovo nie będą aktywne.

Jednak chyba największą przeszkodą w korzystaniu z aplikacji Glovo jest konieczność podpięcia pod nią karty płatniczej. Oczywiście, za zakupy możemy zapłacić gotówką przy odbiorze, ale obecnie nie każdy z nas trzyma pieniądze w domu. Naprawdę szkoda, że za zamówienie nie możemy zapłacić przelewem czy chociażby BLIK-iem.

Największą zaletą aplikacji Glovo jest jej uniwersalność. Nie ma znaczenia, czy potrzebujemy akurat gotowego posiłku z restauracji, czy pieluch dla dziecka, potrzebny produkt możemy otrzymać w ciągu kilkudziesięciu minut. A to ogromne ułatwienie, gdy znajdziemy się w podbramkowej sytuacji i nie będziemy w stanie samodzielnie wybrać się na zakupy.

 

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)