Alkohol wraca na wirtualne półki Frisco


12.01.2020
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Frisco ponownie oferuje alkohol
  2. Alkohol we Frisco.pl czy w FR24?
  3. Jaki alkohol dostępny jest we Frisco?
  4. Oferta Frisco dla zalogowanych

Idea zakupów spożywczych online zakłada, że wszystko, co jest nam potrzebne do przygotowania codziennych posiłków, możemy zamówić przez internet, bez wychodzenia z domu. Niezbędne produkty mają być dostarczane wprost do naszego domu, bez konieczności wizyty w sklepie stacjonarnym, poszukiwania miejsca na wiecznie zapełnionym parkingu i stania w kolejce do jedynej czynnej kasy. Problem pojawia się wtedy, gdy część asortymentu jest w danym e-sklepie niedostępna i chcąc nie chcąc, musimy udać się na zakupy do pobliskiego supermarketu. Jeszcze do niedawna z podobnymi trudnościami musieli zmagać się klienci sieci Frisco, którzy do codziennych zakupów spożywczych online chcieli dołożyć alkohol.

Frisco ponownie oferuje alkohol

Frisco.pl wstrzymało sprzedaż alkoholu przez Internet w lipcu 2018 roku. Od tego momentu klienci tej sieci mogli kupić online jedynie piwa bezalkoholowe. Jak podawała spółka, było to wynikiem decyzji administracyjnej.

Łatwo sobie wyobrazić, że taka sytuacja nie była zbyt wygodna dla zwolenników zakupów spożywczych online. Jeśli ktoś miał ochotę na wino do obiadu, po alkoholowy trunek i tak musiał udać się osobiście do sklepu. Po co w takim razie zamawiać pozostałe produkty przez internet, skoro i tak czeka nas wizyta w sklepie stacjonarnym?

Na szczęście od niedawna alkohol ponownie można zamówić za pośrednictwem sieci Frisco (sprawdź kody rabatowe Frisco). A to wszystko dzięki powołaniu do życia nowej spółki FR24, która otrzymała odpowiednie zezwolenia na sprzedaż alkoholu do spożycia poza miejscem sprzedaży. W rezultacie Frisco tylko prezentuje asortyment spółki FR24, czyli alkohol, a nie go sprzedaje.

Alkohol we Frisco.pl czy w FR24?

Spółka FR24 powstała we wrześniu 2019 roku. Jej prezesem został dyrektor ds. komercyjnych Frisco, a 100% udziałów całej spółki należy właśnie do Frisco. Jak nietrudno się domyślić, jest to sprytny sposób, dzięki któremu bez trudu ponownie zakupimy alkohol poprzez sieć Frisco, choć jego oficjalnym sprzedawcą będzie spółka FR24. Z tej zmiany będziemy się cieszyć teoretycznie do 24 listopada 2024 roku, ponieważ przyznane FR24 uprawnienia są ważne właśnie do tego dnia.

Co ważne, Frisco na każdym kroku podkreśla, że dostępny na ich stronie alkohol, klienci kupują od spółki FR24. Taki komunikat pojawia się, gdy zamawiamy produkty spożywcze i alkohol online we Frisco. Do tego finalizując zamówienie, musimy wyrazić zgodę na to, aby dostawa z FR24 została obsłużona właśnie przez Frisco. A jeśli za całość zakupów planujemy zapłacić przy odbiorze zamówienia, kurier przyjedzie do nas z dwoma terminalami. Za pośrednictwem jednego z nich zapłacimy za artykuły spożywcze z Frisco, a za pomocą drugiego – za alkohol z FR24.

➡ Zobacz gdzie jeszcze można kupić alkohol przez internet.

Jaki alkohol dostępny jest we Frisco?

Jeszcze do niedawna we Frisco klienci mogli zakupić jedynie piwo bezalkoholowe. Uzyskane przez FR24 uprawnienia pozwalają z kolei na sprzedaż napojów alkoholowych wszystkich rodzajów, o ile będą one spożywane poza miejscem sprzedaży. Oznacza to, że w skład zakupów spożywczych online mogą wchodzić także produkty alkoholowe z następujących kategorii:

  • drinki,
  • alkohole mocne,
  • wina,
  • piwa.

Oferta Frisco dla zalogowanych

Warto podkreślić, że oferta alkoholi we Frisco nie jest dostępna dla wszystkich. Przede wszystkim jest ona widoczna tylko po zalogowaniu do konta, a to i tak tylko wtedy, gdy potwierdziliśmy nasz wiek przy rejestracji.

Dodatkowo kierowca dostarczający zamówienie będzie zobowiązany do zweryfikowania wieku i stanu trzeźwości osoby, który zakupy odbiera. Poza tym będzie on musiał pobrać od niej specjalne oświadczenie.

Przywrócenie sprzedaży alkoholu za pośrednictwem Frisco na pewno wielu z nas ułatwi zakupy. Oczywiście sieć zdaje sobie sprawę, że nie są to artykuły pierwszej potrzeby. Jednak, gdy planujemy uroczysty obiad dla znajomych lub po prostu mamy ochotę na lampkę wina do kolacji, brak konieczności dodatkowego odwiedzania sklepu czy stacji benzynowej jest po prostu dużą wygodą.

>> Sprawdź jak Frisco wypada w Rankingu Supermarketów Internetowych <<

Anna Piotrowska