2023 we Frisco: Jak zmienił się lider e-grocery?


02.01.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 03.01.2024

Spis treści

  1. Frisco 2023: Wzrost liczby zamówień
  2. Dynamiczny rozwój Frisco: Zmiany

W 2023 roku supermarket internetowy Frisco dostarczył kilkanaście ton produktów. To był dla firmy rok pełen wyzwań i zmian. Zaczynając od nowej komunikacji wizualnej, a kończąc na aktualizacji programu lojalnościowego Frisco Friends. Podsumowujemy co wydarzyło się we Frisco w 2023 roku.

Frisco 2023: Wzrost liczby zamówień

„Dostarczyliśmy Wam kilkanaście ton produktów. Gdyby ułożyć razem wszystkie skrzynki z zakupami, to miałyby one wysokość 7 126 Pałaców Kultury i Nauki” – pochwaliła się firma na portalu LinkedIn.

Sprawdź ranking najlepszych internetowych sklepów spożywczych

źródło: Frisco, LinkedIn

Popularność zakupów online w sklepie Frisco.pl cały czas rośnie. Sprzedaż Frisco za trzy pierwsze kwartały roku wzrosła o 13% r/r do 311 mln zł. W 2019 roku przychody supermarketu wyniosły 114 mln zł, w 2020 – 217 mln zł, w 2021 – 278 mln zł, a w 2022 – 384 mln zł.

Dynamiczny rozwój Frisco: Zmiany

W 2023 roku w e-handlu wydarzyło się bardzo dużo. Rywalizacja stawała się coraz bardziej zacięta, a firmy e-commerce i q-commerce wyciągały kolejne działa marketingowe. Lider e-grocery nie mógł pozostać w tyle. Zobacz jakie zmiany przyniósł 2023 rok we Frisco.

Sprawdź najnowsze kody rabatowe do Frisco i płać jeszcze mniej

Odświeżony wizerunek Frisco.pl

W październiku tego roku wystartowała specjalna kampania Frisco „Zakupy na Twoich zasadach”. Towarzyszyło jej odświeżenie komunikacji wizualnej marki. Miało dodać supermarketowi więcej koloru, energii i nowoczesności.

Dowiedz się więcej na temat zmiany wizerunku Frisco, czytając artykuł: Frisco w nowym wydaniu. „Zakupy na Twoich zasadach”.

Frisco Friends w nowej odsłonie

2023 rok przyniósł też zmiany w programie lojalnościowym Frisco Friends. 20 września br. wystartowała jego nowa, udoskonalona formuła. Supermarket wprowadził możliwość zbierania punktów lojalnościowych, które można następnie wymieniać na nagrody. Friscoiny można wymienić na:

  • kupony rabatowe
  • vouchery na darmową dostawę
  • prezenty dostępne w katalogu

– Widzimy, że klienci chętnie korzystają z tego typu rozwiązań, szczególnie w czasie wysokiej inflacji i rosnących cen produktów spożywczych. Wierzymy, że dzięki tej zmianie, grono przyjaciół Frisco się powiększy i będziemy mogli wspierać jeszcze większą liczbę Polaków w realizacji ich codziennych obowiązków z korzyścią dla domowego budżetu – podkreśla  Jacek Palec, prezes Frisco.pl.

Przeczytaj więcej na temat tego jak działa nowe Frisco Friends

Zmiany w zarządzie Frisco

Frisco doczekało się też w tym roku zmian w zarządzie. Pod koniec listopada dowiedzieliśmy się, że dotychczasowy prezes Frisco, Jacek Palec, zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Obejmował ją przez cztery ostatnie lata. Więcej na temat zmian w zarządzie przeczytasz tutaj.

Obecnie spółką zarządza Paweł Szerling, który wcześniej był związany z firmą e-commerce Shopee.

Julia Walczak
Redaktorka i copywriterka. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)