kontakt@topspozywcze.pl

Sklepowe gazetki promocyjne – czy zostaną wyparte przez e-wydania?

Sklepowe gazetki promocyjne – czy zostaną wyparte przez e-wydania?

gazety włożone w otwór na listy w drzwiach

Masz dość papierowych gazetek promocyjnych, ale nie chcesz rezygnować z okazyjnych zakupów? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Coraz więcej supermarketów i dyskontów wprowadza elektroniczne wersje popularnych gazetek promocyjnych. Czy już z nich korzystasz?

Czym są gazetki promocyjne?

Papierowe wydania gazetek z supermarketów towarzyszą nam już od lat 90. XX wieku. Pod koniec ubiegłego stulecia był to jedyny, poza reklamą telewizyjną, sposób na poinformowanie klientów
o nadchodzących promocjach i zmianach w asortymencie.

Polujesz na produkty spożywcze w dobrych cenach? Nie przegap aktualnego Rankingu Supermarketów Online.

Nie da się ukryć, że gazetki były bardzo przydatne, ale miały również swoich przeciwników. Szczególnie gdy trafiały do naszych skrzynek w przytłaczających ilościach i regularnie zaśmiecały klatki schodowe czy podjazdy naszych domów. Wydaje się jednak, że nadchodzi kres papierowych gazetek. A to wszystko za sprawą postępującej cyfryzacji.

 

Elektroniczne wydania papierowych gazetek

Coraz częściej tradycyjne gazetki promocyjne wypierane są przez ich wersje elektroniczne. Zresztą, czy jest w tym coś niezwykłego? Przecież dziś za pośrednictwem komputera czy telefonu komórkowego wielkości dłoni możemy zrobić zakupy spożywcze na cały tydzień, czy większe zapasy. Co więcej, na co dzień możemy korzystać z technologii, która pozwala nawet na złożenie zamówienia za pośrednictwem multimedialnej lodówki (więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule). Patrząc z tej perspektywy, przeglądanie e-gazetki promocyjnej na ekranie telefonu, nie wydaje się rewolucyjne.

 

Kto korzysta z papierowych gazetek promocyjnych?

Można by jednak zadać pytanie, czemu dopiero teraz sklepy spożywcze kładą tak duży nacisk na e-wydania popularnych gazetek, systematycznie rezygnując z wersji papierowych. Przede wszystkim korzystanie
z tradycyjnych gazetek nie wymaga ani dodatkowego sprzętu, ani specjalnych umiejętności. A to jest szczególnie istotne w przypadku starszych konsumentów. Często nie mają oni dostępu do komputera lub korzystają z najprostszych modeli telefonów, które nie pozwalają na przeglądanie e-gazetek. Właśnie przez wzgląd na ten sektor klientów papierowe gazetki są wciąż dostępne.

 

E-gazetki – ukłon w stronę środowiska

Czasy się jednak zmieniają. Kolejne grupy konsumentów przyzwyczajają się do tego, że sklep spożywczy mieści się w pobliżu domu czy miejsca pracy, ale równie dobrze może znajdować się w komputerze czy telefonie. A skoro coraz częściej robimy zakupy spożywcze przez internet, to również tam zaczynamy rozglądać się za promocjami czy dodatkowymi kodami rabatowymi. Stąd coraz większa popularność e-wydań i spadek zainteresowania papierową wersją kolorowych gazetek.

Poza tym elektroniczne wydania tradycyjnych gazetek to ukłon w stronę współczesnych trendów, zwracających się ku ekologii i dbaniu o środowisko naturalne. W tym sensie ograniczenie papierowych gazetek promocyjnych ma znaczenie wizerunkowe. Jednak liczy się również aspekt ekonomiczny. Druk gazetek kosztuje, a przerzucenie się na wersje elektroniczne pozwala te koszty obniżyć.

Lubisz wiedzieć, co ląduje na Twoim talerzu? Sprawdź, jak możesz kupić zdrowe produkty wegańskie przez internet.

Poza tym sieci sklepów spożywczych mogą lepiej monitorować do kogo takie e-gazetki docierają, kto z nich faktycznie korzysta, i które oferty cieszą się największą popularnością. A to pomoże sklepom układać jeszcze lepsze promocje, na których skorzystamy my wszyscy.

Nie zapominajmy również, o niedawnym boomie na zakupy spożywcze przez internet. Gdy z powodu pandemii zmuszeni byliśmy do pozostania w domach, zaczęliśmy szukać sposobów na zrobienie codziennych zakupów bez narażania zdrowia. Jako że większość sklepów spożywczych stanęła na wysokości zadania i umożliwiła zakup potrzebnych artykułów za pośrednictwem komputera czy komórki, to klienci przekonali się do tej formy codziennych sprawunków. A skoro już kupujemy w sieci, to równie dobrze możemy przejrzeć gazetkę promocyjną w wersji online.

Sprawdź nasz Ranking Sklepów Ekologicznych i wypróbuj najlepsze oferty ze zdrową żywnością.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *