kontakt@topspozywcze.pl

Sklep internetowy LIDL online stał się faktem

Sklep internetowy LIDL online stał się faktem

Kilka miesięcy temu w naszym artykule pisaliśmy o możliwości rozpoczęcia sprzedaży internetowej przez LIDL. Kilka dni temu sklep LIDL online stał się faktem.

Internetowa ofensywa LIDL online

Kwiecień był miesiącem, w którym dyskont LIDL rozpoczął swoje wejście na polski rynek e-commerce i trzeba przyznać, że zrobił to z rozmachem. Na początku miesiąca LIDL uruchomił swoją aplikację mobilną LIDL Plus. Aplikacja supermarketu posiada szereg funkcjonalności ułatwiających i uprzyjemniających zakupy w LIDL. W szczególności aplikacja dostarcza klientom indywidualne oferty dopasowane do ich potrzeb, zniżki, a także pozwala na przechowywanie e-paragonów.

Co ciekawe aplikacja korzysta z zaawansowanych rozwiązań, dzięki którym uczy się ona preferencji swoich użytkowników. I w ten sposób np. osoby aktywne sportowo otrzymają zniżki na produkty sportowe, kierowcy zniżki na produkty motoryzacyjne, a rodzice otrzymają specjalne rabaty na produkty dziecięce takie jak zabawki, czy ubrania i akcesoria dla dzieci.

Jak donosi PortalSpożywczy aplikację ściągnęło już ponad pół miliona użytkowników, z czego 40% odwiedziło już sklepy LIDL.

LIDL sklep online

Niedługo po wypuszczeniu aplikacji LIDL Plus dyskont dokonał drugiego kroku w swojej ekspansji internetowej i otworzył swój supermarket online działający w domenie lidl-sklep.pl. Na obecną chwilę nie jest to jednak internetowy sklep spożywczy, gdyż oferta internetowego supermarketu nie obejmuje produktów spożywczych. Co zatem kupimy w internetowym sklepie LIDL? Na ten LIDL online oferuje produkty z ośmiu poniższych kategorii:

  • Moda
  • Warsztat i auto
  • Dziecko
  • Dom
  • Kuchnia
  • Sport i wypoczynek
  • Zdrowie i uroda
  • Ogród

Płatność i dostawa w LIDL online

Płatności w sklepie internetowym LIDL dokonać można za pomocą karty, przelewu lub Blika. Koszt wysyłki paczki wynosi 9,99 zł, natomiast przy zamówieniu o wartości powyżej 149 zł dostawa standardowym kurierem jest darmowa. Czas dostawy zamówienia wynosi do 3 dni roboczych. Klient posiada 30 dni na darmowy zwrot towaru.

Sprzedaż artykułów spożywczych przez internet następnym krokiem LIDL online?

Czy LIDL zdecyduje się na wejście w kategorię produktów spożywczych? Tego nie wiemy. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to główna kategoria produktowa tej firmy, jak również dynamiczne wzrosty rynku e-grocery w Polsce wydaje się to wielce prawdopodobne. Dzięki aplikacji LIDL Plus oraz sklepowi online z produktami przemysłowi LIDL jest w stanie zbudować sobie bazę lojalnych klientów e-commerce. Zakładamy, że równocześnie supermarket ten będzie budował bazę logistyczną i operacyjną niezbędną do sprzedaży produktów spożywczych przez internet. Kiedy LIDL będzie już gotowy do uruchomienia sprzedaży e-grocery będzie już z pewnością posiadał solidną bazę klientów internetowych, którzy z chęcią skorzystają dodatkowo z oferty spożywczej. To tylko nasze hipotezy, natomiast taka strategia wydaje nam się sensowna i liczymy na rychłe uruchomienie internetowego sklepu spożywczego LIDL!

Jeśli jednak chcielibyście już teraz dokonać zakupu produktów spożywczych przez internet, sprawdźcie nasz ranking internetowych sklepów spożywczych, który pomoże Wam w wyborze najlepszego dla Was supermarketu online.

Źródło: PortalSpożywczy